Başkan Tat, kimi görünce kimyası bozuluyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Tat, kimi görünce kimyası bozuluyor

Ramazan ayının ilk günü iftarını evinde açan MHP`lilere, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat iftar yemeği veriyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Gölgeli, "Bizim İçin Yok Hükmündedir"

  Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ettiğini açıklayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 • Başkan Türe MHP'den İstifa Etti

  Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, yedi meclis üyesi ile birlikte MHP’den istifa ettiklerini duyurdu. Parti Disiplin Kurulunun kesin ihraç istemi ile disipline sevk ettiği Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

 • MHP Mersin’de Görev Dağılımı Yapıldı

  Zeynel Uğur Gölgeli Başkanlığındaki MHP Mersin İl Teşkilatında başkan yardımcılığı görev dağılımı yapıldı. Buna göre;

 • MHP ‘den İhraç İstemi

  MHP Mezitli İlçe Teşkilatında yeni üyeler katılım gösterirken, parti disiplinine uymayan üyelerde il disiplin kuruluna sevk ediliyorlar.

 • Ercik: İlk Günkü Aşkla Kutlu Yürüyüşe Devam

  AK Parti Mersin il Başkanı Cesim Ercik, "İlk günkü aşkla kutlu yürüyüşe devam diyerek gerçekleştirdiğimiz Yenişehir, Silifke, Tarsus ve Toroslar ilçe kongrelerimiz Mersinimize ve Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin" dedi.

Son Güncelleme: 03 Eylül 2008, Çarşamba

MHP İl’den teşkilata


her gün iftar yemeği


Ramazan ayının ilk günü iftarını evinde açan MHP’lilere, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat iftar yemeği veriyor. Ramazan ayının ikinci günü MHP Gurup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır’ın MHP il yönetimine verdiği yemeğin ardından MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, ilçe yönetimlerine iftar yemeği vermeye başladı. Mersin Merkeze Bağlı, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve diğer ilçe teşiklat başkan ve yönetimlerine verdiği yemeklerin ramazan boyunca süreceğini belirten Başkan Tat, konuşmasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’na da “Mersin’i iyi yönetmiyor” diyerek eleştiride bulundu. MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, İftar yemeğinden sonra açılış konuşmasında “Başımı nereye çevirsem Başkan Macit Özcan’ın resmi var, benim kimyam bozuluyor bu adamı gördükçe”diyerek en ağır eleştirisini de yaptı.


 


 SÖVENLER, SOYANLAR, BÖLMEK İSTEYENLER


 ve HACI BABA’DA  OY VERİYOR


Eleştirilerden iktidar partisi AKP’ye de gönderme yapan Başkan Tat, AKP’nin kimliğini merak etti. Tat, “Kime hizmet ettiği belli olan iktidar partisinin oy aldığı kesimlere bakarsanız Türkiye’yi sövenler veriyor, Türkiye’yi soyanlar da veriyor, Türkiye’yi bölmek isteyenler de veriyor. Anadolu’da ki hacı baba da veriyor. Kimin partisi, hacı babanın partisi mi, soyanların partisi mi, sövenlerin partisi mi? Dar alanda dostlarınıza bunu soracaksınız. İktidardaki parti Türkiye’de ki hangi kesimin partisi.


Türkiye genelinde 70 Milletvekili hizmet veren parti olduklarını anlatan Başkan Tat, 4 milletvekili ile de Mersin’de iktidar partisinin çözemediği sorunları çözdüklerini söyledi. Ülkeyi MHP’nin kadrolarının yönetmesi iddiasından hiç vazgeçmediklerini belirten Başkan Tat, Yerel’de Mersin’in iyi yönetilmediğini söyledi.


 


 MERSİN İYİ YÖNETİLMEDİ


Başkan Tat, “Türkiye şuan sıkıntılı günler geçiriyor.  Mersin olarak bizde sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bugüne kadar Mersin’i yönetenler, konuşmalarımızda ısrarla söylüyoruz. Mersin iyi yönetilmedi, iyi yönetilmiyor. Alt yapısı ile, üst yapısı ile, siyaseti ile, ekonomisi ile, sosyal yaşantıda ki kopukluğu ile Mersin iyi yönetilmiyor. Bu şehirde yaşıyor isek, bu şehirde ikamet ediyor isek hepimiz Mersinliyiz. Bu şehri seviyoruz demektir. Bu şehirde para kazanıyoruz. O zaman bir vatandaş olarak bu şehirde ki vatandaş olmanın gereği neyse onu yapmamız gerekiyor. Önce ülkemizi sevdiğimiz gibi bu şehri seveceğiz.


Mersin’i yönetiyorsan sınır içerisindeki bütün yükümlülüklerini yerine getireceksin. Bizim yaza girerken billboard çalışmalarımızı size uzun-uzun izah ettik. Doğudan gelende, batıdan gelende, Anadolu’dan gelende, Mersin’de yaşayan her insanımız bizim insanımız. Onun sorunu var ise o bizim sorunumuz. Bu memleketi yönetiyorsan çözeceksin.


İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ, 


ON BİNİN ÜSTÜNDE İŞSİZE İŞ VERECEĞİZ


Biz Milliyetçi Hareket partisi olarak şimdiye kadar yapmış olduğumuz eleştirileri toplamış olduk. Biz Yerel yönetim olarak işsizlik sorununu çözeceğiz. Önce Mersin’de ki işsizlik problemini çözeceğiz. Binlerce insan bizim Büyükşehiri yönetmemizde iş sahibi olacak. Bu rakam on binin üstünde.  


 


ÖZEL SEKTÖRE ÖNEM VERECEĞİZ


İşsizlikten sonraki en önemli problemlerden bir tanesi tabi buna bağlı olarak şehrin ekonomik yapısı. Özel sektörü Mersin’de değişik kollarda veya aynı kollarda üç beş işletmeyi açacak zemini biz yerel yönetim olarak hazırlamalıyız. Büyükşehir belediyesi kaynaklarını kullanarak, o işletmeyi biz açacağız. Mersin de sanayi sayısını da çoğaltacağız.


Zaten bizim yönetimimizde, Mersin’in en uç noktasından, göbeğine kadar her yerde belediyenin hizmetini göreceksiniz, şehircilik nasıl yapılırmış. Biz bu konuda katıksız iddialıyız.


Bu ülkede ve şehirde bir şeyleri paylaştığımız, paylaşacağımız tüm insanlarla siyaset yapacak noktadayız.


MERSİN’İ BİZ YÖNETMELİYİZ


Mersin’i biz yönetmeliyiz, Mersin’i layık olduğu yere, Tarımıyla, turizmiyle, ekonomisiyle, yaşantısıyla biz bir yerlere getireceğiz. Niye Mersin’i gerçekten çok seviyoruz. Mersin’de yaşayan herkes bu hakkı iddia edebilir.


Şuana kadar Mersin’i yönetenler gibi Mersin’i yönetmek o kadar zor değil. Onlar zor olduğunu söylüyor. Biz de ne diyoruz. İnin aşağıya biz oturursak, nasıl yöneteceğimizi size de, halkımıza da, dünya’ya da gösteririz diyoruz.


Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın, alt belediye başkan adaylarımızın, meclis üyelerimizin önümüzdeki süre içerisindeki tespiti ile inşallah kamu oyunda ciddi bir MHP rüzgarını estirmek yolundayız. Çünkü bu vatandaşın gözüne bakarak ancak Milliyetçi Hareket Partisi mensupları konuşabilir.


HANGİ HİZMETLER MERSİNLİLER İÇİN?


Bugüne kadar bu şehri yöneten, merkezi yöneten şu anki belediye yönetimleri vatandaşımızın gözüne bakarak neyi savunacak, neyi anlatacak. Afişleri billboardlara doldurmuşlar. Bu hizmetler Mersin’liler için, hangi hizmetler?


Musluklardan içilebilir temiz su akacak diyor, be vicdansız zaten yıllardır Berdan’ın suyunu Mersin içiyor. Sen mi getirdin. İkinci ishale hattı Fransız kredisiyle, Devlet Su İşleriyle yaptırdığı bir ishale hattı. Sen yapmadın. Yapan firmayı’da biliyoruz, İhaleyi’de biliyoruz, yaptıran kurumu da biliyoruz, gelen parayı da biliyoruz. Büyükşehir olarak ikinci ishale hattını sen yapmadın. 163 bin ton diyor su deposu yapıyoruz. Herhalde yapacaksın yani, 3 bin liraya su satarsan, artı bütçe gelirleri, artı genel bütçeden gelirleri, vatandaştan yaptığın tahsilatla tabi ki o su deposunu yapacaksın.


BURASI SURUYE Mİ IRAK MI?


HER YERDE RESMİN VAR, SENİ GÖRDÜKÇE KİMYAM BOZULUYOR


 


 Yani sen Mersin Büyükşehir Belediyesi olacaksın, yaptığın su deposunu da projeyle önemli bir şeymiş gibi şehrin her noktasına asacaksın. Resmini asacaksın. Arkadaş benim işim rast gitmez oluyor, sabah benim kimyam bozuluyor, evden çıkıyorum, dönüyorum resmi, dönüyorum resmi.


İşte avukatlarım burada, kalktım savcılığa şikâyet ettim, ben rahatsız oluyorum kaza yapacağım ya. Her virajda resmi var. Burası Suriye mi, Irak mı? Herhalde Saddam’ın resmi, Esad’ın resmi bu kadar asık değil. Her köşede bir resim. Nesin oğlum nesin sen ya? Sağolsun avukatlarım uğraştı, bir dakka da Mersin’de bir tane resim kalmadı. Hepsini kaldırttım. Adam kendini ne zannediyorsa, iki kamyon  toprak döküyor resim. Mersin dünya kenti diyoruz, bunu sorun beyefendiye. Dev bütçeyle, neler yapılmaz Mersin’e. Türkiye’de yaşayan herkes, Mersin’i görmeli.


 


 163 BİN TONLUK SU DEPOSONU MU GÖSTERECEĞİZ İNSANLARA


 


 Mersin’de öyle şeyler yapmalıyız ki, çocuk babasını zorlamalı. Hatun kocasına emretmeli Mersin’i görelim diye. Ne göstereceğiz, 163 bin tonluk su deposunu mu göstereceğiz. Yoksa göbeklere asılan beyefendinin resimlerini mi göstereceğiz. Eğer sesimizi çıkartmayaydık, öbür yılbaşından sonra heykelini de yaptıracaklardı. Ama Mersin halkı o heykeli’de yıkar, onun zaten ömrü 29 martta bitiyor.


Biz hakkıyla, hakkaniyetiyle gerek Mersin’e, gerekse Türkiye’ye taş üstüne taş koyan Allah için iyi hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz. Ama arkadaşlar şunu ifade ediyoruz, Mersin Büyükşehir Belediyesi kendi öz kaynakları ile genel bütçeden yani devletten aylık olarak almış olduğunu para ile, yardım ile dev bir şehir.


Bizde kapalı kapı yok. Siyasetimizde açık. O yüzden çok net ve iddialı konuşuyoruz. Mersin’i Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanları yönetmeli.”dedi.


 


http://www.mersinistikbal.net/upload/haber/order/MHP il yemek (48).jpg 


 


 


 


 http://www.mersinistikbal.net/upload/haber/order/MHP il yemek (19).jpg


 


 


 


 


 


 


 


 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri