Aktay, Adı Geçen İsimlerle ilgili Açıklama Yapmamız Beklenemez - Mersin İstikbal Gazetesi

Aktay, Adı Geçen İsimlerle ilgili Açıklama Yapmamız Beklenemez

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisinin muhtemel Mersin Büyükşehir Adayıyla ilgili olarak son günlerde yayınlanan kimi haber ve yorumlarla ilgili olarak yaptığı basın toplantısında konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 16 Ekim 2018, Salı

 

Aktay, Adı Geçen İsimlerle ilgili Açıklama Yapmamız Beklenemez

 

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisinin muhtemel Mersin Büyükşehir Adayıyla ilgili olarak son günlerde yayınlanan kimi haber ve yorumlarla ilgili olarak yaptığı basın toplantısında konuyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Aktay, “Her seçim döneminde olduğu gibi, bugünlerde de belediye başkan adayı olarak pek çok isim konuşulmaktadır.  Konuyla ilgili olarak, "duyumlar", "kulis bilgileri" gibi, belirsiz kaynaklara dayandırılan haberler yayınlanmaktadır.  Kimi zaman bu haberlerin kaynağı, muğlak ifadeler kullanarak,  kendi isimlerinin konuşulmasını sağlamayı amaçlayan siyasetçiler de olabilmektedir.

Seçim dönemlerinde bu gibi haberlerin çıkması son derece normaldir. Bu durum, ülkemizde siyasete olan yoğun ilginin sonuçlarından biri olarak görülmeli ve o çerçevede değerlendirilmelidir. 

Bu kapsamda, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağına dair de sayısız haber  yapılmakta,  yazılar yazılmaktadır. Bizim bu haber ve yazıların her birine cevap vermemiz, adı geçen  isimlerle ilgili  bir açıklama yapmamız düşünülemez.  

Ancak şurası iyi bilinmelidir ki;

Cumhuriyet Halk Partisi'nin, her biri, Mersin'i bugünkünden çok daha doğru, çok daha iyi yönetebilecek, değerli aday adayları çalışmalarını olanca hızıyla sürdürmekte, projelerini kamuoyuyla paylaşmaktadırlar. Bu açıdan, Cumhuriyet Halk Partisi'nde, başka hiçbir partide görülmeyen bir üretkenlik ve demokratik zindelik söz konusudur. Ayrıca başvuru süresi bitmiş değildir, başka değerli arkadaşlarımızın da aday adayı olması mümkündür.

Elbette, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir adayının kim olacağı konusunda herkes fikir jimnastiği yapabilir ama aslında o kişinin kim olacağı bugünden bellidir. Adayımız elbette sosyal demokrat, halkçı, katılımcı, insan odaklı bir belediyecilik anlayışına sahip, Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve değerleriyle yoğrulmuş, örgütümüzün gönül rızasını almış bir isim olacaktır.  Konuyla ilgili  tüm "duyum" ve "kulis bilgilerinin" bu gözle okunmasında yarar vardır.”


Etiketler : mersin  chp  adil  aktay 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri