Tarsus MHP?de Başkan Özbelli oldu - Mersin İstikbal Gazetesi

Tarsus MHP?de Başkan Özbelli oldu

MHP tarsus İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede başkanlık için üç liste yarıştı. Mevcut Başkan Hakan Özbelli, Eski İlçe Başkanlarından Ali Şimşek ve Eski İl Yöneticilerinden Cemal Kemaloğlu`nun listelerinin yarıştığı kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Mersin M

Benzer Haber Başlıkları

 • Milletvekili Özkan, Fransa da İncelemelerde Bulundu

  AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan Fransa'da Sanayi Ticaret Enerji ve Teknoloji konularında incelemelerde bulundu.

 • Bostan İlçe Kongrelerimiz 29 Eylül'de Başlıyor

  AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Levent Ali Bostan, ilçe kongrelerinin 29 Eylül’de başlayacağını belirterek,

 • MHP Mersin'de Birlik Gösterisi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin teşkilatı, ilçe kongrelerinin ardından gerçekleştirdiği ilk istişare toplantısından “Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde, İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’nin yanındayız” mesajı ile çıktı.

 • Başkan Hüsnü Doğan Mazbatasını Aldı

  İstikbal Haber/ MHP Toroslar İlçe Teşkilatı’nın 4. Olağan kongresinin yapılmasının ardından, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan mazbatasını aldı.

 • MHP'de Bayramlaşma Bayramın Üçüncü Günü

  MHP Mersin İl Teşkilatında Bayramlaşma Programı belli oldu. Buna göre MHP Mersin İl Teykilatı bayramlaşması, bayramın üçüncü günü Toroslar Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak. MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’nin yaptığı açıklama şöyle; “

Son Güncelleme: 20 Haziran 2009, Cumartesi

Tarsus MHP’de Başkan Özbelli oldu


 


MHP tarsus İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede başkanlık için üç liste yarıştı. Mevcut Başkan Hakan Özbelli, Eski İlçe Başkanlarından Ali Şimşek ve Eski İl Yöneticilerinden Cemal Kemaloğlu’nun listelerinin yarıştığı  kongreye MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mersin Milletvekili Akif Akkuş, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, il Başkan Yardımcıları Celal Eğilmez, Necati Özkaya, Halil Yıldırım, Üzeyir Güleç, Çamlıyayla İlçe Başkanı Kudret Özdemir, Toroslar ilçe Başkanı Nihat Soysal, Yenişehir İlçe Başkanı Haluk İnanoğlu, Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülek Belediye Başkanı M. Tekin Çelik, Sebil Belediye Başkanı Mehmet Çelik, Yeşiltepe Belediye Başkanı Salah Gökmen, Özelbahşiş Belediye Başkanı Mustafa Sarı, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Fahrettin Kılınç, İl Genel Meclis Üyesi Bilal Duman, Kadın Kolları İl Başkanı Meryem Demirci, Tarsus ülkü Ocakları Başkanı tolga Arslan,  partililer, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, muhtarlar  ve delegasyon katıldı.


387 delegenin oy kullandığı seçimlerde Hakan Özbelli 249 oy alırken, Ali Şimşek 123, Cemal Kemaloğlu ise 15 oy aldı.
TAT: MERSİN’DE EN AZ 7 MİLLETVEKİLİ ALACAĞIZ


Açılış konuşmasını MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat yaptı. Mersin  ilinde MHP’nin aldığı oy oranının azımsanamayacak bir oranda olduğunu anlatan Başkan Tat, İl genelinde İlçelerden en gözde beledelere kadar bir belediye başkanlığını MHP’nin kazandığını, İl Genel Meclisinde 24 üye aldığını ve İl genelinde 285 bin kişinin  oyunu alarak birinci parti olduklarını anlattı.


MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat konuşmasında MHP Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli  ile  yapılacak ilk genel seçimlerde en az 7 milletvekilini Mersinden kazandıracakları sözünü vererek partiyi iktidara taşıyacaklarını söyledi.


Başkan Tat’ın konuşmasının ardından divan seçimi yapıldı. Üç adayın verdiği önergeye göre MHP Grup Başkan vekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır Divan Başkanı, Yardımcılığa Murat Kadızade, Katip üye Üzeyir Güleç, üye Meryem Demirci seçildi.


Kongre’nin dilek ve temenniler ile siyasi konuşmalar bölümünde İl Genel Meclisi üyesi Bilal Duman, Gülek Belediye Başkanı M.Tekin Çelik birer konuşma yaptılar ve başkan adaylarına başarılar dilediler. Tarsus Ülkü Ocakları  Başkanı Tolga Arslan yaptığı konuşma ile Dr. Devlet Bahçeli’nin bir emrini açıkladı. Arslan, “ Listelerde neden delgele olarak ismin yok dediler. Bende onlara Sayın genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ülke genelinde Ülkü Ocakları Başkanlarının genç yaşta kendilerini siyasetin içinde bulmaması için siyasi hiçbir görevi kabul etmeyin emrini söyledim. Ve biz siz saygıdeğer İlçe delegelerinin seçeceği başkan kim olursa olsun onun emrindeyiz” dedi.


 


BAŞKAN KOCAMAZ TARSUSLULARA TEŞEKKÜR ETTİ


Belediye Başkanları adına konuşma yapması istenilen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı konuşma ile parti içinde fitne ve dedikodu ile uğraşanlara fırsat verilmemesi yönünde telkinlerde bulundu.


Seçimlerden önce İl Başkanlığı tarafından atanan İlçe Başkanı Hakan Özbelli ve yönetim kurulu ile uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Başkan Kocamaz, Tarsus’ta elde edilen başarıdan dolayı tüm partililere ve Tarsuslulara teşekkür etti.


Kocamaz, “ Bizi Tank ile Tüfek ile Top ile yıkamazlar. Bizi bir tek şey yıkar. Bizans’tan sızan fitne, fesat ve dedikodu yıkar. İçimize bir yerden bir kurt düştü mü ayaklar baş, başlar ayak olmaya başlar. O zaman Parti üyeleri ile dışarılarda birileri görüşmeye ve partiyi yönetmeye başlar. O birilerinin yönettiği parti üyeleri de zamanla birbirine düşmeye başlar. Diğer partiler bizi kendilerine rakip göremezken, içimizdeki bazı kişiler bize rakip olarak çıkabiliyor.”dedi. Başkan Kocamaz geçen dönemden bu yana geçen 3,5 yıllık dönemi hatırlamak istemediğini belirterek, hiç kimsenin belediyeyi rant kapısı olarak görmemesini istedi. Başkan Kocamaz, konuşmasını kendi yazdığı dua’yı okuyarak bitirdi.


Mersin Milletvekili Akif Akkuş ise ülkenin sıkıntı içinde olduğunu anlatarak tek çarenin MHP iktidarı olduğunu vurguladı. Akkuş, “ İnadına üretim diyoruz. Çünkü ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılardan kurtulmanın tek yolunun üretim olduğunu biliyoruz. Bu üretimi de MHP iktidarı yapacaktır.”dedi. AKP iktidarını eleştiren Akif Akkuş parti içi yarışta adaylar başarılar diledi.


Siyasi konuşmalar bölümünde ise adaylar konuştu. Kendini tanıtan ve başkan olduğunda nasıl bir çalışma yapacağı hakkında bilgiler veren Cemal Kemaloğlu’nun konuşmasından sonra diğer aday Ali Şimşek söz aldı. Şimşek, Tarsus’ta yerel seçimlerde işçiler ile birlikte gece gündüz çalışarak MHP’yi birinci yaptıklarını anlattı. Şimşek, 2011 yılında yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde yine birinciliği oylarını arttırarak sürdürmek için yönetime talip olduğunu anlattı.ÖZBELLİ: BU MİLLETİN MHP’Sİ VAR,


BİLGE LİDERİ DR: DEVLET BAHÇELİ VAR


Mevcut Başkan ve aday olan Hakan Özbelli ise kısa sürede yaptıkları çalışma ile partiyi Tarsus’ta açık ara birinci yaptıklarını belirterek, güçlü bir yönetim ile yeniden başkanlığa talip olduklarını söyledi. Özbelli “1 Aralık 2008 tarihinden bu yana kadar parti içinde herkesin kapısını çalarak kaynaşma, birleştirme ve bütünleştirme çalışmalarını yaptım. Yerel seçimlerde elde edilen zaferi ise tüm Tarsuslular ile birlikte elde ettik. Şu an meselelerimiz azalmamamış aksine artmıştır.”dedi. Bu konuda hükümeti eleştiren Özbelli, “ Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur, 7 yıllık iktidar döneminde meselemiz azalmamış bilakis artmıştır. Elbette yılların meselesi kısa sürede çözülmez. Güzel ülkemiz gibi dünya milletleri de ekonomik sosyal ve çevresel proplemler yaşıyor ve yaşayacaktır. Vurgulamak istediğim bunlardan daha vahim olan duygu ve düşünce kirliliğidir. Bu iktidar döneminde; ardı arkası gelmeyen yürek işgalleri, inaç ve saygı katliamı, organlar arasında süren iç savaş, bireysel düzenler, put haneye dönen kalpler, bakan kör gözler, uyuşan şuurlar, çalınan duygular, vahim bir kişilik zaafı olarak dengesizlik almış başını gitmiş, adeta milli ve manevi hafızamız celladın eline teslim edilmiş.”dedi.


Akıl ve yürek devleti yıkıldığı zaman telafisinin zor olacağını belirten Başkan Özbelli, MHP’nin varlığında tehlikelerin olmayacağını söyledi. Özbelli, “ Fakat müteessür olmamak lazım, Çünkü bu milletin binlerce yıllık tarihten gelen engin kültürü, irfan, ihsan, takva ve bunların oluşturduğu iç zenginliği, sağ duyusu ve olgun bir kişiliği vardır. Çünkü bu milletin MHP’si vardır, çünkü MHP’nin yürekli, namuslu ve bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli vardır. Çünkü Milliyetçi Hareketçiler, ülkücüler yani sizler varsınız. Çünkü kendimize, sizlere milletimize ve liderimize inanıyoruz.”dedi.


Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Seçimler sonucunda ise Tarsus ilçe Başkanlığını Hakan Özbelli listesi kazandı.   


KAZANAN YÖNETİM KURULU


Başkan Hakan Özbelli


Yeni Yönetim Kurulu asil: Navzat Saruhanoğlu, Yusuf Şahbaz, Emin Sağlam, Bayram Kuşkonmaz, Edip Tepretmez, M. Emin Özyiğit, Mustafa Ödemiş, Hasan Özdemir, Metin Mehricihan, Sönmez Özdemir, Okan Çalışkan, Durmuş Akkuş, Mustafa Kocamaz, Sabri Avşar, Abdurrahim Doğan, Hasan Hüseyin Yılık.


Yeni Yönetim Kurulu Yedek: Mahmut Akkuş, Veis Mülayim, Ahmet Yalçın Baştuğ, Halim Şekeroğlu, Kaplan Kıltaş, Bekir Cırık, Tevfik Gökhan Kır, Halim Çelik, Hüseyin Orçun Güçoğlu, Mehmet Can Gökmen, Tuncay Çelik, Ali Güngör, Mustafa Erpolat, Yavuz Ökmen, Durmuş Yıldırım, Mehmet Akkuş.


 


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri