Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor"

Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Doğan, MHP Gücüne Güç Katmaktadır

  İstikbal Haber/ MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, parti çalışmalarını gazetemize anlattı. MHP’nin Ak Parti ile yapacağı seçim ittifakının halka yansımalarını değerlendirdi. Başkan Doğan, “ Göreve geldiğimizden bu yana altı aylık zaman dilimi içerisinde mahallelerimizde teşkilat yapılanmalarını tamamladık.

 • Başkan Gölgeli'den Teşekkür

  İstikbal Haber/ MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Liderinin Mersin’e gelişinden dolayı Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran partililere, Ülkücülere, STK’lara ve vatandaşlara teşekkür etti.

 • Mersinlilerde Devlet Coşkusu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yaklaşık 4 yıl boyunca hayata geçirilen 1923 hizmetin toplu açılış, temel atma ve tanıtım töreni, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

 • MHP Lideri Bahçeli, Mersin'e Geliyor

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4 Şubat Pazar günü Mersin’e geliyor.

 • Yenişehir MHP, Mahalle Başkanlıkları Toplantısını Yaptı

  Başkan Topal: “Hedefimiz Genel ve Yerel seçimlerde partimizi birinci parti yapmaktır.”

Son Güncelleme: 12 Nisan 2017, Çarşamba

ELVAN, “TÜRKİYE’Yİ DAHA İSTİKRARLI GÜNLER BEKLİYOR.”


Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet istemi Halk Oylaması kapsamında Mersin’de ki temaslarına devam eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çilek, Okan Merzeci, Selçuklar ve Mevlana mahallelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Polis Haftası dolayısıyla emniyet mensupları ile akşam yemeği yiyen Elvan, MESİAD üyeleri ile bir araya gelip ardından Çermikliler De
rnek üyeleri ile buluşarak sohbet etti.


16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan halk oylamasının ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ifade eden Elvan, “Sadece sizin ‘EVET’ oyu vermeniz yetmez. Bu hükümet sistemi ülkemiz için o kadar önemli ki siz de eşinize dostunuza bu sistemi anlatın.” Dedi.


Ana muhalefet kanadının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yaptığı eleştirileri cevaplandıran Bakan Elvan, “Diyorlar ki 'bir tek adam seçecekler, 80 milyonun tüm yetkilerini alacaklar.' Yalan olur da bu kadarı olur mu? Millet, yüzde 50'sinden fazlası kimi seçiyorsa onu cumhurbaşkanı yapacak. Cumhurbaşkanına icraata, yürütmeye, vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik yetki veriyoruz. Yoksa yasama yetkisi, kanun çıkarma yetkisi vermiyoruz ki? Kanunu meclis yapacak. Hükümetin kanun tasarısı hazırlama yetkisini de elinden alıyoruz, tamamıyla meclise veriyoruz. Ona rağmen tek adamdan bahsediyor. Bugün cumhurbaşkanının sorumluluğu yok, hesap soran makam yok. Yeni dönemde cumhurbaşkanına meclis hesap sorsun, denetlesin diyoruz. Buna bile kalkıp tek adam diyorlar, ne diyeceksin? Bildiğini söylesin varsın. Kulağımızı tıkayacağız, başka yapacağımız bir şey yok.” Şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’de kalıcı istikrarın sağlanacağını söyleyen Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Türkiye'de kalıcı bir istikrarın sağlanması, Allah'ın izniyle güçlü bir 'EVET'le temin edilecek. 16 Nisan'da güçlü, kalıcı bir siyasi iktidar ve ekonomik istikrar da kalıcı hale gelecek. Artık, 3, 5 ve 10 aylık hükümetmiş, bunlarla uğraşmayacağız. Siz hükümeti seçeceksiniz, kimin cumhurbaşkanı olmasına karar vereceksiniz, onu 5 yıl görevde tutacaksınız. Baktınız 5 yıl sonra beğenmediniz, onu indireceksiniz başka birini getireceksiniz. Demokrasinin de gereği bu. Meclis de denetimini yapacak, bu kadar basit.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler : mersin  akparti  bakan  lütfi  elvan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri