Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor"

Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna, " El Birliğiyle Kentimize Sahip Çıkacağız"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, adaylığı ile ilgili istişarede bulunmak üzere Teşkilat ve Sivil Toplum Kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.

 • İlçe Ziyaretlerinde Hamit Tuna Heyecanı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İlçelerde gerçekleştirdiği Teşkilat ziyaretlerine devam ediyor.

 • Büyükşehir Adayı Hamit Tuna'dan İlçelere Ziyaret

  MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl ve İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.

 • Başkan Tuna, "Bu Şehir Hepimizin"

  Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, görevde bulunduğu 15 yılda Toroslar’ın değişiminde ve gelişiminde büyük emeği olan Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personeliyle Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek, siyasi gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

 • Uluslararası SatrançTurnuvası Mersin'de

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası’nın basın toplantısını gerçekleştirdi.

Son Güncelleme: 12 Nisan 2017, Çarşamba

ELVAN, “TÜRKİYE’Yİ DAHA İSTİKRARLI GÜNLER BEKLİYOR.”


Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet istemi Halk Oylaması kapsamında Mersin’de ki temaslarına devam eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çilek, Okan Merzeci, Selçuklar ve Mevlana mahallelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Polis Haftası dolayısıyla emniyet mensupları ile akşam yemeği yiyen Elvan, MESİAD üyeleri ile bir araya gelip ardından Çermikliler De
rnek üyeleri ile buluşarak sohbet etti.


16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan halk oylamasının ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ifade eden Elvan, “Sadece sizin ‘EVET’ oyu vermeniz yetmez. Bu hükümet sistemi ülkemiz için o kadar önemli ki siz de eşinize dostunuza bu sistemi anlatın.” Dedi.


Ana muhalefet kanadının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yaptığı eleştirileri cevaplandıran Bakan Elvan, “Diyorlar ki 'bir tek adam seçecekler, 80 milyonun tüm yetkilerini alacaklar.' Yalan olur da bu kadarı olur mu? Millet, yüzde 50'sinden fazlası kimi seçiyorsa onu cumhurbaşkanı yapacak. Cumhurbaşkanına icraata, yürütmeye, vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik yetki veriyoruz. Yoksa yasama yetkisi, kanun çıkarma yetkisi vermiyoruz ki? Kanunu meclis yapacak. Hükümetin kanun tasarısı hazırlama yetkisini de elinden alıyoruz, tamamıyla meclise veriyoruz. Ona rağmen tek adamdan bahsediyor. Bugün cumhurbaşkanının sorumluluğu yok, hesap soran makam yok. Yeni dönemde cumhurbaşkanına meclis hesap sorsun, denetlesin diyoruz. Buna bile kalkıp tek adam diyorlar, ne diyeceksin? Bildiğini söylesin varsın. Kulağımızı tıkayacağız, başka yapacağımız bir şey yok.” Şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’de kalıcı istikrarın sağlanacağını söyleyen Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Türkiye'de kalıcı bir istikrarın sağlanması, Allah'ın izniyle güçlü bir 'EVET'le temin edilecek. 16 Nisan'da güçlü, kalıcı bir siyasi iktidar ve ekonomik istikrar da kalıcı hale gelecek. Artık, 3, 5 ve 10 aylık hükümetmiş, bunlarla uğraşmayacağız. Siz hükümeti seçeceksiniz, kimin cumhurbaşkanı olmasına karar vereceksiniz, onu 5 yıl görevde tutacaksınız. Baktınız 5 yıl sonra beğenmediniz, onu indireceksiniz başka birini getireceksiniz. Demokrasinin de gereği bu. Meclis de denetimini yapacak, bu kadar basit.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler : mersin  akparti  bakan  lütfi  elvan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri