Kemal Mert Anamur a aday - Mersin İstikbal Gazetesi

Kemal Mert Anamur a aday

Niğde Üniversitesi Öğretim Görevlisi, 2002 ve 2007 genel Seçimlerinde MHP`den Mersin Milletvekili aday adayı olan Kemal Mert, 29 Mart.2009`da yapılacak olan Yerel seçimlerde Anamur Belediye Başkanlığına neden aday adayı olduğunu açıkladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ercik: İlk Günkü Aşkla Kutlu Yürüyüşe Devam

  AK Parti Mersin il Başkanı Cesim Ercik, "İlk günkü aşkla kutlu yürüyüşe devam diyerek gerçekleştirdiğimiz Yenişehir, Silifke, Tarsus ve Toroslar ilçe kongrelerimiz Mersinimize ve Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin" dedi.

 • MHP Mersin’de Coşkulu, Heyecanlı Kongre

  stikbal Haber/ Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 12'nci Olağan Kongresi, eski-yeni binlerce partiliyi bir araya getirdi. MHP Genel Başkan'ı Devlet Bahçeli'ye bağlılığını bildiren il teşkilatındaki birliktelik, MHP'nin kan kaybı yaşadığını söyleyenlere net bir mesaj niteliği taşırken, tek liste ile seçime girdiği seçimde 11'i geçersiz sayılan 521 oydan 510'unu alan mevcut İl Başkan'ı Zeynel Uğur Gölgeli ise yaptığı konuşmada çarpıcı mesajlara imza attı. Kongrenin Divan Başkanlığı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk yaptı.

 • MHP Pazar Günü Şölene Hazırlanıyor

  İstikbal Haber/ MHP Mersin İlçeleri 1 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak olan İl Kongresine hazır. Mersin Merkeze bağlı Mezitli, Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar İlçe il delegeleri Orkide resteuarant’ta düzenlenen etkinlikte bir araya geldiler. Yemekli organizeye MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar soydan,

 • Milletvekili Özkan, Fransa da İncelemelerde Bulundu

  AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan Fransa'da Sanayi Ticaret Enerji ve Teknoloji konularında incelemelerde bulundu.

 • Bostan İlçe Kongrelerimiz 29 Eylül'de Başlıyor

  AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Levent Ali Bostan, ilçe kongrelerinin 29 Eylül’de başlayacağını belirterek,

Son Güncelleme: 18 Kasım 2008, Salı

Kemal Mert, Anamur Belediye Başkanlığı için neden aday adayı olduğunu açıkladı..


Niğde Üniversitesi Öğretim Görevlisi, 2002 ve 2007 genel Seçimlerinde MHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olan Kemal Mert, 29 Mart.2009’da yapılacak olan Yerel seçimlerde Anamur Belediye Başkanlığına neden aday adayı olduğunu açıkladı.
İşte Kemal Mert’in açıklaması:


“Öncelikle bu topraklarda doğup büyüdüm. Benim okumam ve önemli görevlerde bulunmamda her zaman memleketime hizmet arzum ön planda olmuştur. Bütün gayretlerim ve mücadelem hem memleketime, hem de memleketimin asil insanlarına hizmet edebilme hedefime yöneliktir. Yaklaşık 20 yıldır önemli makamlarda idarecilik yaparken memleketim olan Anamur’u layıkıyla temsil edebilmenin gayreti içerisinde oldum ve bana işi düşen memleketimin her köşesinden gelen insanlara hizmet etmeyi bir onur ve şeref olarak kabul ettim. Memleketim olan Anamur’u ve Anamur’un insanlarının ne kadar dürüst olduğunu, memleket sevgisinin hizmetlere nasıl yansıdığını ön plana çıkardım. Bu hizmetleri yaparken içimdeki insan sevgisi her zaman rehberim olmuştur.
Makamların en güzeli insanların vicdanlarında, kalplerinde ve zihinlerinde yer alabilmek, bizden sonraki nesillere bir rehber olabilmektir. Benim anlayışımda siyaset; asla bir amaç değil, hizmet için bir araçtır. Üstlendiğim bütün kamu görevlerimde devlet tecrübem ve şahsi gayretlerimle memleketimin her köşesine hizmet etmek için gece gündüz mücadele ettim. Ümit ediyorum ki; Geçmişteki hizmetlerim gelecekteki hizmetlerime referans olacaktır. Daha büyük hizmetler verebilmek ve memleketime hak ettiği hizmetleri sunabilmek için siyaseti bir araç olarak seçtim.
Bürokrasi ve siyasi tecrübelerimi içimdeki memleket ve insan sevgisiyle birleştirip Anamur’umuzun; kısa, orta ve uzun vadeli problemlerini tespit edip, işin uzmanlarıyla yapacağımız proje çalışmalarıyla hizmet ataklarımızı başlatacağız. Hizmetleri sunmada asla ayrımcılık yapmayacağız. Hizmeti en acil alması gereken yerlerden başlayarak; Anamur’umuzun her köşesine hak ettiği hizmetleri sunmak bizim için sosyal adalet ilkesidir. Hizmetleri sunmada önceliğimiz; dürüstlük, adalet ve ihtiyaç ilkeleri olacaktır.
Hizmet önceliğimiz; sağlıklı yaşam alanları, kültür ve sanat etkinlikleri, kentin görsel kimliğini en modern yapı tarzıyla donatmak, Anamurlu hemşerilerimizin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasında eğitim kurumlarıyla işbirliği ve koordinasyon görevini üstlenmek olacaktır. Anamur’umuzun kültürel zenginliklerini muhafaza ederek geliştirmek ve yeni kültürel zenginlikler oluşturmak görevimiz olacaktır.
Bütün hizmetlerimizin odak noktasını çağdaş kent ve çağdaş insan oluşturacaktır. Hizmetlerimizi sunarken mahalle muhtarlarımız, oda başkanlıkları, dernekler, sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları ile tam bir organize içinde olacağız. Bu hizmetlerimizi anlatmak ve Anamur’umuzu tanıtmak için iç ve dış kamuoyunda yerel ve ulusal basınla çok iyi bir diyalog oluşturulacak. Anamur’daki bütün iş adamlarımızın yatırımlarında kolaylıklar sağlanacak. Yaşadığımız şehrimizi güzelleştirmek adına tüm Anamurlu hemşerilerimizin öneri ve tekliflerine açık olacağız ve sürekli istişarede bulunacağız.
Yerel mali kaynakları ve coğrafi alanları kullanırken akıllı yatırımlar önceliğimiz olacak. Hesaplarımız tüm halkımızın şeffaflığına açık olacak. Hesap soran değil, hesap veren bir yerel yönetim anlayışımız olacak. Yönetimde adalet, iş ve görev dağılımında liyakat ve tecrübe önceliğimiz olacak. Hizmet almak için halkımızı belediye kapılarında bekletmek değil, hizmeti halkımızın ayağına götürmek en önemli ilkemiz olacaktır.
Anamur’umuzun tarım ve turizm alanları görsel kirliliğe sebebiyet vermeden kullanıma açılacak. Muz ve çilek üreticilerine gerek üretim gerekse pazarlama aşamalarında belediye olarak üzerimize düşen bütün öncülük görevleri yerine getirilecek. Modern teknik donanımlı hal kompleksleri oluşturarak üretici ve tüccarlarımızın hizmetine sunulacak. Mahalli Pazaryerleri en sıhhi şekilde oluşturularak halkımızın hizmetine sunulacak. Anamurlu hemşerilerimin her türlü sıkıntılarında yanlarında olup dertleriyle dertlenmek ve sıkıntılarının çözümünde onlarla beraber mutlu olmak arzumuz olacaktır.Kemal Mert’im özgeçmişi:
KİŞİSEL BİLGİLER:
DOĞUM YERİ VE TARİHİ: Anamur / MERSİN / 10.03.1965


ASKERLİK DURUMU:1991 Yılında Körfez Krizinde Antalya ilinde Birleşmiş Milletler askerlerine askeri tercüman olarak askerliğimi yaptım.


MEDENİHALİ: Evli, 2 çocuk babası (1 kız 1 erkek)


EĞİTİM DURUMU:
İlk ve orta öğretim: Anamur 1985


Ön Lisans Eğitimi: Selçuk üniversitesi Niğde eğitim Yüksek Okulu 1986-1988


Lisans eğitimi: Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1995-1997Yüksek Lisans Eğitimi: Niğde Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretimi Ana Bilim Dalı 1997-1999


İŞ DENEYİMİ: Mersin ili Anamur ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü Çalış köyü ilk okulu müdürlüğü görevi 1988-1989


Niğde ili Milli Eğitim Müdürlüğü Çiftlik ilçesi Mahmutlu köyü ilk okulu müdürlüğü görevi 1989-1991


Kars ili Çıldır İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü Kaya Beyi Köyü ilk okulu müdürlüğü görevi 1991-1992


 


Niğde ili Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez Höyük Köyü ilk okulu müdürlüğü görevi 1992-1996


 


Niğde Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı şube müdürlüğü görevi 1996-1997


 


Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fakülte sekreterliği görevi 1997-2000


 


Niğde Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksek Okulu Yüksek Okul Sekreterliği görevi 2000-2001


 


Niğde Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı görevi 2001- 2002


 


NOT: 3 Kasım 2002 seçimlerinde Daire başkanlığı görevimden istifa ederek MHP’den Mersin Milletvekili aday adayı oldum. 2001-2002


 


Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ABD Öğretim Görevliliği görevi 2002-……..


 


Niğde Polis Meslek Yüksek Okulunda Davranış Bilimleri dersini vermiştir (2006-2007 Eğitim - Öğretim yılı)


 


NOT: 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Öğretim Görevliliği görevimden istifa ederek MHP’den Mersin Milletvekili aday adayı oldum. 2006-2007


 


Halen Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi Olarak Çalışmaktadır. 2008…..


 


YABANCI DİL: İngilizce – Arapça


 


AÇIKLAMALAR :


 


“Sekiz yıllık kesintisiz zorunlu ilköğretim uygulaması” konulu yüksek lisans tezi ile ilgili görsel ve işitsel basın ortamlarında aldığım davetlerle hazırlanan eğitim programlarında halkımız bilgilendirilmiştir. Çeşitli gazete ve dergilerde bu konu ile ilgili makalelerim yayınlanmıştır. Ayrıca tez konum Erzurum Atatürk Üniversitesinde sözel bildiri ve afiş çalışması olarak kabul edilmiştir. Ergenlik Döneminde çocukların karşılaştıkları problemlerde öğretmenlere ve velilere düşen görevler konulu bir çok ilköğretim okulunda konferanslar verdim. İlköğretim birinci kademe öğrencileri davranış yönetimi adlı ders notum hazırlanmıştır.


 


Birçok gazete, dergi ve elektronik gazetecilik ortamlarında köşe yazarlığı yapmaktayım.


 


o Gençliğe Sesleniş


 


o Yanan Umutlar


 


o 21.Yüzyıl Aşkı


 


isimli şiir kitaplarım yayınlanmıştır.


 


EĞİTİM FAKÜLTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ VE DİĞER ANA BİLİM DALLARINDA VERDİĞİM DERSLER


 


Öğretmenlik Mesleğine Giriş


 


Öğretimde Planlama ve Değerlendirme


 


Öğretim Teknolojileri Ve Materyal Tasarımı


 


Öğretim Teknolojileri Ve Materyal Geliştirme


 


Sınıf Yönetimi


 


Rehberlik


 


Hayat Bilgisi Ve Sosyal Bilgiler Öğretimi


 


Konu Alanı


 


Ders Kitabi İncelemesi


 


Okul Deneyimi I


 


Okul Deneyimi II


 


Öğretmenlik Uygulaması


 


ÇEŞİTLİ GAZETE VE DERGİLERDE YAYIMLANAN MAKALELERİM


 


1)İlk okuma- yazma öğretiminde kullanılan fişlerdeki ifadelerin insan kişiliği üzerindeki etkileri


 


2) 8 Yıllık Kesintisiz zorunlu ilköğretim uygulamasında öğretmen görüşleri


 


3) 8 Yıllık kesintisiz ilköğretim uygulamasında yeni yaklaşımlar


 


4) 8 Yıllık Kesintisiz İlköğretim uygulamasında öneriler


 


5) İdeal Öğretmen Nasıl Olmalı?


 


6) İnsanı Anlamak


 


7) Sömürge Eğitimi


 


8) Sömürge Eğitiminde Dil’in önemi


 


9) Hoş Görü


 


10) Çağdaş Eğitim Çağdaş İnsan


 


11) Kavram Ve Kavram Öğretimi


 


12) Haydi Okuyalım


 


13) Çağın Hastalığı Menfaatizm


 


14) Sorumluluk Bilinci


 


15) Öğretmenliğin Ve Eğitimin Büyüleyici Gücü


 


16) Belirsizlik Stres Ve Kaos Kaynağıdır


 


17) Tam Bağımsızlık


 


18) Çok Unutkan Bir Milletiz


 


19) Sessizliğin Cezası


 


20) Kıbrıs Nereye Koşuyor?


 


21) Büyük Ortadoğu Projesi Ve Türkiye


 


22) Her Türk Bir Bayraktır


 


23) Her şey Birbirine Karıştı


 


24) Türkiye’m Bunalımda


 


25) Demokrasi Sınavı


 


26) Şiddetin Arkasındaki Gerçekler


 


27) İstikrarsızlıktan Kimler Beslenir


 


28) Toplumumuzu Cahil Bırakanlar


 


29) Çocuklarımıza Sahip Çıkalım


 


30) Üretemiyoruz Tüketiyoruz


 


31) Kültür Ve Miras


 


32) Sözler Kişiliğimizin Eseridir


 


33) Duyguları Eğitmek


 


34) İnsan Niçin Yaşar


 


35) Ekonomik Bunalım Ve Kültürel Yozlaşma


 


36) Niçin Değişiyoruz?


 


37) Demokrasinin Önündeki Engeller


 


38) İlkeli Ve Onurlu Yaşamak


 


39) Kültür Ve Miras


 


40) Bilgi Kirliliği


 


Yukarıda yazdığım makalelerimin dışında değişik gazete, dergi ve elektronik gazetecilik ortamlarında yaklaşık 100’e yakın makalem yayınlanmıştır.”


 


 


 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Arda Çelik
2008-11-19 11:03:38

MHP te?kilatyna saygylar, Anamur Belediyesi alynacaksa Kemal Mert'le alynyr bunu hepimiz biliyoruz ama bilmezden gelmeyelim biz kaybederiz sevgiler, saygylar.

arimerisu
2009-03-25 18:34:07

mehmet türe heyy hey heyyyyy

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri