Anamur Kararını Vermiş - Mersin İstikbal Gazetesi

Anamur Kararını Vermiş

Hafta sonu Anamur’a çıkarma yapan Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, kendilerini büyük bir coşku ve heyecan ile karşılayan Anamurlu hemşehrilerine teşekkür etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

  İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

 • Cumhur ittifakının Adayı Hamit Tuna'dır

  Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın, Cumhur İttifakı Adaylığı ile ilgili soru işaretleri ortadan kalktı. Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışına katılan AK Parti Mersin İl Başkan Cesim Ercik, Mersin’de Cumhur İttifakı Adayı’nın Hamit Tuna olduğunu kamuoyuna duyurdu.

 • Aktay, CHP’den Toplu İstifa Eden Yok!...

  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında zorunlu açıklama yapıldığını” duyurdu…

 • CHP Mersin İl Başkanlığı: “Martın Sonu Bahardır”

  “CHP Mersin İl Başkanlığının CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İlan edilmesi İle İlgili Basın Açıklamasıdır:” Şeklinde CHP il Başkanlığı Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını duyurdu…

 • Antmen, Kitapta KDV Tamamen Kaldırılsın

  Elektronik gazete ve elektronik kitapta vergilerin %1’den %18’e, e-dergide KDV'nin %8’den % 18’e yükseltilmesi sonrası CHP Konuyu Meclise taşıdı.

Son Güncelleme: 19 Aralık 2018, Çarşamba

 

BAŞKAN TUNA’DAN, ANAMURLU HEMŞEHRİLERİNE TEŞEKKÜR

 

Hafta sonu Anamur’a çıkarma yapan Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, kendilerini büyük bir coşku ve heyecan ile karşılayan Anamurlu hemşehrilerine teşekkür etti.

MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, MHP İlçe Başkanları, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve partililerin de eşlik ettiği ziyaretinde MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç ile birlikte Anamur İlçesi’nde binlerce vatandaşla kucaklaşan Başkan Hamit Tuna; “Muhteşem bir karşılama.Görünen tablo şudur ki, Anamur kararını vermiş” dedi.

Anamur’da, yaklaşık 2 bin araçlık konvoy eşliğinde şehir turu da atan MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “24 yıllık aktif siyaset hayatımızda çok seçimler gördük. Çalıştık, çabaladık ve bugünlere kadar geldik.Siyaset, çiftetelli gibi tek başına yapılmaz. Siyaset, halay gibidir. Birlikte yapılır. Başta Genel Başkanımız, Başkanlık Divanı, Genel Başkan Yardımcıları, MYK Üyeleri, Milletvekilleri, İl Başkanı, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Kadın Kolları, Ocak Başkanları ve tüm partililer ile birlikte halay şeklinde yapılır. Müziğin ritmi ile halayın ritmi birbirine uyumlu olursa herkes o halayı alkışlar. O alkışın karşılığı da oy demektir. Halayın çekilişi de eylem ve söylem birliğidir. Anamur bu halayı doğru çekeceğine bugün karar vermiş. Onu gördük ve gözlemledik. Bugün bu halayı mükemmel çektiniz. Hepinizin yüreğine sağlık” dedi.

Anamurlu hemşehrilerine seslenerek, doğru hizmet ve üretken belediyecilik için 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir’de Hamit Tuna’ya, Anamur’da Hidayet Kılınç’a yetki ve sorumluluk vermelerini isteyen Başkan Tuna; “Özellikle 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerin yetkileri kısıtlandı. Yüzde 70 yetkilerin olduğu Büyükşehir sağ el gibi güçlü kol. İnşallah vatandaşlarımızın teveccühü ile Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda İlçelerimiz ile birlikte çalışacağız. Onun için hem Büyükşehir’i hem de Anamur’u almak durumundayız. Eğer Anamur, doğru hizmet almak istiyorsa, üreten belediyecilik anlayışının burada olmasını istiyorsa MHP’de Anamur’da Hidayet Kılınç’a, Büyükşehir’de de Hamit Tuna’ya yetki ve sorumluluk verecek inşallah. Özelliklere köylere verilen hizmetler daha da artacak. Şehir merkezinde ne var ise köylerimizdeki hizmetler de aynı değer ve kalitede olacak. Adaletli hizmet etmek bizim şiarımızdır. Adaletli olmayan payidar kalamaz. Herkesin derdini bilen, derdini bildiği için derman olan yanımızla bugüne kadar Toroslarımıza 15 yılda en güzel hizmeti verdik. Biz, tahtlar ve makam sahibi olmak için bu hizmetleri yapmadık. Biz insanlarımızın gönlünde, yüreğinde taht kurmak için milletimize hizmet ediyoruz. Allah izin verirse, bu bilgi birikimimiz, belediyecilik tecrübemiz ve milletimizin teveccühü ile tarım, sanayi, turizm, lojistik, teknoloji kenti olan ve Allah’ın verdiği bütün güzellikleri içerisinde barından Mersinimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4284135c0a9ea3996c95216b2a3aac1b.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42