Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır" - Mersin İstikbal Gazetesi

Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır"

- Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz.

Benzer Haber Başlıkları

 • Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

  İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

 • Cumhur ittifakının Adayı Hamit Tuna'dır

  Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın, Cumhur İttifakı Adaylığı ile ilgili soru işaretleri ortadan kalktı. Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışına katılan AK Parti Mersin İl Başkan Cesim Ercik, Mersin’de Cumhur İttifakı Adayı’nın Hamit Tuna olduğunu kamuoyuna duyurdu.

 • Aktay, CHP’den Toplu İstifa Eden Yok!...

  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında zorunlu açıklama yapıldığını” duyurdu…

 • CHP Mersin İl Başkanlığı: “Martın Sonu Bahardır”

  “CHP Mersin İl Başkanlığının CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İlan edilmesi İle İlgili Basın Açıklamasıdır:” Şeklinde CHP il Başkanlığı Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını duyurdu…

 • Antmen, Kitapta KDV Tamamen Kaldırılsın

  Elektronik gazete ve elektronik kitapta vergilerin %1’den %18’e, e-dergide KDV'nin %8’den % 18’e yükseltilmesi sonrası CHP Konuyu Meclise taşıdı.

Son Güncelleme: 13 Aralık 2018, Perşembe

 

Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır"

- Ben de, bu görev anlayışı ile bu topraklardan yetişmiş, bu toprakların kültürüne, belleğine sahip bir kardeşiniz olarak Partimiz adına Toroslar insanına hizmet edebileceğimizi, bilgi ve tecrübelerimi paylaşarak Toroslar insanına daha güzel bir gelecek inşa etmek yolunda katkı sağlayabileceğimi düşünerek aday adayı oldum.

- Mersin’de her kesimden insanımızın Toroslar Belediye Başkanımız ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna'ya sempati duyduğunu, adaylığını olumlu karşıladığını ve destek verdiğini bizzat görüyoruz. Bence bunun en önemli sebebi hizmetlerinde hiçbir ayrım gözetmemesi, etnik kökeni, mezhebi, siyasi görüşü, memleketi ne olursa olsun tüm insanlarımıza eşit hizmet götürme çabasıdır. Camii onarımı yaparken, cem evini de ihmal etmemesidir; kapısını çalan, ulaşan herkese çare bulma çabasıdır; güler yüzüdür. Bizim de benimsediğimiz “olumlu ve sorumlu siyaset” anlayışıdır.  

- Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz. 

 

MHP Toroslar Belediye Başkan A. Adayı Atsız Afşin Yılmaz ile Gazetemiz Haber Müdürü Fatma Aydın röportaj yaptı. Hizmet üretiminde MHP belediyeciliğinin önde gelen ilçelerinden biri olan Toroslar ilçesinde üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Hamit Tuna’nın MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak isminin açıklanmasının ardından Toroslar Belediye Başkanlığı için  aday adayları çalışmalarını sürdürüyor. Aday adayları içerisinde en güçlü adaylardan Atsız Afşin Yılmaz Musalı köyünden, Toroslar’ın tepesi Arslanköyden ve dahası Toroslar’ın Yörük insanlarından bir isim… Daha öncede bir dönem MHP Mersin İl başkanlığı yapan Atsız Afşin Yılmaz,  Ülkü Ocaklarında da görev aldı…

İstikbal Gazetesi: Neden Toroslar Belediye Başkanlığını Düşündünüz, neden  a. adayı oldunuz?

Atsız Afşin Yılmaz: Biz siyaseti bir hak, bir kariyerden ziyade, bir görev olarak gören bir siyasi hareketin içerisinden geliyoruz. Gerçekten çocukluğumuzdan bu yana içerisinde bulunduğumuz ülkücü hareket, yetiştiğimiz Ülkü Ocakları ve siyaset yaptığımız Milliyetçi Hareket Partisi incelendiğinde, ülkemizin ve milletimizin en zor zamanlarında, 1960’larda,70’lerde, 80’lerde, 90’larda ve günümüzde kriz çözücü, milletin ve memleketin önünü açan hamleler yaptıklarını, bunları yaparken de menfaat gözetmeksizin, Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin de sık sık vurguladığı gibi “Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve ben” anlayışı ile hareket ettiklerini görüyoruz. 

Ben de, bu görev anlayışı ile bu topraklardan yetişmiş, bu toprakların kültürüne, belleğine sahip bir kardeşiniz olarak Partimiz adına Toroslar insanına hizmet edebileceğimizi, bilgi ve tecrübelerimi paylaşarak Toroslar insanına daha güzel bir gelecek inşa etmek yolunda katkı sağlayabileceğimi düşünerek aday adayı oldum.

“BENDE GÖREVE HAZIRIM”

İstikbal Gazetesi: Toroslar Belediye Başkanlığı’na Talip Olan Aday Adaylarının Çokluğu İçin Neler Söylersiniz?

Atsız Afşin Yılmaz: Bildiğiniz üzere siyaset “ben daha iyi yönetirim iddiası” ile ortaya çıkmaktır. Toroslar’da çok sayıda aday adayı olması partimiz MHP’nin burada ne kadar dinamik, ne kadar güçlü olduğunu, insanımızın Toroslar’da ve MHP’de gelecek gördüğünü ortaya koymaktadır. Gerçekten birbirinden değerli aday adayı arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. Adaylık cesaret, özgüven, yoğun çalışma ve fedakârlık gerektiren bir iddiadır. Er meydanına çıkmaktır. Aynı zamanda hem partimize hem de Toroslar halkına seçenek sunmaktır. “Ben de göreve hazırım.” demektir. Seviyeli, düzgün rekabet kaliteyi getirir. Düşünün ki bir yerde hiç kimse aday olarak ortaya çıkmasın. Orada dinamizm, rekabet ve dolayısıyla kalite ortaya konamayacağından başarılı siyaset mümkün olmaz. Bu açıdan aday adayı olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Tabiidir ki sadece bir kişi partimiz tarafından aday olarak belirlenecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın; aday adaylarımız, partililerimiz, belirlenen adayın başarısı için kenetlenecek ve MHP Toroslar’da yine kazanacaktır.

İNSANLAR HAMİT TUNA’YI AİLELERİNİN BİR FERDİ OLARAK GÖRÜYORLAR

İstikbal Gazetesi: Hamit Tuna’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ve Çalışmaları hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Atsız Afşin Yılmaz: Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hamit Tuna, 3 dönemdir Toroslar’da başarılı bir belediye başkanı olarak herkesimden herkesin sevgisini, saygısını kazanmış başkanımızdır. İnsanlar Hamit Tuna’yı ailelerinin bir ferdi olarak görüyorlar. Kozmopolit bir şehir olan Mersin’de her kesimden insanımızın kendisine sempati duyduğunu, adaylığını olumlu karşıladığını ve destek verdiğini bizzat görüyoruz. Bence bunun en önemli sebebi hizmetlerinde hiçbir ayrım gözetmemesi, etnik kökeni, mezhebi, siyasi görüşü, memleketi ne olursa olsun tüm insanlarımıza eşit hizmet götürme çabasıdır. Camii onarımı yaparken, cem evini de ihmal etmemesidir; kapısını çalan, ulaşan herkese çare bulma çabasıdır; güler yüzüdür. Bizim de benimsediğimiz “olumlu ve sorumlu siyaset” anlayışıdır.  Genel Merkezimiz bu başarısını gördü ve bu dönem kendisini MHP Mersin Büyükşehir adayı olarak görevlendirdi. Aylardır sahada başarılı çalışmalar yapıyor. Her gün birkaç ilçemizde halkımızla buluşuyor. Halkımızın teveccühüne mazhar oluyor. Bu süreçte katıldığı yüzlerce programda yüz binlerce kişinin elini sıktı, dokundu, dinledi, anlattı. Kendisinin aday ilan edilmesinden sonra Mersin’de esen olumlu rüzgâr ile partilimiz, insanımız kenetlenmiştir; MHP Teşkilatları dimdik ayakta ve Hamit Başkan etrafında kenetlenmiş durumdadır.

Toroslar Belediye Başkan Adaylığım kesinleştiğinde ortaya koyacağımız sinerji ve uyum ile başarılı çalışmalar yapacağımızı, bu çalışmaların hem Toroslar Belediyesi’nin hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması ile taçlanacağına inanıyorum.

“BİR GÖREV OLARAK GÖRÜYORUZ VE HALKIMIZIN İÇİNDEYİZ, İÇİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. ”

İstikbal Gazetesi: Siyaset Anlayışınız Nedir?

Atsız Afşin Yılmaz: Daha önce de ifade ettiğim gibi biz siyaseti, bir hak ya da bir kariyer basamağı olarak değil, bir görev olarak görüyoruz. Tabii ki kitle karşısına çıkmak, kitlenin önünde olmak, toplumumuza, ülkemize, şehrimize hizmet etmek bize haz veriyor. Bu işi seviyoruz. Başarılı olmak, insanın ideallerini gerçekleştirmesi, sevilmesi, sayılması, toplumda öne çıkması, az ya da çok şehrin, toplumun, dünyanın ya da bir tek insanın hayatında küçük de olsa bir şeyleri değiştirmek, iyileştirmek, güzelleştirmek insanı tatmin eden önemli bir unsurdur. Esasen bizi siyasete iten, siyasetin içerisinde tutan temel motivasyon da budur. Bu nedenle, siyasete girdiğimiz ilk günden beri kürsülerde ve değişik mecralarda hep “OLUMLU SİYASET, SORUMLU SİYASET” diyoruz. Bunu da demeye devam edeceğiz. Bu açıdan halkımızın, toplumumuzun, milletimizin sağduyusuna güveniyoruz, inanıyoruz.

Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz. 

 

ATSIZ AFŞIN YILMAZ KİMDİR?

Ø  1975 yılında doğdu.

Ø  Babasının babası Toroslar Musalı Köyü’nden Kurtuluş Savaşı Gazisi Eyüp Efendi (Eyüp Sabri Yılmaz)’dır.

Ø  Babasının Annesi Toroslar Arslanköy’den Halil Gürbüz’ün kızı, Muhtar Terzi Hacı Osman (Gürbüz), Terzi Hüseyin (Gürbüz) ve Terzi Muhammed (Gürbüz)’ün kız kardeşi Mavış lakablı Fatma Yılmaz’dır

Ø  Annesinin babası Toroslar Arslanköy’den 1946 Arslanköy olaylarında aktif görev almış, Yahya Özgür’dür.

Ø  Annesinin annesi Toroslar Tırtar’dan Hacı Mehmet Hasan lakaplı Hasan Tan’ın kızı, Hoca Ahmet Tan’ın kardeşi Hatice Tan Özgürdür

Ø  Mersin Atatürk İlkokulu, İçel Anadolu Lisesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Ø  2000 yılında Mersin Barosu nezdinde stajını tamamlayıp avukatlık ruhsatını aldı.

Ø  2001-2016 yılları arasında Türkiye Kamu-sen Türk Büro-Sen Genel Merkezi’nde, İsdemir A.Ş.’de, Kürüm Holding’te avukat, hukuk müşaviri ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı.

Ø  International Chamber Of Commerce (ICC Paris)’te Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Tahkim Eğitimi aldı.

Ø  Almanya, Rusya, Arnavutluk, Irak, Senegal vb. ülkelerde dava takibi ve proje yöneticiliği yaptı.

Ø  GYTE Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Uluslararası Ticaret ve Finans” yükseklisans eğitimini tamamladı.

Ø  İyi derecede İngilizce bilir.

Ø  Evli ve 2 çocukludur.

Ø  Halen Mersin’de serbest avukatlık yapmaktadır.

 

 

 

Etiketler : mersin  toroslar  mhp  başkan  aday  atsız  afşin  yılmaz 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/95d1b188c2dbaaaf746ead7af098120c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42