Mezitlili Esnaflardan Başkan Tuna Sevgisi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mezitlili Esnaflardan Başkan Tuna Sevgisi

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu

  tikbal Haber/ MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu. Ahmet Gencay’ın istifası sonrasında MHP Akdeniz ilçe başkanlığına MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göverçile atandı.

 • “Ülkücü Hareket’in Geçmişinde Gözyaşı Var”

  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ağır bir dille eleştirerek: “Şehitlerimiz kadar, Şehitlerimizin acı çeken evlatları kadar, Şehitlerimizin analarının gözyaşları kadar hakkın var mı bu partide senin?” dedi.

 • Mezitlili Esnaflardan Başkan Tuna Sevgisi

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 • Baki Şimşek, "İşimiz Mersin, Gücümüz Mersin"

  MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda MHP Grubu adına yapmış olduğu konuşmada Mersin’in sorunlarını gündeme getirdi. Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ile ilgili yaptığı konuşma da gündem ile ilgili bir çok konuya değinen Şimşek,

 • Erdemli'de Mükerrem Tollu İle Devam

  Erdemli, 2009 yılında Mükerrem Tollu ile başladığı yolculuğuna üçüncü dönemde de devam edecek.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2018, Cuma

BAŞKAN TUNA’YA, MEZİTLİ’DE SEVGİ SELİ

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Mezitli İlçesi’nde mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve ilçe esnafıyla bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, katılımcı yönetişim anlayışı içerisinde birlikte yol yürüyeceklerine dikkat çekerek; “Hemşehrilerimizin şahsımıza karşı göstermiş olduğu bu büyük ilgi ve alaka bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. İnşallah bu sevgiye layık olacağız. Mersinimizi hak ettiği yere getirmek için çok çalışacağız” dedi.

            Başkan Tuna,  15 yıldır göreve geldikleri Toroslar Belediye Başkanlığında, vizyon anlamında ‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla değil, birlikte yapabilen, her konuyu ve fikri farklı meslek örgütlerinden, odalardan, sivil toplum kuruluşlarından da alarak ve özellikle üniversitelerle işbirliği yaparak hareket ettiklerini vurguladı ve bugüne kadar doğru yerde, doğru projeler ürettiklerinin altını çizdi.

            Başkan Tuna; “Hayata geçirdiğimiz doğru projelerle Toroslar’ı şuanda merkezin en büyük ilçesi ve üç merkez belediyenin verdiği toplam inşaat ruhsatından daha fazla ruhsat veren konuma getirdik. Allah izin verirse Büyükşehir Belediye Başkanı olmamız halinde Mersin’in geleceği ile ilgili atılan adımları değerlendirerek, doğru olanları devam ettireceğiz. Ama bizim düşündüğümüz, bizim taçlandıracağımız projelerimiz de var. Üretimi daha fazla öne çıkaracağız. Köylümüzün ve çiftçilerimizin farklı ürün motifleri ile tanıştırılması ve ürün çeşitliliğini arttırarak, daha az yerden daha fazla kazanç sağlayacakları yeni ürünlere yönlendirmek adına AR-GE çalışmaları yapacağız. Ulusal kalkınmanın yolu yerel kalkınmadan geçer. Burayı kalkındıramazsanız, ulusal anlamda kalkınmayı sağlamanız mümkün değildir. Allah’ın bahşettiği bütün güzellikleri içinde barından Mersinimiz; meyvesi, sebzesi ile en çok üreten ve çok değerli ürünler yetiştiren birinci sırada bir ilimizdir. Mersin’in üreten kısmını daha da arttırmak suretiyle araştırma ve inovasyon yapılacak merkezleri oluşturacağız. Çiftçimize, köylümüze yön göstermemiz lazım. Sadece fidan dağıtmak yerine, eğitimle bütünleştirerek, ürün motifini geliştirmek ve arttırmak için çalışacağız. Önce biz deneyeceğiz ve verim aldığımız takdirde köylümüze siz bununla devam edin diyeceğiz” dedi.

            Mezitli İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarları da Başkan Tuna’ya çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileyerek; “Aynı fikirdeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde hep beraber Mezitli’de ve Mersin’de hizmetin en güzelini yapacağız. Aynı yönetimde birlikte çalışmaktan büyük onur duyacağız” dediler.

            Mezitli’de faaliyet gösteren Sanayi Sitesi ile İlçe esnafını gezerek, sohbet eden ve taleplerini dinleyen Başkan Tuna, daha sonra Mezitli Kooperatifi’ni ve SS.Mezitli Öğrenci ve Personel Servisçileri Taşıma ve İşletme Kooperatifi ile  Kadirli Kültür ve Dayanışma Derneği ve  Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek, Mezitli ve Mersin ile ilgili yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Başkan Tuna, daha sonra Mezitli İlçe Müftüsü Süleyman Şahin’e de nezaket ziyareti yaptı.


Etiketler : mhp  mersin  büyükşehir  hamit  tuna 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri