Haydi Akdenizliler Spor Yapmaya - Mersin İstikbal Gazetesi

Haydi Akdenizliler Spor Yapmaya

Akdeniz Belediyesi’nin mahalle evlerinde düzenlediği tenis, judo ve step-aerobik gibi spor kurslarına her yaştan mahalle sakini büyük ilgi gösteriyor. Çocuklar ve gençler tenis ve judo kurslarına katılırken, kadınların tercihi ise step-aerobik kursu. Birer eğitim-öğretim merkezine dönüşen mahalle evlerinde kurs sayısı ve çeşitliliği de artacak.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Bocce Takımımız, Uluslararası Arenada Ülkemizin Gururu Oldu”

  Toroslar Belediye Spor Kulübü’nde, başarının ardı arkası kesilmiyor.Göreve geldiği 15 yılda spora ve sporcuya büyük yatırım yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Sporcularımız da verdiğimiz desteğe en güzel şekilde cevap veriyorlar” dedi.

 • Kurtuluş Kupası Futbol Turnuvası Başladı

  Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar arası Geleneksel Futbol Turnuvası’ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci Yıldönümü’nde başladı.

 • Başkan Pamuk; “Altyapıya büyük önem veriyoruz”

  * Sporun ve sporcunun dostu Akdeniz Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren 17 amatör spor kulübüne, forma ve kramponlardan oluşan malzeme desteğinde bulundu.

 • Yılın Enleri Ödüllerini Aldılar

  Törene, 2017-2018 sezonunda Mersin şampiyonlukları elde eden Akdeniz Belediye Spor damgasını vurdu

 • Toroslar'da Kurumlar Arası Futbol Başlıyor

  Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ başlıyor.

Son Güncelleme: 23 Ekim 2017, Pazartesi

 

 

 

HAYDİ AKDENİZLİLER SAĞLIK İÇİN SPORA!

 

 

 

 

Akdeniz Belediyesi’nin mahalle evlerinde düzenlediği tenis, judo ve step-aerobik gibi spor kurslarına her yaştan mahalle sakini büyük ilgi gösteriyor. Çocuklar ve gençler tenis ve judo kurslarına katılırken, kadınların tercihi ise step-aerobik kursu. Birer eğitim-öğretim merkezine dönüşen mahalle evlerinde kurs sayısı ve çeşitliliği de artacak.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı mahalle evlerinde, İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde verilen farklı alanlardaki ücretsiz kurs ve eğitimlere ilgi ve talep her geçen gün artıyor. Mesleki beceri ve eğitimlere yönelik kursların da verildiği Akdeniz Belediyesi Mahalle Evleri’nde ve Ümit Yaşar Oğuzcan Spor Kompleksi’nde, uzman eğitmenler gözetiminde düzenlenen tenis, judo ve step-aerobik kursları her yaştan ilgi görüyor.

Çocuklar judo ve tenisi, anneler step-aerobiği tercih ediyor

Tenis ve judo kurslarına gençler ve çocuklar katılırken, kadınlar ise step-aerobik kurslarına devam ediyor. Step-aerobik kursu sayesinde sağlıklarını koruyup vücut dirençlerini güçlendiren Akdenizli kadınlar, boş vakitlerini etkin ve verimli şekilde değerlendirme şansı yakalıyor. Kendilerine hem spor yapma, hem de gündelik hayatın telaşı içinde bir araya gelme fırsatı sunan Akdeniz Belediyesi’ne teşekkür eden kadınlar, kurslardan çok memnun olduklarını dile getiriyor.

Mahalle Evlerinde verilen 25 farklı kursa yaklaşık 500 kişi katılıyor

Bugün itibariyle 25 farklı alandaki ücretsiz kurslara toplam yaklaşık 500 kursiyer katılırken, artan talep ve olumlu geri dönüşlerden dolayı kurs çeşitliliği artacak. Vatandaşların ilgi ve talebi nedeniyle mahalle evlerinde ücretsiz masa tenisi, basketbol, voleybol, satranç kurslarının da açılması planlanıyor. Mahalle evlerinde bugün itibariyle verilen kurs ve mesleki-beceri eğitimleri ile ilgili olarak vatandaşlar; Karacailyas Mahalle Evi: (2214173); Güneş Mahalle Evi Atölyesi: 2340248; Çilek Mahalle Evi: (2216272); Çay Mahalle Evi: (2215560); Adanalıoğlu Mahalle Evi: (3366583-130); Müfide İlhan Kurs Merkezi: (3365099) numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Başkan Muhittin Pamuk: “Mahalle evleri projemizde hedefe ulaştık”

Mahalle Evleri’nde verilen kurslara ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “Vatandaşlarımızın, gerek mesleki ve beceri alanında, gerekse de kültürel, sanatsal ve spor alanlarında kendilerini geliştirme imkânı sağlayan Mahalle Evleri Projesi’nden çok olumlu ve güçlü geri dönüşler alıyoruz. Bu açıdan ne kadar doğru bir iş yaptığımız da açıkça ortaya çıkmaktadır. Gerek ekonomik koşullar, gerekse de günlük yaşamın telaşı nedeniyle bu tür aktivite ve etkinliklere katılamayan bütün vatandaşlarımız, mahalle evlerinde düzenlediğimiz ücretsiz kurslar sayesinde hem kendilerini geliştirme hem de vakitlerini verimli ve etkin şekilde değerlendirme fırsatı yakalıyor. Her yaş ve kesimden vatandaşımızın kurslarımıza gösterdiği yoğun ilgi ve mahalle evlerimizi sahiplenmesi bizleri çok memnun ediyor. Mahalle evlerimizi birer eğitim ve öğretim merkezlerine dönüştürme hedefimizi yakaladığımıza inanıyorum” dedi.

Etiketler : akdeniz  belediye  spor 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri