Başkan Tuna'dan Ziyaretler Sürüyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Başkan Tuna'dan Ziyaretler Sürüyor

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kentin dinamikleri olan Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarına gerçekleştirdiği istişare ziyaretlerini sürdürüyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna; “Nakliyeciler Sitesi’ni Taşıyacağız”

  Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ulaşımın Mersin’in öncelikli konuları arasında yer aldığını ve bu sorunları çözmek için projelerini hazırladıklarını söyledi.

 • Özyiğit'ten Komisyoncular Derneğj'ne Ziyaret

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit Mersin Yaş Meyve Sebze Komisyoncuları Derneği’ni ziyaret etti.

 • CHP Toroslar Adayı Belli Oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi, Toroslar’ı halkçı belediyecilikle buluşturacak ismi belirledi. CHP’nin Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç oldu. Dalkılıç, uzun yıllar Mersin Fırıncılar Odası’nda başkan olarak görev almıştı.

 • Mezitli’de Tuna ve Soydan’a büyük ilgi

  Cumhur İttifakı’nın MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ve Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Mezitli’de esnafın talep ve önerilerini dinledikten sonra Kuyuluk Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

 • Başkan tuna; “Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’u turizmin cenneti yapacağız”

  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Hamit Tuna, Bozyazı ve Anamur’da miting gibi bir buluşmayla hemşehrileriyle kucaklaştı.

Son Güncelleme: 01 Ekim 2018, Pazartesi

 

BAŞKAN TUNA, KENTİN DİNAMİKLERİYLE BULUŞUYOR

 

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kentin dinamikleri olan Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarına gerçekleştirdiği istişare ziyaretlerini sürdürüyor.

 

Çoğulcu yönetim anlayışıyla toplumun her katmanına ulaşarak Mersin’e ışık tutacak proje ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yaptığı ziyaretlerde sivil toplum kuruluşlarının önemi ve kentin geleceği ile ilgili düşüncelerini paylaşan Başkan Tuna; “Mersinimizi bir adım daha ileri götürebilmek ve dünya kenti yapmanın gayretindeyiz” dedi.

 

“Üreticilerimizin Her Zaman Yanında Olacağız”

 

Anamur’a yaptığı ziyaretler esnasında; Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Muz-Bir Derneği Başkanı Mehmet Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Tuna; “Kentimizde teşkilatlarımızdan başlayarak, Sivil Toplum kuruluşlarımızı ve meslek örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. Mersinimizi muz ihracatı ile öne çıkartan Anamur İlçemizde siz değerli Oda Başkanlarımız, üreticilerimiz ve hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi ve teveccühle karşılanmak bizleri de oldukça mutlu etti. Burada sizlerle olmaktan büyük gurur duyduk. Ticaret ve Esnaf Odaları, yeni strateji yol haritalarının çizildiği önemli yerlerdir. Göreve geldiğimiz 2004 yılından beri üretim ekonomisini hep ön plana çıkardık. Üretmeden tüketen toplumlar her zaman karanlıklara gömülmüşlerdir. Bir ürünün geçirdiği süreç ise; üretim, ambalaj ve pazarlamadır. En iyi ürünü üretirsiniz ve en güzel ambalajı yaparsınız ama pazar anlamında sıkıntınız varsa o en iyi ürün elinizde kalır. Bunun için hal tesisleri de pazarlama anlamında özellikli ve önemli yerlerdir. Piyasanın durgun olduğu zamanlarda hal tesislerini mutlak suretle soğuk hava depolarıyla taçlandırmak çok önemli diye düşünüyorum. Biz, üreten yapıyı her zaman takdir ederiz ve destekleriz” dedi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Muz-Bir Derneği Başkanı Mehmet Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Başkan Hamit  Tuna’nın ziyaretlerinden duydukları memnuniyetleri dile getirerek; “Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığınız hayırlı olsun.15 yıl görev yaptığınız Toroslar ilçesinde üretime ve çiftçilere yönelik gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınızı yakinen takip ettik. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuzda Anamur’da da muzun ARGE çalışmalarında büyük desteğinizin olacağına inanıyoruz. Çiftçilerimiz ve köylülerimiz de adaylığınızla ilgili büyük mutluluk duyduklarını bizlere ifade ettiler. Hamit Tuna, artık bir marka isim olmuştur. Bir ağabeyimiz ve bir Başkanımız olarak bizleri ziyaret etmenizden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde desteklerini ifade ettiler.

 

“Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Başkan Tuna’yı Ağırladı”

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ve Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretinde MTSO yönetimi tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Tuna, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile sürdürülen uyumun her anlamda devam edeceğini söyledi.

Sohbet havasında geçen ve görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda Mersin’in geleceği için birlik olmanın önemine değinen Belediye Başkanı Hamit Tuna, 15 yılda Toroslar’ı sosyal ve ekonomik anlamda kalkındırdıkları projelerini, ilçenin kendi kendine yetebilmesi adına sağlık, eğitim ve güvenlik kurumlarına yaptıkları arsa tahsislerinden de bahsetti.

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Başkan Tuna; “Bu ziyaretlerimizle hem kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz hem de kentimiz adına yapılacak projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz. Belediyeciliği biliyoruz. Bilgi birikimimiz, siyasi tecrübemiz, eğitimimizle bu kentte doğru işler yaptık. Kentimizin problemlerini biliyoruz. Çiftçimizin, esnafımızın ve ticaret yapan iş adamlarımızın derdini bilen ve onlarla zaman geçiren bir belediye başkanıyım. Biz hiçbir zaman  sırça köşklerde belediye başkanlığı yapmadık. Hep halkımızın içinde yer aldık. Dert bilen, derman olma anlamında önde olan insan demektir. Bu yanımızla bu dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayız. Desteklerinizi ve dualarını bekliyoruz” dedi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Tuna’ya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

 MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Başkan Tuna’nın, kente kazandırdığı spor tesisleri ve gençlere yönelik sportif faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını ve bu hizmet ve projelerinin yanı sıra din, mezhep, ırk ayrımı yapmayan, güler yüzlü, çalışkanlığı ve kişiliğiyle Mersin’in sevilen bir yöneticisi olduğuna dikkat çektiler.

 

‘Başkan Tuna, Elektrik Mühendisleri Odasını Ziyaret Etti’

 

Başkan Tuna, daha sonra Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’ni de ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Atar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.

Meslek Odalarının fikir ve önerilerinin projelerine ışık tutacağına inandıklarını belirten Başkan Tuna; “Bir kenti gösteren plandır. Siz değerli Odalarımızın üyeleriyle görüşerek, fikirlerini alıyoruz. Bu kenti hep birlikte daha yaşanılabilir ve dünya kenti bir Mersin yapacağız inşallah” dedi.

            Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başkanı Seyfettin Atar ve Yönetim Kurulu de Başkan Tuna’ya çıktığı bu yolda başarılar dileyerek, Oda olarak üzerlerine düşen her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını ifade ettiler.


Etiketler : mersin  büyükşehir  hamit  tuna  kent  dinamik 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/46474c0b3fc6d900a0b9c440fe4ba48e.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42