Haydi Akdenizliler Spor Yapmaya - Mersin İstikbal Gazetesi

Haydi Akdenizliler Spor Yapmaya

Akdeniz Belediyesi’nin mahalle evlerinde düzenlediği tenis, judo ve step-aerobik gibi spor kurslarına her yaştan mahalle sakini büyük ilgi gösteriyor. Çocuklar ve gençler tenis ve judo kurslarına katılırken, kadınların tercihi ise step-aerobik kursu. Birer eğitim-öğretim merkezine dönüşen mahalle evlerinde kurs sayısı ve çeşitliliği de artacak.

Benzer Haber Başlıkları

 • TMF'den Başkan Tuna'ya Plaket

  Spora ve sporcuya sunduğu yatırımlarla kent genelinde ve Türkiye’de adından sıkça söz ettiren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya bir plakette Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan (TMF) geldi.

 • Mersinli Bocecilerden Madalya Sözü

  Fransa, Çin,İspanya ve İtalya’da yapılacak olan Avrupa ve Dünya Şampiyonlarına katılacak olan Mersin Bocce ekibi, İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Niyazi KUTLAY, Milli Takım Antrenörü Kutbeddin USUL ve Bülent SUMRA Gençlik Spor İl Müdür V. Osman YILDIZBAKAN’ ı ziyaret ederek madalya sözü verdiler.

 • Türkiye Rekoru Kırdılar

  Toroslar Belediyesi Bocce Takımı, geçtiğimiz haftalarda Ankara’nın Kahramankazan İlçesinde yapılan Bocce Volo Türkiye Şampiyonası’nda yine rekorlara imza attı.

 • Ücretsiz Yaz Okulu Spor Kursları Başladı

  * Akdeniz Belediyesi’nin, çocukları ve gençleri sporla tanıştırmak amacıyla her yıl düzenlediği ücretsiz yaz okulu kursları yoğun bir ilgi ve katılımla açıldı.

 • Türkiye Gururları Başkan Kocamaz İle Bir Araya Geldi

  Türkiye’yi ve Mersin’i kazandıkları şampiyonluklar ile gururlandıran Tarsuslu güreşçiler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret etti.

Son Güncelleme: 23 Ekim 2017, Pazartesi

 

 

 

HAYDİ AKDENİZLİLER SAĞLIK İÇİN SPORA!

 

 

 

 

Akdeniz Belediyesi’nin mahalle evlerinde düzenlediği tenis, judo ve step-aerobik gibi spor kurslarına her yaştan mahalle sakini büyük ilgi gösteriyor. Çocuklar ve gençler tenis ve judo kurslarına katılırken, kadınların tercihi ise step-aerobik kursu. Birer eğitim-öğretim merkezine dönüşen mahalle evlerinde kurs sayısı ve çeşitliliği de artacak.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı mahalle evlerinde, İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde verilen farklı alanlardaki ücretsiz kurs ve eğitimlere ilgi ve talep her geçen gün artıyor. Mesleki beceri ve eğitimlere yönelik kursların da verildiği Akdeniz Belediyesi Mahalle Evleri’nde ve Ümit Yaşar Oğuzcan Spor Kompleksi’nde, uzman eğitmenler gözetiminde düzenlenen tenis, judo ve step-aerobik kursları her yaştan ilgi görüyor.

Çocuklar judo ve tenisi, anneler step-aerobiği tercih ediyor

Tenis ve judo kurslarına gençler ve çocuklar katılırken, kadınlar ise step-aerobik kurslarına devam ediyor. Step-aerobik kursu sayesinde sağlıklarını koruyup vücut dirençlerini güçlendiren Akdenizli kadınlar, boş vakitlerini etkin ve verimli şekilde değerlendirme şansı yakalıyor. Kendilerine hem spor yapma, hem de gündelik hayatın telaşı içinde bir araya gelme fırsatı sunan Akdeniz Belediyesi’ne teşekkür eden kadınlar, kurslardan çok memnun olduklarını dile getiriyor.

Mahalle Evlerinde verilen 25 farklı kursa yaklaşık 500 kişi katılıyor

Bugün itibariyle 25 farklı alandaki ücretsiz kurslara toplam yaklaşık 500 kursiyer katılırken, artan talep ve olumlu geri dönüşlerden dolayı kurs çeşitliliği artacak. Vatandaşların ilgi ve talebi nedeniyle mahalle evlerinde ücretsiz masa tenisi, basketbol, voleybol, satranç kurslarının da açılması planlanıyor. Mahalle evlerinde bugün itibariyle verilen kurs ve mesleki-beceri eğitimleri ile ilgili olarak vatandaşlar; Karacailyas Mahalle Evi: (2214173); Güneş Mahalle Evi Atölyesi: 2340248; Çilek Mahalle Evi: (2216272); Çay Mahalle Evi: (2215560); Adanalıoğlu Mahalle Evi: (3366583-130); Müfide İlhan Kurs Merkezi: (3365099) numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Başkan Muhittin Pamuk: “Mahalle evleri projemizde hedefe ulaştık”

Mahalle Evleri’nde verilen kurslara ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “Vatandaşlarımızın, gerek mesleki ve beceri alanında, gerekse de kültürel, sanatsal ve spor alanlarında kendilerini geliştirme imkânı sağlayan Mahalle Evleri Projesi’nden çok olumlu ve güçlü geri dönüşler alıyoruz. Bu açıdan ne kadar doğru bir iş yaptığımız da açıkça ortaya çıkmaktadır. Gerek ekonomik koşullar, gerekse de günlük yaşamın telaşı nedeniyle bu tür aktivite ve etkinliklere katılamayan bütün vatandaşlarımız, mahalle evlerinde düzenlediğimiz ücretsiz kurslar sayesinde hem kendilerini geliştirme hem de vakitlerini verimli ve etkin şekilde değerlendirme fırsatı yakalıyor. Her yaş ve kesimden vatandaşımızın kurslarımıza gösterdiği yoğun ilgi ve mahalle evlerimizi sahiplenmesi bizleri çok memnun ediyor. Mahalle evlerimizi birer eğitim ve öğretim merkezlerine dönüştürme hedefimizi yakaladığımıza inanıyorum” dedi.

Etiketler : akdeniz  belediye  spor 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri