Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor"

Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • "Huzur, İstikrar ve Beka İçin Cumhur İttifakı ve MHP Diyoruz"

  MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek; Tarsus Belediye Başkanı Sn. Şevket Can ile birlikte Tarsus Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafları ve vatandaşları ziyaret edip, Cumhur İttifakı’nın önemini anlatarak, Mecliste güçlü MHP için destek istedi.

 • Gökçel, Çiftçinin Meclisteki Sesi Olacağım

  Partisinin tarım alanındaki hedeflerini açıklayan CHP Mersin Milletvekili adayı Gökçel, Mersinli çiftçinin meclisteki sesi olacağını söyledi

 • MHP Olduğu Sürece, Gelecek Aydınlık

  MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek Toroslar Yeniköy ,Yavca , Arslanköy , Kızılbağ, Ayvagediği, Çandır, Gözne, Bekiralanı, Karaisalı mahalleleri ile Güzelyayla ve Soğucak mahalleleri ve esnaflarını ziyaret ederek vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.

 • Muhtarlar İlgi Odağı Olmaya Devam Ediyor

  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in muhtarlarla ilgili yanıtına, yanıt verdi.

 • Baki Şimşek, "MHP Bayraktır, Millettir Türkiye'dir"

  MHP Mersin Milletvekili Sn.Baki Şimşek; MHP Mersin İl Başkanı Sn. Zeynel Uğur Gölgeli , Mut Belediye Başkanı Sn. Nebi Yılmaz, Mut İlçe Başkanı Sn.Alparslan Savaş Kır,Mut Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Soner Kır , Kamu-Sen Mut Şube Başkanı Sn. Kürşad Malgaç, Türkav Mut Şube Başkanı Sn. Hakan Ütük ile birlikte Mut Alahan Mahallesi,Mut Gülnarlılar Derneği, Çınaraltı parkı ve Mut Hamamköy’ü ziyaret etti.

Son Güncelleme: 12 Nisan 2017, Çarşamba

ELVAN, “TÜRKİYE’Yİ DAHA İSTİKRARLI GÜNLER BEKLİYOR.”


Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet istemi Halk Oylaması kapsamında Mersin’de ki temaslarına devam eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çilek, Okan Merzeci, Selçuklar ve Mevlana mahallelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Polis Haftası dolayısıyla emniyet mensupları ile akşam yemeği yiyen Elvan, MESİAD üyeleri ile bir araya gelip ardından Çermikliler De
rnek üyeleri ile buluşarak sohbet etti.


16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan halk oylamasının ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ifade eden Elvan, “Sadece sizin ‘EVET’ oyu vermeniz yetmez. Bu hükümet sistemi ülkemiz için o kadar önemli ki siz de eşinize dostunuza bu sistemi anlatın.” Dedi.


Ana muhalefet kanadının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yaptığı eleştirileri cevaplandıran Bakan Elvan, “Diyorlar ki 'bir tek adam seçecekler, 80 milyonun tüm yetkilerini alacaklar.' Yalan olur da bu kadarı olur mu? Millet, yüzde 50'sinden fazlası kimi seçiyorsa onu cumhurbaşkanı yapacak. Cumhurbaşkanına icraata, yürütmeye, vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik yetki veriyoruz. Yoksa yasama yetkisi, kanun çıkarma yetkisi vermiyoruz ki? Kanunu meclis yapacak. Hükümetin kanun tasarısı hazırlama yetkisini de elinden alıyoruz, tamamıyla meclise veriyoruz. Ona rağmen tek adamdan bahsediyor. Bugün cumhurbaşkanının sorumluluğu yok, hesap soran makam yok. Yeni dönemde cumhurbaşkanına meclis hesap sorsun, denetlesin diyoruz. Buna bile kalkıp tek adam diyorlar, ne diyeceksin? Bildiğini söylesin varsın. Kulağımızı tıkayacağız, başka yapacağımız bir şey yok.” Şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’de kalıcı istikrarın sağlanacağını söyleyen Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Türkiye'de kalıcı bir istikrarın sağlanması, Allah'ın izniyle güçlü bir 'EVET'le temin edilecek. 16 Nisan'da güçlü, kalıcı bir siyasi iktidar ve ekonomik istikrar da kalıcı hale gelecek. Artık, 3, 5 ve 10 aylık hükümetmiş, bunlarla uğraşmayacağız. Siz hükümeti seçeceksiniz, kimin cumhurbaşkanı olmasına karar vereceksiniz, onu 5 yıl görevde tutacaksınız. Baktınız 5 yıl sonra beğenmediniz, onu indireceksiniz başka birini getireceksiniz. Demokrasinin de gereği bu. Meclis de denetimini yapacak, bu kadar basit.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler : mersin  akparti  bakan  lütfi  elvan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri