“Bocce Takımımız, Uluslararası Arenada Ülkemizin Gururu Oldu” - Mersin İstikbal Gazetesi

“Bocce Takımımız, Uluslararası Arenada Ülkemizin Gururu Oldu”

Toroslar Belediye Spor Kulübü’nde, başarının ardı arkası kesilmiyor.Göreve geldiği 15 yılda spora ve sporcuya büyük yatırım yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Sporcularımız da verdiğimiz desteğe en güzel şekilde cevap veriyorlar” dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Bocce Takımımız, Uluslararası Arenada Ülkemizin Gururu Oldu”

  Toroslar Belediye Spor Kulübü’nde, başarının ardı arkası kesilmiyor.Göreve geldiği 15 yılda spora ve sporcuya büyük yatırım yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Sporcularımız da verdiğimiz desteğe en güzel şekilde cevap veriyorlar” dedi.

 • Kurtuluş Kupası Futbol Turnuvası Başladı

  Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar arası Geleneksel Futbol Turnuvası’ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci Yıldönümü’nde başladı.

 • Başkan Pamuk; “Altyapıya büyük önem veriyoruz”

  * Sporun ve sporcunun dostu Akdeniz Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren 17 amatör spor kulübüne, forma ve kramponlardan oluşan malzeme desteğinde bulundu.

 • Yılın Enleri Ödüllerini Aldılar

  Törene, 2017-2018 sezonunda Mersin şampiyonlukları elde eden Akdeniz Belediye Spor damgasını vurdu

 • Toroslar'da Kurumlar Arası Futbol Başlıyor

  Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ başlıyor.

Son Güncelleme: 02 Kasım 2018, Cuma

 

 

Toroslar Belediye Spor Kulübü’nde, başarının ardı arkası kesilmiyor.Göreve geldiği 15 yılda spora ve sporcuya büyük yatırım yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Sporcularımız da verdiğimiz desteğe en güzel şekilde cevap veriyorlar” dedi.

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki Bocce Takımı ve Tenis Kulübü sporcuları katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda yine kentimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ettiler.

 “Bocce Takımımız, Uluslararası Arenada Ülkemizin Gururu Oldu”

 

Belediye Başkanı Hamit Tuna, 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında İspanya'da yapılan Bocce petank Avrupa Şampiyonasına katılan Toroslar Belediyesi Bocce Takımı’nın sporcuları Emircan Kızılkaya’nın Ümit erkeklerde, Aybüke Daşdemir’in de Ümit kadınlarda Milletlerarası 3'üncülük kupalarını ve madalyalarını alarak, kentimizi ve ülkemizi gururlandırdığına dikkat çekti.

 

“Sporcumuz Mehmetcan Yakın’dan Dünya 3’üncülüğü”

 

Başkan  Tuna yine Bocce Takımı sporcularından başarılarıyla her zaman gurur duydukları Mehmet Can Yakın’ın da, 21-29 Ekim 2018 tarihleri arasında Çin'de yapılan Bocce Volo Dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil ederek, hem tek erkeklerde hem de çiftlerde 2 Dünya 3’üncülüğünü kazandığını söyledi.

            Başkan Tuna; “Bocce tarihinde 25 yıldan sonra ilk kez ülkemize ve bizlere bu büyük gururu yaşatan sporcumuz Mehmet Can’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 “Tenis Kulübümüz, Cumhuriyet Kupası’nda 2’ncilik Madalyasını Aldı”

 

Başkan Tuna, Toroslar Belediyesi Tenis Kulübü’nde yetişen sporcularından Ersin Bozgeyikler’in ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü  ile Türkiye Tenis Federasyonu'nun Cumhuriyet Bayramı kapsamında; 13+yaş kategorisinde düzenlediği ve Mersin genelinden 40 sporcunun katıldığı turnuvada final oynayarak, 2'nci olduğuna dikkat çekti. Başkan Tuna, sporcularının kısa sürede edindiği tecrübelerle profesyonel raketlerin karşısında korta çıktığını ve gösterdiği üstün performans sonucunda bu başarıyı elde ettiğini de vurguladı.

           

“Sporla İç İçe Bir Gençlik Yetiştirdik”

 

Toroslar’ın sportif başarılarla dolu bir ilçe olması adına spora ve sporcuya büyük yatırım yaptıklarını belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Toplum sağlığına ve Türk Sporuna katkı sunmayı önemli hedeflerimizden biri olarak belirledik ve bugün Spor Kulübümüzde yer alan sporcularımız başarılarıyla bizim göğsümüzü kabartmışlardır” dedi.

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü ve Bocce Milli Takım Antrenörü Niyazi Kutlay ile Toroslar Belediyesi Tenis Kulübü Antrenörü Atilla Bozkurt’un nezdinde tüm sporcularını tebrik eden Başkan Tuna; “

Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına her yıl geleneksel olarak Basketbol, Futbol, Tenis, Yüzme başta olmak üzere bir çok branşta yaz spor okulları açarak, Ülkemizde ilk defa uygulanan bir sistemle kurslarımıza dahil olan sporcularımızı belediyemizin araçları ile evlerinden aldık ve kurs sonunda yeniden evlerine bıraktık. Yaz spor okullarında yetenekli gördüğümüz gençlerimizi Toroslar Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesine dahil ettik. Amacımız her branşta Milli Takımımıza yetenekli sporcular göndermektir. Yaz spor okullarımızdan da bu güne kadar yaklaşık 60 bin gencimiz faydalandı.Bocce sporunda ise milli takıma en fazla sporcu yetiştiren takım olduk. 19 milli sporcumuzun 10’u Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği bölümünde, diğer sporcularımız da Matematik öğretmenliği, Bilgisayar ve Otomotiv Mühendisliği bölümlerinde eğitimlerine devam ediyorlar.Göreve geldiğimizde minik yaş gruplarındaki takımlarımızda ve yaz spor okullarımızda mücadele eden sporcularımızın şimdi lise ve üniversitelerin spor alanlarında başarı elde ettiğini ve eğitimle sporun eşgüdüm içerisinde devam ettiğini görmek bizleri oldukça mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır” dedi.


Etiketler : toroslar  belediye  bocce 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri