Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Elvan, "Türkiye'yi Daha İstikrarlı Günler Bekliyor"

Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu

  tikbal Haber/ MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu. Ahmet Gencay’ın istifası sonrasında MHP Akdeniz ilçe başkanlığına MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göverçile atandı.

 • “Ülkücü Hareket’in Geçmişinde Gözyaşı Var”

  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ağır bir dille eleştirerek: “Şehitlerimiz kadar, Şehitlerimizin acı çeken evlatları kadar, Şehitlerimizin analarının gözyaşları kadar hakkın var mı bu partide senin?” dedi.

 • Mezitlili Esnaflardan Başkan Tuna Sevgisi

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 • Baki Şimşek, "İşimiz Mersin, Gücümüz Mersin"

  MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda MHP Grubu adına yapmış olduğu konuşmada Mersin’in sorunlarını gündeme getirdi. Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ile ilgili yaptığı konuşma da gündem ile ilgili bir çok konuya değinen Şimşek,

 • Erdemli'de Mükerrem Tollu İle Devam

  Erdemli, 2009 yılında Mükerrem Tollu ile başladığı yolculuğuna üçüncü dönemde de devam edecek.

Son Güncelleme: 12 Nisan 2017, Çarşamba

ELVAN, “TÜRKİYE’Yİ DAHA İSTİKRARLI GÜNLER BEKLİYOR.”


Bakan Elvan, “16 Nisan’ın ardından Türkiye’yi daha güçlü ve istikrarlı günler bekliyor.” Dedi.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet istemi Halk Oylaması kapsamında Mersin’de ki temaslarına devam eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çilek, Okan Merzeci, Selçuklar ve Mevlana mahallelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Polis Haftası dolayısıyla emniyet mensupları ile akşam yemeği yiyen Elvan, MESİAD üyeleri ile bir araya gelip ardından Çermikliler De
rnek üyeleri ile buluşarak sohbet etti.


16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan halk oylamasının ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ifade eden Elvan, “Sadece sizin ‘EVET’ oyu vermeniz yetmez. Bu hükümet sistemi ülkemiz için o kadar önemli ki siz de eşinize dostunuza bu sistemi anlatın.” Dedi.


Ana muhalefet kanadının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yaptığı eleştirileri cevaplandıran Bakan Elvan, “Diyorlar ki 'bir tek adam seçecekler, 80 milyonun tüm yetkilerini alacaklar.' Yalan olur da bu kadarı olur mu? Millet, yüzde 50'sinden fazlası kimi seçiyorsa onu cumhurbaşkanı yapacak. Cumhurbaşkanına icraata, yürütmeye, vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik yetki veriyoruz. Yoksa yasama yetkisi, kanun çıkarma yetkisi vermiyoruz ki? Kanunu meclis yapacak. Hükümetin kanun tasarısı hazırlama yetkisini de elinden alıyoruz, tamamıyla meclise veriyoruz. Ona rağmen tek adamdan bahsediyor. Bugün cumhurbaşkanının sorumluluğu yok, hesap soran makam yok. Yeni dönemde cumhurbaşkanına meclis hesap sorsun, denetlesin diyoruz. Buna bile kalkıp tek adam diyorlar, ne diyeceksin? Bildiğini söylesin varsın. Kulağımızı tıkayacağız, başka yapacağımız bir şey yok.” Şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’de kalıcı istikrarın sağlanacağını söyleyen Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “Türkiye'de kalıcı bir istikrarın sağlanması, Allah'ın izniyle güçlü bir 'EVET'le temin edilecek. 16 Nisan'da güçlü, kalıcı bir siyasi iktidar ve ekonomik istikrar da kalıcı hale gelecek. Artık, 3, 5 ve 10 aylık hükümetmiş, bunlarla uğraşmayacağız. Siz hükümeti seçeceksiniz, kimin cumhurbaşkanı olmasına karar vereceksiniz, onu 5 yıl görevde tutacaksınız. Baktınız 5 yıl sonra beğenmediniz, onu indireceksiniz başka birini getireceksiniz. Demokrasinin de gereği bu. Meclis de denetimini yapacak, bu kadar basit.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler : mersin  akparti  bakan  lütfi  elvan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri