Kuyucuoğlu: Tahsis alan firmalar Antalya’daki tesisleri bitirdi ama Mersin’de çivi bile çakmadı - Mersin İstikbal Gazetesi

Kuyucuoğlu: Tahsis alan firmalar Antalya’daki tesisleri bitirdi ama Mersin’de çivi bile çakmadı

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi’nde turizm yatırımı yapmak taahhüdüyle arsa tahsisi alan firmaların, aynı dönemde Antalya’da da arsa tahsisi aldıklarını belirterek,

Benzer Haber Başlıkları

 • MHP'de Parti içi Eğitim Sürüyor

  İstikbal Haber/ MHP Mersin İl Teşkilatı parti içi eğitim çalışmalarını sürdürüyor. MHP, Mersin il Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın organizesinde, Tarsus ilçe Teşkilatının ardından Toroslar ilçe Teşkilatı ile de parti içi eğitim çalışması yaptı. Çalışma kapsamında verilen konferansın konusu ise “Yeni Bin Yılda Ülkücü Hareket ve Yeni Sorumluluklar...'' Oldu.

 • Doğan, MHP Gücüne Güç Katmaktadır

  İstikbal Haber/ MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, parti çalışmalarını gazetemize anlattı. MHP’nin Ak Parti ile yapacağı seçim ittifakının halka yansımalarını değerlendirdi. Başkan Doğan, “ Göreve geldiğimizden bu yana altı aylık zaman dilimi içerisinde mahallelerimizde teşkilat yapılanmalarını tamamladık.

 • Başkan Gölgeli'den Teşekkür

  İstikbal Haber/ MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Liderinin Mersin’e gelişinden dolayı Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran partililere, Ülkücülere, STK’lara ve vatandaşlara teşekkür etti.

 • Mersinlilerde Devlet Coşkusu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yaklaşık 4 yıl boyunca hayata geçirilen 1923 hizmetin toplu açılış, temel atma ve tanıtım töreni, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

 • MHP Lideri Bahçeli, Mersin'e Geliyor

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4 Şubat Pazar günü Mersin’e geliyor.

Son Güncelleme: 21 Kasım 2017, Salı

 

Kuyucuoğlu:  Tahsis alan firmalar Antalya’daki tesisleri bitirdi ama Mersin’de çivi bile çakmadı

‘TARSUS KAZANLI TURİZM BÖLGESİ YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ’

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi’nde turizm yatırımı yapmak taahhüdüyle arsa tahsisi alan firmaların, aynı dönemde Antalya’da da arsa tahsisi aldıklarını belirterek, “Antalya’daki tesisleri yapan firmalar, Mersin’de çivi dahi çakmadılar” dedi. Kuyucuoğlu, Mersin’de 7 adet turizm bölgesi ilan edildiğini ancak bunlarla ilgili herhangi bir gelişme olmadığını da vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, başta Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi olmak üzere, yıllardır yatırımcı bekleyen turizm alanlarının durumunu meclis gündemine taşıdı.

Bazı Vergi Kanunları’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerine TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Kuyucuoğlu,  “Bu düzenleme ile kirada olan taşınmazların satılarak gelir elde edilmesi planlanıyor. Lojmanlarda bu kapsama alınarak, sosyal devlet olması gereken devlet, kamu çalışanlarına sağladığı bir kısım imkanlardan vazgeçiyor. Lojmanlar yenilerek kamu yararına kullanılmalıdır. Devlet yeterli ücret ödeyemediği personeline hiç olmazsa bu konuda kolaylık sağlamaya devam etmelidir. Devletin boşalan kasası, satılan lojmanlardan gelecek paralara kaldıysa vay Türkiye’nin haline” dedi.

Turizmin tekrar ayağa kaldırılması ve geliştirilmesi için kiraların uzatılması veya tahsislerin satılması yerine çok farklı tedbirlere ihtiyaç olduğunu kaydeden Kuyucuoğlu, “Turizmin canlanması için ilk şart demokrasi eksikliğinin giderilmesidir. Bunun için demokratik bir ülke olmanız gerekir. OHAL’in kalkması gerekir. İkinci şart barış, huzur ve güvenliktir. Üçüncü şart hukukun üstünlüğüdür. Dördüncü şart ise komşu ve diğer ülkelerle sorunsuz olmaktır. Bu şartları şu anda yerine getirdiğimiz söylenemez. Bu şartlarda sektörün büyümesi de zor görünüyor” diye konuştu.

 

Türkiye’nin 1960’larda başlayan turizm hamlesiyle turizme bugüne kadar 100 milyar dolar yatırım yaptığını kaydeden Kuyucuoğlu,  “Seçim bölgem Mersin de önemli bir turizm potansiyeli olan ve 100 binin üzerinde yazlık ve ikinci konut dediğimiz konutun yer aldığı, sahilleriyle ciddi bir iç turizm merkezidir.  Mersin'in dış turizme açılması için önemli olan ve yıllardır gündemde olan 10 bin yatak kapasiteli Kazanlı-Tarsus Turizm Bölgesi ise yılan hikâyesine dönmüştür. AKP'li bakanlar bu hikâyeyi on yıldır her seçim döneminde satmakta ama bir türlü sonuca ulaşamadık. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi’nde arsa tahsisleri 7 yıl önce yapıldı. Mersin’de düzenlenen 2013 Akdeniz Oyunları’nda turizm bölgesinin bitirileceği ve sporcuların da bu tesislerde kalacağı dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından Tarsus Şelalesi’nde düzenlenen basın toplantısında, yanında yatırımcıları da alarak ilan edilmişti. Tahsis alan firmalara Antalya’dan da tahsis yapılmış, bu firmalara Antalya’dan tahsis yapılırken Mersin’den de birer tane tahsis yapılmıştır. Ama Antalya’daki tesisleri yapan firmalar, Mersin’de çivi dahi çakmadılar. Siz tahsis sürelerini uzatacağınıza tahsis edilen arsalarda inşaatların yapılmasını sağlayın. Mersin'de yıllar önce ilan edilen 7 adet turizm bölgesi vardır ancak hiçbiri de gerçekleşmemiştir” dedi.

Etiketler : mersin  chp  milletvekili  serdal  kuyucuoğlu 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri