Ercik, Gece gündüz Çalışıyoruz - Mersin İstikbal Gazetesi

Ercik, Gece gündüz Çalışıyoruz

16 Nisan'daki Referandum kapsamında gece, gündüz demeden çalışan Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Yeni Türkiye için, Çocuklarımızın geleceği için, güçlü bir Türkiye için ‘EVET’ oyu verelim. ” Dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Baki Şimşek, "MHP Bayraktır, Millettir Türkiye'dir"

  MHP Mersin Milletvekili Sn.Baki Şimşek; MHP Mersin İl Başkanı Sn. Zeynel Uğur Gölgeli , Mut Belediye Başkanı Sn. Nebi Yılmaz, Mut İlçe Başkanı Sn.Alparslan Savaş Kır,Mut Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Soner Kır , Kamu-Sen Mut Şube Başkanı Sn. Kürşad Malgaç, Türkav Mut Şube Başkanı Sn. Hakan Ütük ile birlikte Mut Alahan Mahallesi,Mut Gülnarlılar Derneği, Çınaraltı parkı ve Mut Hamamköy’ü ziyaret etti.

 • "Türkiye'nin Geleceği Cumhur İttifakındadır"

  MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Sn. Şevket Can ve Tarsus İlçe Başkanı Sn. Ertuğrul Bodur ile birlikte Tarsus Kulak, Bahşiş, Huzurkent, Yeşiltepe, Atalar, Nacarlı ve Evci mahallelerini ziyaret etti.

 • Söz Verdik, Yaptık

  Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları Mersin’e eserler kazandırmaya devam ediyor. Bir yatırım daha hayata geçti. Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan 3 adet sözünü daha yerine getirdi. Akbelen Bulvarı’nda Mezarlık Kavşağı, Çamtepe Kavşağı ve Erdemli girişinde Kargıpınarı köprüsü hizmete sunuldu.

 • CHP'li Gökçel'den Başkan Sarı'ya Ziyaret

  CHP Mersin 1. Sıra adayı Cengiz Gökçel Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı’yı ziyaret etti.

 • Şimşek, Tarsus'ta Cumhur İttifakını Anlattı

  MHP Mersin Milletvekili Sn. Baki Şimşek ;Tarsus Belediye Başkanı Sn. Şevket Can, MHP Tarsus İlçe Başkanı Sn. Ertuğrul Bodur ve Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Emre Bircan ile birlikte Tarsus Sandal ,

Son Güncelleme: 07 Nisan 2017, Cuma

16 Nisan'daki Referandum kapsamında gece, gündüz demeden çalışan Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Yeni Türkiye için, Çocuklarımızın geleceği için, güçlü bir Türkiye için ‘EVET’ oyu verelim. ” Dedi.

 

“İL VE İLÇE TEŞKİLATLARIMIZLA BİRLİKTE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ.”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılacak olan halk oylamasına 9 gün kaldığını hatırlatan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “ İlk günkü aşkla, daha çok heyecanla İl ve İlçe Teşkilatlarımızla, üyelerimizle birlikte gece gündüz demede çalışarak vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmaya devam ediyoruz. 2002 yılından bu yana engelleniyoruz. Yatırımlarda, yeniliklerde, projelerde, yönetimlerde engelleniyoruz. Ama biz artık Türkiye tam anlamıyla bağımsız olsun istiyoruz. Onun için 16 Nisan referandumu için gece demeden gündüz demeden, uyku uyumadan çalışıyoruz. Çünkü hayır kampanyası yapanlar neye hayır verdiklerini dahi tam olarak bilmiyorlar. Onun için daha çok çalışacağız. Ama nasıl 15 yıldır AK Parti tek başına iktidarsa, nasıl 15 yıldır millet odaklı bir yönetim içinde olduysak 16 Nisan’ın ardından da öyle olacak.” Şeklinde konuştu.

 

ERCİK, “BÜTÜN MESELEMİZ TÜRKİYE’Yİ DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRMEKTİR.”

 

 

Yeni sistem hakkında bilgi veren İl Başkanı Ercik, “Türkiye’de her 143 bin asile 1 vekil düşerken Avrupa Ülkeleri Ortalaması 54 bine 1’dir. Milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkarılması bu açıdan önemlidir.  Ülkemizde 18-25 Aralığında 7.5 Milyon gencimiz bulunmaktadır. Seçme hakkı olanlar seçilme hakkına da kavuşacak, 7.5 milyon genç temsil imkanı bulacak, çifte standart ortadan kalkacak ve gençlerin dinamizmi TBMM’ye yansıyacaktır. Sistemde bir kriz yaşanırsa artık halk hakem olacaktır. Yasama ve yürütme arasında sorun çıkarsa ya uzlaşılacak yahut karşılıklı olarak seçime gideceklerdir. Geçmişte, yapay olarak çıkarılan 1960, 1971, 1980, 28 Şubat 1997 krizlerinde olduğu gibi, vesayetçiler kriz çözücü olarak devreye giremeyecektir. Bütün meselemiz Türkiye’yi güçlü hale getirmektir.” İfadelerini kullandı.

Etiketler : akparti  mersin  ercik  gece  gündüz 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri