CHP organize sanayi bölgesini gezdi - Mersin İstikbal Gazetesi

CHP organize sanayi bölgesini gezdi

CHP Mersin Milletvekilleri Ali Oksay, Vahap Seçer, İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, İlçe Sekreteri Ahmet Demiralev, Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş ve beraberindeki İl Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile ?Mersin Tarsus

Benzer Haber Başlıkları

 • Toroslar Öztoprak Sitesi’nde MHP Coşkusu

  İstikbal Haber/ MHP’nin “Geleceğine Sahip Çık Mersin”sloganı ile yapılan açık hava toplantısına yoğun bir katılım oldu. Toroslar ilçesi Turgut Türkalp Mahallesi Öztoprak Sitesinde, site sakinlerinin organize ettiği ve gönül seferberliği adı altında esnaf

 • Çelik, MHP Milletvekili A. Adayı

  MHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Zeynep Çelik MHP Mersin İl Teşkilatı toplantı salonunda partililerin yoğun katılımın ile aday adaylığını açıkladı.

 • Anamur seçimini yaptı ve MHP dedi

  www.anamurhaber.com köşe yazarı Hüseyin Şinasi 29 Mart seçimlerini değerlendirdi ve köşesinde kaleme aldı. Şinasi; "Anamur seçimini yaptı ve MHP dedi".

 • Özbayrak: Ülkücüler Hayır Diyecek

  MHP Akdeniz İlçe Başkanı Alican Özbayrak, "Hayrola Başbakan" sözleri ile 12 Eylül`de yapılacak olan anayasa değişiklik paketinin halk oylaması hakkında oylarının hayır yönünde olacağını açıklarken, ülkücüler üzerinde başbakanın gözyaşı dökerek yapmış oldu

 • Bahçeli, Anamur’da coşkuyla karşılandı

  18-19-20 Şubat 2011 Mersin Programı çerçevesinde Anamur’u ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ, 20 Şubat Pazar günü Bozyazı ilçesini ve belediyesini ziyaretinden sonra uzun bir araç konvoyuyla geldiği Anamur’da co

Son Güncelleme: 04 Ağustos 2010, Çarşamba
Haber 553 kez görüntülendi.
CHP organize sanayi bölgesini gezdi
 
CHP Mersin  Milletvekilleri Ali Oksay, Vahap Seçer, İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, İlçe Sekreteri Ahmet Demiralev, Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş ve beraberindeki İl Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile “Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesini’ni ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında ilk olarak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri TEKLİ ve Bölge Müdürü Halil YILMAZ ile bir araya gelen CHP li Heyet yetkililerden OSB ile ilgili bilgi aldılar.
Mersin Tarsus OSB’ nin % 100 doluluk oranıyla 105 fabrika ve tesisin olduğunu ifa eden TEKLİ Ülke ortalamasının 2 katı üstünde bir işsizlik oranın olduğu Mersinde 6000 kişiye istihdam yarattıklarını fakat hükümetten istihdam yönünde ve teşvik kapsamında yeteri kadar destek göremediklerini  ifade ettiler bölgede faaliyet de bulunan firmaların  sorunlarından birinin yol probleminin olduğunu ifade ederek D-400 karayolu ve otoban bağlantısı ve cam sanayi civarında demiryolu bağlantı noktası ile ilgili taleplerini milletvekillerine iletti.
Milletvekilleri Ali OKSAL ve Vahap SEÇER başta bu konu olmak üzere bölgenin diğer sorunları hakkında  not tutuklarını gerekli girişimlerde bulunacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu sorunu çözeceklerini söylediler.
Ayrıca TEKLİ OSB olarak sosyal sorumluluklarının da farkında olduklarını ve bu kapsam da Türkiye de bir ilk olarak bölgede Mersin Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu kurdurduklarını ilk olarak bu sene gıda teknolojisi bölümünden 26 öğrenciyi mezun ettiklerini bu senede yeni 3 bölümü daha okula kazandırdıklarını ifa etti.
Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Yılmaz ŞANLI Genel Başkanım Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun sanayi siteleri ve OSB lerde  Meslek liseleri açarak sektöre nitelikli  eleman sağlayacağı eğitim projesinin yetkililerce nasıl karşılandığını sordu .
Soru üzerine TEKLİ bu projenin bölgenin ve ülkenin ihtiyacı olan nitetelikli eleman sorunu çözeceğini söyledi.
 Toplantı sonrası OSB yetkileri ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Bölgede faaliyet gösteren 2 firmayı  gezdiler  müteşebbislerin ve çalışanların sorunlarını dinlediler .
           
             

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri