İmamhatip Okulları Futbol Turnuvası Başladı - Mersin İstikbal Gazetesi

İmamhatip Okulları Futbol Turnuvası Başladı

* Akdeniz Belediyesi ile Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen, “İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvası”, Başkan Muhittin Pamuk, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın yaptığı başlama vuruşuyla start aldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • 4. Tour Of Mersin Heyecanı Başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan ‘Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’ Anamur’dan start alarak tüm heyecanı ile başladı.

 • Başkan Kocamaz “Mersin’i Spor Kenti Yapmaya Kararlıyız”

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan ‘Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 • İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvası Sona Erdi

  Turnuvada dereceye giren lise ve ortaokul öğrencisi sporculara, kupa ve madalyaları törenle verildi

 • VOLGEM’li Kızlar Yarı Finale Çıktı

  Mersin’de oynanan Okullararası Yıldız Kızlar Grup müsabakalarına katılan Voleybol Gelişim ve Eğitim Merkezi Spor Kulübü (VOLGEM) sporcularının oluşturduğu Pirireis Ortaokulu Yıldız kız voleybol takımı oynandığı 3 maçı da kazanarak Türkiye yarı finallerine gitmeye hak kazandı.

 • Tour Of Mersin’e Sayılı Günler Kaldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan ‘Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun dördüncü ve son Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Tour Of Mersin Bisiklet Turu’na sayılı günler kala gerçekleştirilen son toplantıda, bir önceki toplantıda alınan tüm kararlar tekrar gözden geçirildi.

Son Güncelleme: 16 Mart 2018, Cuma

 

 

 

Turnuvanın başlama vuruşunu Başkan Pamuk, Vali Yardımcısı Şahin ve Kulüp Başkanı Nas yaptı

 

 

 

 

 

 

 

“İMAM HATİP OKULLARI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI”

 

 

* Akdeniz Belediyesi ile Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen, “İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvası”, Başkan Muhittin Pamuk, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın yaptığı başlama vuruşuyla start aldı.

 

 

Akdeniz Belediyesi 3 Ocak Mahallesi Futbol Sahası’nda düzenlenen törene, Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nas, okul müdürleri, sporcu öğrenciler ve velileri katıldı. Kuran’ı Kerim, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende söz alan Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nas, spor kulübünün kuruluş hikâyesini anlattı, en önemli amaçlarının, gençlere ve çocuklara Ata Sporlarını sevdirmek olduğunu ifade etti.

 

 

“Ata sporunun yaygınlaşması için her türlü desteğe hazırız”

 

 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk da konuşmasında, turnuvada emeği geçenleri kutladı; “Akdeniz belediyesi olarak bu turnuvanın organize edilmesinde yer almaktan, katkı sağlamaktan son derece mutluyuz, gururluyuz” dedi. Turnuvanın, özellikle İmam Hatip Okulları arasındaki sevgi, dostluk ve işbirliğinin pekişmesi adına önemli bir organizasyon olduğunun altını çizen Başkan Pamuk, kulüp yönetimine ve turnuvanın açılışına katılanlara teşekkür etti.

 

 

Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü’nün ata sporunun yaygınlaştırılıp gençlere sevdirilmesi noktasında önemli bir rol oynadığının altını çizen Başkan Pamuk, “Ne yazık ki bugün spor denince akla popüler sporlar geliyor. Oysa kadim tarihimizden bu yana gelen ve bizim milli kültürümüzün bir parçası olan ata sporlarımızın Mersin’de gençlerimize aktarılması, sevdirilmesi çok önemlidir. Bu konuda kulüp başkanımızla istişarelerimiz devam ediyor, bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

 

 

Turnuvanın başlama vuruşu Pamuk, Şahin ve Nas’tan…

 

 

Plaket töreni sırasında söz alan Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ise, “Etkinlikte emeği geçen, başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Kulüp Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerine ve okulumuza çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi. Konuşmalardan sonra başlayan plaket töreninde, Vali Yardımcısı Şahin, turnuvaya katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Pamuk’a plaket takdim etti. Törenin ardından Başkan Pamuk, Vali Yardımcısı Şahin, Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın birlikte yaptığı başlama vuruşunun ardından 1 ay sürecek futbol turnuvası başladı.

 

 

Öte yandan; geçen yıl kurulan Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü’nde, 23 antrenör tarafından 14 farklı branşta verilen spor eğitimlerine 150’yi aşkın sporcunun katılarak eğitim aldığı; İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvasına da 10’u ortaokul, 6’sı da lise olmak üzere toplam 16 okuldan sporcuların katıldığı öğrenildi.

Etiketler : akdeniz  belediye  imamhatip  futbol  turnuva 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri