CHP organize sanayi bölgesini gezdi - Mersin İstikbal Gazetesi

CHP organize sanayi bölgesini gezdi

CHP Mersin Milletvekilleri Ali Oksay, Vahap Seçer, İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, İlçe Sekreteri Ahmet Demiralev, Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş ve beraberindeki İl Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile ?Mersin Tarsus

Benzer Haber Başlıkları

 • Cumali Ansar Yeniden Başkan

  MHP Akdeniz İlçe Teşkilatı olağan kongresini yaptı. Seçim sonucunda Cumali Ansar kullanılan 258 oyun 255’i alarak yeniden MHP Akdeniz İlçe Başkanı oldu.

 • CHP ye yeni yöneticiler atandı

  Seçim dönemine girildiği şu günlerde CHP`de Mersin İl Başkanlığında yaşanan istifalar sonucu mevcut başkan M.Faruk Akar`ın yerine yeni yönetim kurması için Yılmaz Şanlı göreve getirildi.

 • Kapatılan MP yeniden açılacak

  Yaklaşık iki yıl önce kapısına kilit vuran ve geçimini piyango bileti satarak temin eden beş yüze yakın esnafın mağduriyetine neden olan Milli Piyango Mersin Şube Müdürlüğünün yeniden açılması için Genel Müdürlük nezdinde görüşme yaptığını belirten Devlet

 • DP’den Yeni Yönetim Listesi

  Demokrat Parti; 30 Mart yerel seçimler sonrası, Mersin İl Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yeni listesi ile basın karşısına çıktı.

 • Başkan Tat, Tarsus Halkıyla Buluştu

  İstikbal Haber /MHP Mersin İl Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Mahmut Tat, Mersin Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinin ardından gezi ziyaretlerine Tarsus İlçesinde devam etti.

Son Güncelleme: 04 Ağustos 2010, Çarşamba
Haber 564 kez görüntülendi.
CHP organize sanayi bölgesini gezdi
 
CHP Mersin  Milletvekilleri Ali Oksay, Vahap Seçer, İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, İlçe Sekreteri Ahmet Demiralev, Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Muhittin Ertaş ve beraberindeki İl Ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile “Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesini’ni ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında ilk olarak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri TEKLİ ve Bölge Müdürü Halil YILMAZ ile bir araya gelen CHP li Heyet yetkililerden OSB ile ilgili bilgi aldılar.
Mersin Tarsus OSB’ nin % 100 doluluk oranıyla 105 fabrika ve tesisin olduğunu ifa eden TEKLİ Ülke ortalamasının 2 katı üstünde bir işsizlik oranın olduğu Mersinde 6000 kişiye istihdam yarattıklarını fakat hükümetten istihdam yönünde ve teşvik kapsamında yeteri kadar destek göremediklerini  ifade ettiler bölgede faaliyet de bulunan firmaların  sorunlarından birinin yol probleminin olduğunu ifade ederek D-400 karayolu ve otoban bağlantısı ve cam sanayi civarında demiryolu bağlantı noktası ile ilgili taleplerini milletvekillerine iletti.
Milletvekilleri Ali OKSAL ve Vahap SEÇER başta bu konu olmak üzere bölgenin diğer sorunları hakkında  not tutuklarını gerekli girişimlerde bulunacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu sorunu çözeceklerini söylediler.
Ayrıca TEKLİ OSB olarak sosyal sorumluluklarının da farkında olduklarını ve bu kapsam da Türkiye de bir ilk olarak bölgede Mersin Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu kurdurduklarını ilk olarak bu sene gıda teknolojisi bölümünden 26 öğrenciyi mezun ettiklerini bu senede yeni 3 bölümü daha okula kazandırdıklarını ifa etti.
Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Yılmaz ŞANLI Genel Başkanım Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun sanayi siteleri ve OSB lerde  Meslek liseleri açarak sektöre nitelikli  eleman sağlayacağı eğitim projesinin yetkililerce nasıl karşılandığını sordu .
Soru üzerine TEKLİ bu projenin bölgenin ve ülkenin ihtiyacı olan nitetelikli eleman sorunu çözeceğini söyledi.
 Toplantı sonrası OSB yetkileri ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Bölgede faaliyet gösteren 2 firmayı  gezdiler  müteşebbislerin ve çalışanların sorunlarını dinlediler .
           
             

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri