MHP Mersin İl Teşkilatı ‘Adayımız Hamit Tuna’ Dedi - Mersin İstikbal Gazetesi

MHP Mersin İl Teşkilatı ‘Adayımız Hamit Tuna’ Dedi

-Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday göstererek kendilerini büyük bir sorumluluk yüklediklerini ve bu sorumluluğu tüm teşkilatlarla el ele vererek üstesinden geleceklerini belirtti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

  İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

 • Cumhur ittifakının Adayı Hamit Tuna'dır

  Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın, Cumhur İttifakı Adaylığı ile ilgili soru işaretleri ortadan kalktı. Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışına katılan AK Parti Mersin İl Başkan Cesim Ercik, Mersin’de Cumhur İttifakı Adayı’nın Hamit Tuna olduğunu kamuoyuna duyurdu.

 • Aktay, CHP’den Toplu İstifa Eden Yok!...

  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında zorunlu açıklama yapıldığını” duyurdu…

 • CHP Mersin İl Başkanlığı: “Martın Sonu Bahardır”

  “CHP Mersin İl Başkanlığının CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İlan edilmesi İle İlgili Basın Açıklamasıdır:” Şeklinde CHP il Başkanlığı Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını duyurdu…

 • Antmen, Kitapta KDV Tamamen Kaldırılsın

  Elektronik gazete ve elektronik kitapta vergilerin %1’den %18’e, e-dergide KDV'nin %8’den % 18’e yükseltilmesi sonrası CHP Konuyu Meclise taşıdı.

Son Güncelleme: 13 Ekim 2018, Cumartesi

 MHP Mersin İl Teşkilatı ‘Adayımız Hamit Tuna’ Dedi 

 -MHP Mersin İl başkanı Zeynel Uğur Gölgeli: “Genel Başkanımızın ‘Sizden Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere tüm ilçeleri istiyorum” emirleri doğrultusunda MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna’dır”

 

-Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamit Tuna olduğunu belirterek, "Fitneye, fesada, dedikoduya düşmeden, herkes olağanüstü bir gayretle yapması gereken çalışmayı ortaya koymalı ve kimse 'ben' dememeli. Kimse kendisini olmayacak şekilde konumlandırmaya çalışmamalı” dedi. 

 

-Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday göstererek kendilerini büyük bir sorumluluk yüklediklerini ve bu sorumluluğu tüm teşkilatlarla el ele vererek üstesinden geleceklerini belirtti. 

 

İstikbal Haber/ MHP Mersin İl Teşkilatının yaptığı kahvaltılı basın toplantısında İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı açıkladı.

MHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya; Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, MHP MYK Üyesi Dilek Uslu Var, MHP eski Mersin İl Başkanları: Habip Akbal, Ekrem Çolak, Mahmut Tat, Mustafa Tece, Rauf Aydemir, Atsız Afşin Yılmaz, Önceki Dönemler Milletvekilleri: Cahit Tekelioğlu, Hidayet Kılınç, Mehmet Şandır, Akif Akkuş  MHP İl Yöneticileri, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Ahmet Gencay, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, MHP İlçe  yöneticileri,  T. Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş ve İlçe Kadın Kolları Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile Mersin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Turgay Demirtaş ve basın mensupları katıldı.

 

BAŞKAN GÖLGELİ: HAMİT TUNA BİZİMLEDİR, BİZDEN BİRİDİR. BİZLER, O’NUN ÜLKÜCÜLÜĞÜNE, ADAMLIĞINA, DİK DURUŞUNA, GURURLU VE ONURLU YÜRÜYÜŞÜNE ŞAHİDİZ

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli yaptı. ‘Rabbim, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin’ diyerek konuşmasına başlayan Gölgeli; “Mersin Yörük şehridir. Genel Başkanımızın tabiriyle Toroslar kadar başı dik, Akdeniz kadar yüreği engin olan yiğitler diyarıdır. Mersin ve tüm Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi İktidarıyla şahlanacaktır. Bilge Liderimiz, Türkmen Beyimiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in takdiriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak gösterilen Sayın Hamit Tuna bizimledir, bizden biridir. Bizler, O’nun Ülkücülüğüne, adamlığına, dik duruşuna, gururlu ve onurlu yürüyüşüne şahidiz. Üç dönemdir Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Hamit Tuna, geçmiş dönemlerde MHP Mersin İl Başkanlığı da yapmıştır. Sevgiye dayalı milliyetçilik anlayışı ile gönül köprüleri kurmuş, partimizin ve Bilge Liderimizin başını hiç eğmemiştir. Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Toroslar İlçemizde her vatandaşımıza eşit hizmet veren, milli değerlerimizi yaşatmak için projeler üreten çok kıymetli ülküdaşımızdır. Fitneye, ötekileştirmeye ve dedikoduya fırsat vermeden kendisine verilen görevi her dönemde layıkıyla yapmıştır bundan sonra da Allah’ın izniyle yapmaya devam edecektir. Biliyoruz ve inanıyoruz ki ömrünün sonuna kadar bu memlekete hizmet edecektir. Bilge Liderimizin vereceği her görevi layıkıyla yerine getirecektir. MHP Mersin İl Başkanlığı olarak Mersinli hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Genel Başkanımızın ‘Sizden Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere tüm ilçeleri istiyorum” emirleri doğrultusunda MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna’dır” dedi.

 

ŞİMŞEK: SAYIN BAŞKANIMIZ HAMİT TUNA’YA ÇIKMIŞ OLDUĞU BU YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM

            Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya çıktığı bu yolda başarılar dileyerek; “Sayın Başkanımız Hamit Tuna Bey, üç dönemdir Toroslar’da sadece Milliyetçi Hareket Partili vatandaşlarımızın değil siyasi görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın belediye başkanı olarak görev yapmıştır. İnşallah milletimizin takdirleriyle ve Cenab-ı Allah’ın yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersin’e hizmet edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, Mersin’de her zaman zafere ulaşacak güce sahiptir. Sayın Başkanımız Hamit Tuna’ya çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. MHP Mersin’de ve Türkiye’de Mart Ayında yapılacak olan Yerel seçimlerden zaferle çıkacaktır” dedi.

 

KILAVUZ: PARTİMİZİN MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAMİT TUNA’DIR

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamit Tuna olduğunu belirterek, "Fitneye, fesada, dedikoduya düşmeden, herkes olağanüstü bir gayretle yapması gereken çalışmayı ortaya koymalı ve kimse 'ben' dememeli. Kimse kendisini olmayacak şekilde konumlandırmaya çalışmamalı” dedi. 

Kılavuz, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, MHP'nin bayrağını yeniden Mersin'e dikeceklerini belirtti.

Hiç kimsenin tek başına bir anlam ifade etmediğini ve kimsenin tek başına MHP'nin üstünde olamayacağını vurgulayan Kılavuz, “Başta şahsım olmak üzere biz MHP ile varız. Dolayısıyla MHP'ye karşı, Ülkü Ocaklarına karşı borcumuzu kolay kolay ödeyemeyiz. Çünkü bu uğurda binlerce şehit verilmiştir. Şehitlerimizin maneviyatlarına hürmeten Mersin'deki bütün ülküdaşlarımıza tarihi bir sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu adam gibi, samimiyetle, istismar etmeden farklı bir kimlik altına girmeden 31 Mart'ta başta büyükşehir belediyesi olmak üzere ve 13 ilçemizin muhakkak bir suretle belediye başkanlığını kazandırmak, hepimizin boynunun borcudur, şeref borcudur" ifadelerini kullandı.

 

KILAVUZ; “MHP HEPİMİZİN KARARGAHIDIR,

DAVA OCAĞIDIR VE ŞEHİTLERİMİZİN OTAĞIDIR.

Kılavuz, MHP'de 5 dönemdir belediye başkanlığı yapan ve halen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz'ın artık bu dönemden sonra aday olarak görevlendirilmesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Kılavuz; “MHP hepimizin karargahıdır, dava ocağıdır ve şehitlerimizin otağıdır. Dolayısıyla yarın şehitlerimizin huzuruna çıkacağız, yüzümüzün ak olması gerekiyor, başımızın dik olması gerekiyor. Liderimizin talimatını ve parti genel merkezimizin kararını Mersin'de inşallah zaferle neticelendireceğiz. Bahanelerin arkasına sığınmayacağız. Fitne yapanı uzaklaştıracağız. Kim olursa olsun, burada herkesin başımızın üzerinde yeri vardır. Ayrılığa gayrılığa fırsat vermeden, ötekileştirmeye fırsat vermeden herkesi bağrımıza basacağız, baş tacı edeceğiz. Birlikte güç vardır, başarı vardır, sonuç vardır ve Allah'ın izni ile hayırlı işlere vesile olma vardır. Ancak ayrılıkta ise her zaman hüzün vardır, göz yaşı vardır, felaket vardır. Onun için el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz, çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.

 

BAŞKAN TUNA BÜYÜK BİR SORUMLULUK YÜKLEDİKLERİNİ VE BU SORUMLULUĞU TÜM TEŞKİLATLARLA EL ELE VEREREK ÜSTESİNDEN GELECEKLERİNİ BELİRTTİ

            Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna ise toplantıya katılan tüm partililerine ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Başkan Tuna, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte siyaset yapmaktan büyük şeref duyduğunu belirten Başkan Hamit Tuna, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak takdir görülmesinden dolayı da büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.

Başkan Tuna; “Siyasette 24 yılımızı tamamlıyoruz. Göreve geldiğimiz bu makamlarda herkesi kucaklayan yanımızla ve duruşumuzla insanlarımızla her zaman içli dışlı olduk.31 Mart sonrası Mersin halkının tercihleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmelerinin ardından Mersin’i marka kent yapma yolunda önemli projelere imza atacaklarını söyledi.

Toplumun her kesimiyle diyalog içerisinde olduklarını ve hiçbir vatandaşı birbirinden ayırmadıkalrını belirten Başkan Tuna, 15 yılda Toroslar’a kazandırdıkları hizmetlerin bir refarans olduğunu vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday göstererek kendilerini büyük bir sorumluluk yüklediklerini ve bu sorumluluğu tüm teşkilatlarla el ele vererek üstesinden geleceklerini belirtti.

Mersin’de en büyük eksiğin Mersinlilik bilinci olduğunu vurgulayan Başkan Tuna, göreve gelmeleriyle birlikte bu eksikliği gidermek adına gerekli çalışmaları yürüteceklerini ifade ederek; “Kent, kentin sokaklarını arşınlayanlarındır. Bu kentin her sokağında adımlarımız var. Biz bu yüreği açık duruşumuzla bölgemizde sağladığımız kardeşçesine ortamımızla Büyükşehir noktasında tüm Mersin hep birlikte bir aile olacağız. Mersin’in kimliği yok diyorlar. Mersin’in aslında birçok kimliği var. Bunların bazıları; tarım, turizm, sanayi, lojistiktir. Mersindeki en büyük eksik Mersinlilik bilincidir.31 Mart’ta yapılacak seçimlerle birlikte göreve gelmemizin ardından doğduğun yer değil, doyduğun yer mantığıyla bakarak insanlarımızda Mersinlilik bilinci oluşturacağız” dedi.

 

Etiketler : mhp  mersin  büyükşehir  gölgeli  kılavuz  hamit  tuna 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/431a7b5986adf52b02894daebee21fe9.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42