Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler - Mersin İstikbal Gazetesi

Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 15 Ocak 2019, Salı

 

Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

 

İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

 

Marehan’da verilen öğle yemeğinde yapılan konuşmalar ile siyasi mesajlar verildi.

 

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Başkan Tuna’nın siyasi davranışlarından örnekler verdiği konuşmasında Başkan Tuna’ya aylar önce büyükşehir’e aday olacak mısınız şeklindeki soruya; “Mevcut bir belediye başkanımız varken, benim aday olarak çıkmam etik olmaz. Ama teşkilatımızın kararı kararımızdır” dediğini hatırlatarak; “böyle erdemli bir başkanla yola çıktık” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Hamit Tuna, Balkanların Tuna’sı 13 ülkede ve Mersin’in Tuna’sı da 13 ilçede dalgalanacak…

 

GÖLGELİ: İNANDIĞINI YAŞAYAN TÜRK MİLLİYETÇİLERİYİZ

Bize yapılan hakaretleri söylenen sözleri hiçe saydık, her türlü iftirayı attılar, bize atılan tüm iftiraları kendilerine iade ediyoruz. MHP’nin 50 senelik geçmişi var. MHP’nin 50 senelik mücadelesinde neferleri var. Bu mücadele de Mersin’de onlarca şehit verildi. İnandığını yaşayan Türk Milliyetçileriyiz. Sizlerle, sadakatinizle gurur duyuyoruz.

Bizler benliği bırakmış biz olarak mücadele ediyoruz. Alınteri döktüğümüz bu teşkilat, binlerce şehit verdiğimiz bu teşkilat inandığı ve yaşadığı davayı iktidar yapacaktır, Allah’ın izniyle bundan eminim. Hiçbir menfaat beklemeden 31 Mart’ a kadar gündüz oturmayacağız gece uyumayacağız ve o taş binaya hiç bir şaibesi olmayan yüz akımız Hamit Tuna’yı bu memlekete hizmet etsin diye oturtacağız.

 Bir şey daha söylemek istiyorum: MHP’de olmadığını,partisindeki arkadaşlara söyleyin, Burhanettin Kocamaz Milliyetçi Hareket Partisinde değildir. Biz, bunu köy köy kasaba kasaba bizim MHP’nin adayı Hamit Tuna’dır diye haykıracağız. Bu nasıl bir nefis! Sen yok kene MHP var olacak sen olmadığın zamanda  MHP var olacak.

MHP’li Meclis üyeleri adına Gurup Başkanı Mehmet Topkara konuşma yaptı. Topkara meclisi üyeleri istifa etti şeklindeki haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek Büyükşehirde ve ilçe belediye meclisindeki üyelerinin MHP olduğunu söyledi.

 TOPKARA: BİZLERİ ADAY GÖSTEREN TEŞKİLATIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Belediye başkanlarını ve meclis üyelerini MHP’den aday gösteren MHP Teşkilatlarına teşekkür eden Mehmet Topkara seçildikleri günden bu yana davaya ve teşkilatlara sorun çıkarmadan çalıştıklarını anlattı. Topkara, “Seçimlerin yaklaştığı bugünler de maalesef etiketlerini unvanlarını kazandıkları dünlerinden gurur duydukları övünerek bahsettikleri yılarını MHP’ye borçlu olan bazı belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimiz; “ Ülkücülüğümüz başbuğa olan sadakatimiz saygımız bağlı kalmak şartıyla diyerek, dün saygıda kusur etmedikleri Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e laf söyleme cesaretini göstererek partimizden istifa etmişlerdir. Onlar doğmadan bizler ülkücüydük diyenler vicdanlarını avutmaya, rahatlatmaya çalışmaktadırlar. Davanın adamı olmayı başaramayanlar egosuna yenilen adamın adamı olmayı seçmişlerdir. Bu arkadaşlar çok iyi bilmektedirler ki ülkücülüğün tek adresi MHP’dir.

 

103 BELEDİYEMECLİS ÜYEMİZLE HARI LHARILÇALIŞIYORUZ

Son günlerde izliyoruz sanki tüm meclis üyeleri istifa etmiş, MHP’de hiç meclis üyesi kalmamış, adayımız olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hamit Tuna bey ve diğer ilçe belediye başkan adaylarımızın yanında hiç kimse yokmuş gibi bir algı oluşturarak varlıklarına borçlu oldukları MHP’yi zayıflatmaya gayret etmektedirler. Buradan hep birlikte sesleniyoruz buna gücünüz yetmez! Hesaplarınız boşa çıkacaktır. Şuanda Meclislerde en büyük gurup MHP’dedir. Mersin Büyükşehir Belediyesinde 6sı belediye başkanı olmak üzere 20 meclis olmak üzere toplamda 103 belediye ile ilçe belediye meclis üyelerimiz harıl harıl hizmet yapmaktadırlar. Bizler yarınlarda bir görev almasak bile teşkilatımızın ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Hamit Tuna beyin ve de ilçe belediye başkan adaylarımızın yanında ve emrindeyiz.”Dedi.

 

BAŞKAN HAMİT TUNA “GÖREV ADAMIYIZ”

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaklaşık bir saate yakın yaptığı konuşmada “Görev adamıyız” diyerek MHP’de aldığı görevleri tek tek anlattı. 2004 yılında yine MHP’li bir belediye başkanı görevde iken kendisinin aday gösterildiğini söyleyerek 12.500 oydan iki kat oy arttırarak seçimi kazandığını hatırlattı… Halkın kendisine üç dönemdir destek vererek başkan seçtiğini belirten Başkan Tuna, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı görevinin verilmesinden buyana geçen aylarda 250 bin kişinin elini sıktığını ve adaylık çalışmasını en iyi şekilde yerine getireceğini söyleyerek seçimden zaferle çıkacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakı adaylığının kesinleşmesinden sonra birlik ve beraberlik içinde hep birlikte halay çekeceklerini söyleyen Başkan Tuna, görev adamı olduğunu tekrar hatırlatarak; “MHP’nin çaycılığını yap derlerse çaycılığını, başkanlık yap derlerse çıkarız o teşkilatın başkanlığını da yaparız. Allah’a şükür ki asla kibire bürünmedik.”Şeklinde konuştu.

Cumhur ittifakı olarak, Ak Partililerle birlikte hareket edilerek seçim çalışmalarının yürütüleceğini anlatan Başkan Tuna, kesin olmamakla beraber Mersin’de ki 13 ilçeden 10 ilçenin MHP’de, 3 ilçenin de Ak Parti’de kalacağı yönündeki bilgi paylaşımında bulundu.

 

Etiketler : mersin  büyükşehir  mhp  meclis   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3992c9912958b3e24193b632f6968ea7.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42