Mersin Büyükşehir Adayı Tuna'ya Coşkulu Karşılama - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin Büyükşehir Adayı Tuna'ya Coşkulu Karşılama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, teşkilatlara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine Tarsus’ta devam etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna Erdemli'den Seslendi

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli’den hemşehrilerine seslendi.

 • Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır"

  - Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz.

 • Başkan Tuna, "Bu Şehir Bizimdir"

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli İlçesi’ndeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.

 • MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu

  tikbal Haber/ MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu. Ahmet Gencay’ın istifası sonrasında MHP Akdeniz ilçe başkanlığına MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göverçile atandı.

 • “Ülkücü Hareket’in Geçmişinde Gözyaşı Var”

  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ağır bir dille eleştirerek: “Şehitlerimiz kadar, Şehitlerimizin acı çeken evlatları kadar, Şehitlerimizin analarının gözyaşları kadar hakkın var mı bu partide senin?” dedi.

Son Güncelleme: 22 Eylül 2018, Cumartesi

 

BÜYÜKŞEHİR ADAYI BAŞKAN TUNA, TARSUS’TA COŞKUYLA KARŞILANDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, teşkilatlara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine Tarsus’ta devam etti.

Ziyaretinde; Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Teşkilat Yöneticileri, partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Hamit Tuna; “Bugün bize bu coşkuyu yaşatan tüm teşkilatlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Tuna; MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ve Belediye Meclis Üyelerinin de eşlik ettiği istişare ziyaretlerinin ilkini MHP Tarsus İlçe Teşkilatına yaptı. İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fethiye Rüzgar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Tuna, adaylığı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Seçim sürecinde teşkilatlara önemli görevler düştüğünü belirten Başkan Hamit Tuna; “Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli Bey bize önemli ve büyük bir görev yüklediler. Bu yükü inşallah hep birlikte el ele vererek, paylaşacağız. Hedefimiz geçen dönemde de olduğu Mersinimizde Büyükşehir Belediyemizi ve 13 ilçemizi almaktır. Kent merkezimizde ve her gittiğimiz ilçemizde büyük bir sevgi ve ilgiyle karşılanıyoruz. Siyasi kimliğimiz bellidir. Ancak hizmet söz konusu olduğunda siyasi amaç gütmeden her zaman vatandaşlarımızın yanında yer aldık ve hizmetin en iyisini yapmaya çalıştık. Çünkü biz herkesin Belediye Başkanıyız. Önümüzde 6 ay gibi bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendireceğiz. Mersinimizi hak ettiği yere getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. İnşallah vereceğiniz destekle bu göreve talibiz ve Allah’ın izniyle seçimi kazanacağız” dedi.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar hep aidiyet duygusuna önem veren bir anlayışla çalıştıklarının altını çizen Başkan Tuna; “Toroslar İlçesi Türkiye’nin birçok yerinden gelmiş olan insanların yaşam yeri olarak seçtiği bir merkezdir. Orada yaptığımız sosyal çalışmalarla bir aidiyet duygusu oluşturduk. Bizi biz yapan değerleri her zaman ön planda tuttuk. Birlikte sevinen, birlikte üzülen bir toplum oluşturduğumuza inanıyoruz. Biz dedik ki 300 bin kişilik koskocaman bir Toroslar ailesiyiz. İnşallah bundan sonra da halkımızın desteğiyle Allah nasip ederse Mersin’de seçimi kazanarak, 1 milyon 750 bin kişilik bir aileyiz diyeceğiz” dedi.

Başkan Tuna daha sonra Tarsus Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan ve yönetimiyle görüşerek, fikir alışverişinde bulunan Başkan Tuna, gençlerin desteğinin kendileri için önemli olduğuna dikkat çekti.

Tarsus temasları sırasında esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Tuna, Tarsus Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Selçuk Togo Yaşam Boyu Spor Merkezinin’ açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Tarsus Belediyesi’ne de ziyarette bulunan MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, burada Belediye Başkanı Şevket Can ve Belediye personeliyle bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu. 

Başkan Tuna, Tarsus’ta gerçekleştirdiği ziyaretlerinin devamını Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Tarsus Şubesi ile Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Tarsus Şubesine yaptı. TÜRKAV Tarsus Şube Başkanı  Abdullah Seki ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türk-Eğitim Sen Tarsus Şube Başkanı  Yaşar Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüşen Başkan Tuna, ziyaretlerinde öne çıkan birlik ve beraberlikten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

            Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Teşkilat Başkanları, Yöneticileri, partililer ve vatandaşlar da Tarsus’ta gerçekleştirdiği ziyaretlerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ederek, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının hayırlı olmasını dilediler ve; “Bize düşen görev Hamit Tuna Başkanımızla el ele, gönül gönüle vererek, 31 Mart akşamına kadar gündüz yorulmadan, gece uyumadan var gücümüzle çalışarak, MHP’nin bayrağı olan üç hilali hem Tarsus’ta hem Büyükşehirde hem de diğer ilçelerimizde dalgalandırmaktır” dediler.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de Başkan Hamit Tuna’ya, Büyükşehir adaylığının hayırlı olması temennisinde bulunarak; “2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde MHP olarak Tarsus’tan Anamur’a kadar bütün ilçelerde iddialıyız ve seçimi alacak güç ve kudrete sahibiz. Bununla beraber taş binaya dikilen üç hilalli sancak orada yine dalgalanmaya devam edecektir” dedi.


Etiketler : mersin  büyükşehir  hamit  tuna  tarsus 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri