Büyükşehir Adayı Hamit Tuna'dan İlçelere Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Büyükşehir Adayı Hamit Tuna'dan İlçelere Ziyaret

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl ve İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna Erdemli'den Seslendi

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli’den hemşehrilerine seslendi.

 • Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır"

  - Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz.

 • Başkan Tuna, "Bu Şehir Bizimdir"

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli İlçesi’ndeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.

 • MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu

  tikbal Haber/ MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu. Ahmet Gencay’ın istifası sonrasında MHP Akdeniz ilçe başkanlığına MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göverçile atandı.

 • “Ülkücü Hareket’in Geçmişinde Gözyaşı Var”

  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ağır bir dille eleştirerek: “Şehitlerimiz kadar, Şehitlerimizin acı çeken evlatları kadar, Şehitlerimizin analarının gözyaşları kadar hakkın var mı bu partide senin?” dedi.

Son Güncelleme: 15 Eylül 2018, Cumartesi

 

BÜYÜKŞEHİR ADAYI BAŞKAN TUNA’DAN, İL VE İLÇE TEŞKİLATLARINA ZİYARET 

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl ve İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.

            MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilen Başkan Hamit Tuna; “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile birlikte siyasette yol yürümekten  büyük şeref duyuyorum” dedi.

MHP Mersin İl Teşkilatı, İl Kadın Kolları, Ülkü Ocakları Mersin İl Teşkilatı, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli İlçe Teşkilatları ile Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Başkanlığı ve Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV ) Mersin Şubesine ziyaretlerde bulunan Başkan Hamit Tuna’yı partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgiyle karşıladı.

            MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilk olarak MHP Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve yönetimiyle bir araya geldi.

Sohbet havasında geçen ziyaret esnasında söz alan MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Başkan Hamit Tuna’yı tebrik ederek; “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in takdirleriyle Mersinimizin kıymetlisi ve bir değeri olan Hamit Tuna başkanımız MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmuştur. Kendisine verilen bu görevin ardından bizleri ziyaret ederek, il teşkilatımızı şereflendirdiler. Allah kendisinden razı olsun. MHP’nin bayrağı taş binaya dikildi. Bunda emeği geçen, 25 yıllık hayatını bu davada Belediye Başkanı olarak sürdürmüş Burhanettin Kocamaz Başkanımıza da teşekkür ediyoruz.15 yıllık belediye tecrübesini artık Büyükşehirde yansıtacak olan Hamit Tuna başkanımızın da Allah yolunu bahtını açık etsin” dedi.

            Daha sonra konuşan Başkan Hamit Tuna, katılımlarından dolayı tüm partililere ve hemşehrilerine teşekkür ederek; “Bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak yılladır siyasetin içerisindeyim. Bugüne kadar duruşumuzdan ve davamızdan asla taviz vermedik. Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş Bey hakka yürüdüğünden beri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile birlikte siyaset yaptık. Kendisiyle siyasette yol yürümekten de büyük şeref duyuyorum. Büyükşehir noktasında doğru işler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz Bey ile birlikte yapılan projelerin devamı noktasında fikirlerimizi ortaya koymak suretiyle bir yönetişim anlayışı içerisinde çalışacağız. Ben yaptım oldu mantığı ile değil birlikte karar vermek suretiyle inşallah bu süreci doğru yöneteceğiz” dedi.

Siyaseti bir halaya benzeten Başkan Tuna; “Ben her zaman söylüyorum. Siyaset bir halay gibidir. Tek başına olmaz. Halayın başında Genel Başkanımız, yanında divanı, milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Kadın Kollarımız vardır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere onun söylediklerini kendimize hep ışık tutacağız. Teşkilat Başkanlarımız da hakikatten seçimin yükünü taşıyan en özellikli ve önemli noktalarımızdır. Her seçimde ifade ederim Kadın Kollarımızın varlığı da çok önemlidir. Toroslarımızda üç dönem açık ara birinci oluyorsak kadınlarımızın da çok önemli katkıları ve emekleri vardır. Allah hepsinden razı olsun. Hepimize çok büyük yük düşüyor. Ama şuna da dikkat edelim. Fitneye ve fesata zemin oluşturmayalım. Polemiğe girmeyelim. Çünkü siyaset sonuç alma sanatıdır. Gençlik yıllarımdan beri MHP’nin çatısı altında siyaset yapmaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar siyaset yaşamımızda ve belediyecilik noktasında çok başarılı işler yaptık. İnşallah bu dönemde de Zeynel Başkanımızın himayelerinde, Teşkilat kademelerimizin bir bütün olduğu ve halayımızın en düzgün çekildiği bir seçimimiz olur Allah nasip ederse. Genel Başkanımızın talimatıyla biz çıktık bir sefere. Zafer Allah’ın takdiridir. Ümit ediyoruz. Gönlümüz güzel, yüreğimiz temiz.Gazamız mübarek olsun” dedi.

Konuşmasına, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak devam eden Başkan Hamit Tuna; “Bilge Kağan Atamızın da ifade ettiği gibi gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız ölesiye bitesiye çalışacağız. Toroslarımızı da  bu şekilde çalışarak köy görüntüsünden çıkarıp, marka bir ilçe yaptık. Milletimiz bize hep güvendi. Biz de onların var olan güvenini sarsmadan bundan sonra da daha iyisini yapacağız. Biz olduğumuz yeri çiziyoruz yeni ufuklara ve yeni vizyonlara koşmak  üzere. Biz benlik duygusunu aşmış insanlarız. Başbuğumuzun da bu konuda söylediği çok güzel bir ifadesi vardı. ‘Benlik nefsi kaygılarımızdan arınıp, biz olmadıkça, biz olmanın da gereklerini yerine getirmedikçe bizden hiçbir şey olmaz’. Biz de yükümüzü hep birlikte paylaşarak inşallah sonuca ulaştıracağız hareketimizi” dedi.

Başkan Tuna daha sonra, İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Ahmet Gencay, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Metin Ercan, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV ) Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek ve Yönetimleriyle bir araya gelerek, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulundu.

Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren Teşkilat ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve Yöneticileri de MHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Başkan Hamit Tuna’yı tebrik ederek, birlikte yol yürüyecek olmaktan büyük şeref duyduklarını belirttiler.

 


Etiketler : mersin  büyükşehir  hamit  tuna  il  ilçe  mhp  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri