MHP Milletvekili Baki Şimşek Ekonomiyi Konuştu - Mersin İstikbal Gazetesi

MHP Milletvekili Baki Şimşek Ekonomiyi Konuştu

TBMM Bütçe Görüşmelerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Baki Şimşek konuşmasında Türkiye’ye karşı bir ekonomik bir savaş açıldığını vurgulayarak, ülkenin maruz kaldığı iç ve dış saldırıların ekonomide olumsuz etkilere yol açtığını belirtti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Meclis Üyeleri Teşkilata Teşekkür Ettiler

  İstikbal Haber/ MHP Mersin il Teşkilatı; Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte yemekte bir araya geldiler. Etkinliğe Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir’de katıldı.

 • Cumhur ittifakının Adayı Hamit Tuna'dır

  Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın, Cumhur İttifakı Adaylığı ile ilgili soru işaretleri ortadan kalktı. Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışına katılan AK Parti Mersin İl Başkan Cesim Ercik, Mersin’de Cumhur İttifakı Adayı’nın Hamit Tuna olduğunu kamuoyuna duyurdu.

 • Aktay, CHP’den Toplu İstifa Eden Yok!...

  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında zorunlu açıklama yapıldığını” duyurdu…

 • CHP Mersin İl Başkanlığı: “Martın Sonu Bahardır”

  “CHP Mersin İl Başkanlığının CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İlan edilmesi İle İlgili Basın Açıklamasıdır:” Şeklinde CHP il Başkanlığı Vahap Seçer’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını duyurdu…

 • Antmen, Kitapta KDV Tamamen Kaldırılsın

  Elektronik gazete ve elektronik kitapta vergilerin %1’den %18’e, e-dergide KDV'nin %8’den % 18’e yükseltilmesi sonrası CHP Konuyu Meclise taşıdı.

Son Güncelleme: 19 Aralık 2018, Çarşamba

 

BAKİ ŞİMŞEK  “TÜRKİYE’YE AÇILAN EKONOMİK SAVAŞ İLE  TÜRK LİRASINI ERİTİP DEVLETİMİZİN SAYGINLIĞINI, MİLLETİMİZİN KAZANIMLARINI MAHVETMEK AMAÇLANMIŞTIR”

 

       TBMM Bütçe Görüşmelerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Baki Şimşek konuşmasında Türkiye’ye karşı bir ekonomik bir savaş açıldığını vurgulayarak, ülkenin maruz kaldığı iç ve dış saldırıların ekonomide olumsuz etkilere yol açtığını belirtti.
     Baki Şimşek konuşmasında; “Son dönemlerde bölgemizde yaşanan gelişmeler Türkiye'nin egemenlik haklarını tehdit eden boyutlara varmış, Türkiye'ye karşı açılan ekonomik savaş, ülkemizin maruz kaldığı iç ve dış saldırılar ekonomide olumsuz etkilere yol açmış, ülkemizi önemli ölçüde mali külfete sokmuştur.

    Ülkemizde her kesimin sorunları bulunmaktadır ;

Öğrencilerin yurt sorunu üniversiteler açılmadan önce mutlaka çözülmelidir. Her yıl üniversiteler açıldıktan sonra Kredi Yurtların öğrenci yerleştirmeleri yapılmakta ve birçok aile gittiği yerlerde mağdur olmaktadır.
    Ücretli öğretmenliğe son verilmeli, mutlaka açığın tamamı kadrolu öğretmenlerle doldurulmalıdır.
    OGS, HGS, köprü yasak geçiş cezalarının tamamı iptal edilmeli; köprü ve otoban ücretleri makul bir seviyeye çekilmelidir.
    Bir kamyoncu çocuğu olarak, evine ekmek parası götürmek için çabalayan kamyoncu esnafına mutlaka ucuz mazot verilmelidir.
    Ulu Önder Atatürk'ün "milletin efendileri" dediği köylülere ucuz mazot, ucuz tohum ve ucuz gübre verilmelidir. Teşvikler mutlaka üretene göre verilmeli, devletin kaynakları doğru yere aktarılmalıdır. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız geleneksel Anadolu kültürüne göre desteklenmeli, ülkenin temel ihtiyaçları karşılanmalıdır. Sadece büyük şirketlere verilen teşviklerle tarımın ve hayvancılığın ayakta kalması mümkün değildir. Hazineye ait tarım arazilerinin tamamı çiftçilerin kullanımına, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim vaadinde olduğu gibi ücretsiz olarak devredilmelidir.
    Hal Yasası tekrar gözden geçirilmeli, çiftçinin destekleyicisi konumundaki komisyoncular devre dışı bırakılmamalıdır. Köylerde ürün yetiştirenin ürünlerini Ankara'da, İstanbul'da, Almanya'da, Rusya'da pazarlaması mümkün değildir. Maliyeti artıran en önemli faktör akaryakıt ve enerji maliyetleridir. Komisyon ücretlerinde iyileştirme beklenebilir ama asıl iyileştirme yapılması gereken durum akaryakıt ve vergilerdir.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 


Etiketler : türkiye  mersin  mhp  meclis  baki  şimşek 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/832f803b08cc365b956579bfe6e51a78.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42