MHP Akdeniz İlçe Seçim Startını Verdi - Mersin İstikbal Gazetesi

MHP Akdeniz İlçe Seçim Startını Verdi

İstikbal Haber/ MHP Akdeniz İlçe Teşkilatı seçim startını verdi. MHP Akdeniz İlçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya, Akdeiz ilçesinde belediye başkanlığını alacaklarını söyledi. Parti binası önünde sabah saat 9’da toplanan yüzlerce partili önünde kurban kesilerek verilen seçim startına Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna Erdemli'den Seslendi

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli’den hemşehrilerine seslendi.

 • Atsız Afşin Yılmaz:"MHP Hem Toroslar’da Hem de Büyükşehir'de yine kazanacaktır"

  - Biz halkımıza güvenerek, halkımıza inanarak, sırtımızı halkımıza vererek yapılan siyasetin doğru, uzun soluklu ve kalıcı olduğuna inanıyoruz. Siyaseti böyle yapıyoruz. Halkımızın içindeyiz, içinde olmaya devam edeceğiz.

 • Başkan Tuna, "Bu Şehir Bizimdir"

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli İlçesi’ndeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.

 • MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu

  tikbal Haber/ MHP Akdeniz ilçe başkanı Mehmet Göverçile oldu. Ahmet Gencay’ın istifası sonrasında MHP Akdeniz ilçe başkanlığına MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göverçile atandı.

 • “Ülkücü Hareket’in Geçmişinde Gözyaşı Var”

  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ağır bir dille eleştirerek: “Şehitlerimiz kadar, Şehitlerimizin acı çeken evlatları kadar, Şehitlerimizin analarının gözyaşları kadar hakkın var mı bu partide senin?” dedi.

Son Güncelleme: 24 Şubat 2018, Cumartesi


MHP Akdeniz İlçe Seçim Startını Verdi

İstikbal Haber/ MHP Akdeniz İlçe Teşkilatı seçim startını verdi. MHP Akdeniz İlçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya, Akdeiz ilçesinde belediye başkanlığını alacaklarını söyledi. Parti binası önünde sabah saat 9’da toplanan yüzlerce partili önünde kurban kesilerek verilen seçim startına Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,  MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Akdeniz İlçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, MHP Aydıncık İlçe Başkanı Hacı Salan, MHP Mut İlçe Başkanı Alparslan Savaş, TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek, MHP Mersin İl ve İlçe Yöneticileri ile meclis üyeleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

BAŞKAN S:ERDOĞAN ALKAYA: İNŞALLAH BU ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞIMIZI AKDENİZ BELEDİYESİ’NE DİKECEĞİZ.

İnşallah bu önümüzdeki seçimde Üç Hilalli Bayrağımızı Akdeniz Belediyesi’ne dikeceğiz.

Açılış konuşmasını yapan MHP Akdeniz İlçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya, Akdeniz ilçesinde parti çalışmalarından kısaca bahsederek yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanacaklarını söyledi. Alkaya, “ Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte inşallah sahaya ineceğiz. 2014 yılında Büyükşehir’i kazandım ama Akdeniz’i kazanamadık. Maalesef o üç hilali Akdeniz Belediyesi’ne dikemedik. Neden? Birincisi Az çalıştık, az el sıktık az tabana kadar inebildik. İkincisi, MHP Akdeniz’de zaten kazanamaz dediler. Bizler bölgemizde geziyor, araştırıyoruz bir defa da olsa MHP’ye oy veren insanlarımızla görüştük ve bizler bu insanların oyunu sandığa yansıtamadık. İnşallah bu önümüzdeki seçimde Üç Hilalli Bayrağımızı Akdeniz Belediyesi’ne dikeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN HAMİT TUNA: AKDENİZ’DEN BAŞLAMAKDA ÖNEMLİ

MHP Akdeniz İlçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya’nın Konuşmasından sonra kurban kesilerek dualar edilerek seçim startı verildi. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna konuşmasında 1999 yılında kendilerinin il başkanı olduğu dönemi hatırlatarak 9 Eylül’de 9 davul çaldırarak, 9 kurban keserek verdikleri seçim startı sonucunda 9 ilçe belediye başkanlığını, 28 il genel meclis üyeliğini ve 28 belde belediye başkanlıklarını kazandıklarını anlattı. MHP Akdeniz ilçe teşkilatının sabahın erken saatlerinde başlattığı seçim startının da hayırlara vesile olmasını diledi.

Bu seçimde kazanamadığımız ilçe belediye başkanlıklarını da kazanarak Mersin’de daha güzel hizmetlerin önünü açacağız. Tabi ki siyasette tek taş ile duvar olmaz. Bir ve beraber olursak olur. Herkesin yüreği sonuç almak için atıyor. Siyaset sonuç alma sanatıdır.. Bir oy alınmadığı takdirde o makamda ya da o yönetimde siz olamıyorsunuz. Onun için nefsi kaygıları bırakarak, şahsi hırslarımızı, küskünlükleri kırgınlıkları bir kenara bırakmak suretiyle, inşallah yıllardır alamadığımız Akdeniz’i de zaferle sonuçlandıracak bir seçim sonucu elde ederiz, buradan başlamakta çok anlamlı ve önemli İlçe Başkanımızı tebrik ediyor başarılar diliyorum.” Dedi.

ŞİMŞEK: MERSİN’DE İLK KEZ BAT-ÇIK YAPILIYOR, YÖRÜKLERE KADAR HİZMET GÖTÜRÜLÜYOR

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek besmele ile yola çıktıklarını belirterek 1994 yılında kazanılan Tarsus Belediyesi’ni örnek gösterdi. Milletvekili Şimşek, “ 1994 yılında Tarsus’ta bir şey değişti, çok şey değişti. Vatandaşlarımız bir kez MHP’ye oy verdi, Üç Hilali Tarsus’un burçlarına üç hilali dikti, ondan bu tarafa 5 dönemdir Tarsus’ta üç hilal dalgalanıyor. Tarsuslu memnun, insanlar memnun. 4 Dönemdir yine Toroslar’da yine MHP’den hiç kimse vazgeçmiyor. Mersin’de Büyükşehir kazanıldı Mersinliler ilk kez batçık hizmetleriyle tanıştı, dağlardaki Yörüklere kadar hizmet götürülüyor.” Diyerek Akdeniz ilçesinde her bir vatandaşın elini sıkarak, insanların gönlünü kazanarak Akdeniz’rde ke bir ilki gerçekleştirerek üç hilali Akdeniz’in burçlarında dalgalanacak diyor, ilçe başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum.” Dedi.

BAŞKAN KOCAMAZ: “MERSİN GENELİNDEKİ BÜTÜN İLÇELERİ MHP YÖNETİM KADROLARI İLE YÖNETMEYE TALİBİZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptığı konuşmasında Mersin’e 2018 yılı içerisinde deniz otobüsü, deniz uçağı ve helikopter alınacağının müjdesini verdi.

2014 yılında yola çıktıkları zaman Mersin’i barış, huzur ve kardeşlik kenti yapacaklarının sözünü vermiş olduklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Allah’a çok şükür Mersin 2014’ten beri gerçekten bir barış, huzur ve kardeşlik kenti oldu. Mersin’i hak ettiği yere getireceğiz, sahipsiz bırakmayacağız demiştik. Zira bu emri bize Aziz Atatürk vermişti. Bizler de Mersin’e sahip çıktık, çıkmaya devam ediyoruz. Tabi ki Mersin bizim devraldığımız anda Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediyesi’nden birisi oldu. Oysa bir gün önce Türkiye’de 16 Büyükşehir vardı ve maalesef bu 16 Büyükşehir arasında en geri kalmış, sadece adı Büyükşehir olan, içi doldurulmamış, vatandaşlarımızın diğer Büyükşehirlere gittiğinde hayıflandığı bir kent halindeydi” dedi.

Türk Milliyetçileri ve ülkücüler olarak bu ülkede her zaman zor işlere talip olduklarının altını çizen Başkan Kocamaz, “İşimizin çok zor olduğunu biliyoruz ama inanç ve azimle, birlikte yola çıktığımız dava arkadaşlarımızla bu yükün altından kalkabileceğimizi söylemiştik. Allah’a çok şükür ki Tarsus’taki 20 yıllık tecrübemizle Mersin’i yeni bir yönetim anlayışıyla kolları sıvayarak bir yerele getirmeye çalıştık” şeklinde konuştu.

Mersin’in tüm yönleriyle özel bir şehir olduğuna vurgu yapan Başkan Kocamaz, “Bizler bu özel şehirde doğmuş, büyümüş ve yaşıyor olmaktan, bu kente hizmet etmekten onur duyuyoruz. Bizim olduğumuz yerde adalet olur demiştik ve bu güne kadar hizmet konusunda maalesef yeterli desteği alamamış kırsal bölgelerde adaleti sağlamamız gerektiğini söylemiştik. Çok şükür ki geçmişte çok kısır hizmet alan bölgelerde bugün Mersin Büyükşehir’i vatandaşımız hemen her noktada görme şansına sahip” ifadelerini kullandı.

“BİZ ÇUKURDAKİ BİR BELEDİYEYİ DEVRALDIK”

Mersin’de asfaltsız, susuz köy bırakmadıklarını belirten Başkan Kocamaz, “Hizmetin her türlüsünü bugüne kadar görülmemiş şekilde vatandaşımızın ayağına götürdük. Tabi insanlar ve özellikle siyasetçiler yapılanları çok çabuk unutur. Yapılmayanları insanların gözüne sokarcasına tekrar eder durur. Şimdi ortaya çıkan siyasi partiler şunu söylüyorlar. Deniz otobüsü dendi olmadı, deniz uçağı dendi olmadı, helikopter dendi olmadı, raylı sistem dendi olmadı diye konuşuyorlar. Biz bir Büyükşehir Belediyesi’ni devralmadık. Çukurdaki bir belediyeyi devraldık. Bırakın Büyükşehir’i bir ilçe, bir belde belediyesinin yapması gereken işlerin bile yapılmadığı bir yerel yönetimi devraldık” diye ifade etti.

“HER TÜRLÜ ENGELLEMELERE RAĞMEN 1/100 000’LİK PLANIMIZ ŞU ANDA TAMAMLANDI”

Mersin’de daha önceleri kentin anayasası denilebilecek bir İmar Planı ve Ulaşım Master Planı olmadığından bahseden Başkan Kocamaz, “Bir kent düşünün ki bu Büyükşehir ama kentin anayasası diyebileceğimiz bir İmar Planı, Ulaşım Master Planı yok. Bu kent gerçekten 15 yılını heba etmişti. Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren 1/100 000’lik çalışmaları başlattık. Yine aynı şekilde Ulaşım Master Planı ile alakalı çalışmaları başlattık. Yine bu kentte ancak kalite yönetim sisteminin özümsenmesiyle hizmetler üretilebileceğini biliyorduk ve bu çalışmaları başlatarak her türlü engellemelere rağmen 1/100 000’lik planımız şu anda tamamlandı. Merkezle ilgili de 5000’lik planlarımız tamamlandı. Bunun dışarısında da Ulaşım Master Planı ile alakalı çalışmalarımızı tamamladık, şu anda itiraz süresi devam ediyor” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Ulaşım Master Planı’nın özellikle Havaray olması konusunda talepte bulunduklarını ancak Bakanlık’tan onay çıkmadığını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “En son geçen ekim ayı içerinde bunun Hafif Raylı Sistem olarak hayata geçirilmesi yönünde bir karar aldı. Tabi ondan sonra proje ile ilgili ihaleye çıktık ve ihalemiz bugünlerde sonuçlanacak. Yaklaşık 8-10 aylık bir süre içerisinde proje tamamlanacak ve yetiştirebilirsek 2018 programına aldıracağız” dedi.

“MERSİN HİZMETE SUSAMIŞ BİR ŞEHİRDİ”

Mersin’e 2018 yılı içerisinde deniz otobüsü, deniz uçağı ve helikopter alınacağının müjdesini de veren Başkan Kocamaz, “Deniz otobüsü, deniz uçağı ve helikopter bu yılsonuna kadar Mersinlinin hizmetine girmiş olacak. Gerçekten Mersin hizmete susamış bir şehirdi. Özellikle kırsaldaki muhtarlarımız bu işi çok canlı olarak yaşadılar. Bir köyün güzergâhında 300 metre, 500 metre ya da 1 kilometre sathi kaplama asfalt yapılsa siyasetçiler davul zurna ile karşılanırdı. Ama biz binlerce, yüzbinlerce yol asfaltlıyoruz, vatandaşımız gerçekten bu konudan çok memnun. Bu güne kadar alamadıkları hizmetleri aldıklarını ifade ediyorlar. Ama daha gidilecek çok yol ve yapılacak çok iş var. Bunun için de sizlerin desteği ve Cenab-ı Allah’ın yardımına çok ihtiyacımız var. Bizler Mersin genelindeki bütün ilçeleri MHP yönetim kadroları ile yönetmeye talibiz” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Yerel seçimlerine giden süreçte MHP Akdeniz İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen programda kurbanlar kesildi, dualar okundu.

Konuşmaların ardından MHP Akdeniz İlçe Teşkilatına çıkan protokol üyeleri, burada çay sohbetinde bulundular. MHP Akdeniz ilçe Başkanı S. Erdoğan Alkaya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan etti.

Etiketler : mhp  akdeniz  seçim  start 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri