İmamhatip Okulları Futbol Turnuvası Başladı - Mersin İstikbal Gazetesi

İmamhatip Okulları Futbol Turnuvası Başladı

* Akdeniz Belediyesi ile Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen, “İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvası”, Başkan Muhittin Pamuk, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın yaptığı başlama vuruşuyla start aldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toroslar Belediyesi Bocce Takımı, Süper Lig 2.si Oldu

  Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde yer alan Bocce Takımı, Türkiye Bocce 1’inci Ligi 2017-2018 sezonun ikincisi oldu.

 • 3 Karşılaşmadanda Galip Ayrıldılar

  Akdeniz Belediye Sporlu futbolcular, Hatay’da oynadıkları 3 karşılaşmadan da galip ayrıldı

 • Yedi Ayda Şampiyon Oldular

  Toroslar Belediyesi’nin yaz spor okulları kapsamında geçtiğimiz yaz sezonunda açtığı Tenis Okulunun öğrencileri, bu yıl katıldıkları turnuvada şampiyon oldular.

 • Tenis Okulu Öğrencilerine Başarılar Diledi

  Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 6 aylık tecrübeleriyle profesyonel tenisçilerin karşısında boy gösteren Toroslar Belediyesi Tenis Okulunun öğrencilerini idmanları sırasında ziyaret ederek, umut vaat eden tüm sporcularına teşekkür etti.

 • Toroslar Belediyesi , Teniste de İddialı

  Toroslar Belediyesi’nin tenis kortları, tenis ile tanışmak isteyen çocukların akınına uğruyor. Yaz spor okulları kapsamında; futbol, basketbol, yüzme ve birçok spor branşında yılda yaklaşık 15 bin sporcu yetiştiren Toroslar Belediyesi, tenis branşında da adından söz ettirmeye başladı.

Son Güncelleme: 16 Mart 2018, Cuma

 

 

 

Turnuvanın başlama vuruşunu Başkan Pamuk, Vali Yardımcısı Şahin ve Kulüp Başkanı Nas yaptı

 

 

 

 

 

 

 

“İMAM HATİP OKULLARI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI”

 

 

* Akdeniz Belediyesi ile Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen, “İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvası”, Başkan Muhittin Pamuk, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın yaptığı başlama vuruşuyla start aldı.

 

 

Akdeniz Belediyesi 3 Ocak Mahallesi Futbol Sahası’nda düzenlenen törene, Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nas, okul müdürleri, sporcu öğrenciler ve velileri katıldı. Kuran’ı Kerim, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende söz alan Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nas, spor kulübünün kuruluş hikâyesini anlattı, en önemli amaçlarının, gençlere ve çocuklara Ata Sporlarını sevdirmek olduğunu ifade etti.

 

 

“Ata sporunun yaygınlaşması için her türlü desteğe hazırız”

 

 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk da konuşmasında, turnuvada emeği geçenleri kutladı; “Akdeniz belediyesi olarak bu turnuvanın organize edilmesinde yer almaktan, katkı sağlamaktan son derece mutluyuz, gururluyuz” dedi. Turnuvanın, özellikle İmam Hatip Okulları arasındaki sevgi, dostluk ve işbirliğinin pekişmesi adına önemli bir organizasyon olduğunun altını çizen Başkan Pamuk, kulüp yönetimine ve turnuvanın açılışına katılanlara teşekkür etti.

 

 

Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü’nün ata sporunun yaygınlaştırılıp gençlere sevdirilmesi noktasında önemli bir rol oynadığının altını çizen Başkan Pamuk, “Ne yazık ki bugün spor denince akla popüler sporlar geliyor. Oysa kadim tarihimizden bu yana gelen ve bizim milli kültürümüzün bir parçası olan ata sporlarımızın Mersin’de gençlerimize aktarılması, sevdirilmesi çok önemlidir. Bu konuda kulüp başkanımızla istişarelerimiz devam ediyor, bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

 

 

Turnuvanın başlama vuruşu Pamuk, Şahin ve Nas’tan…

 

 

Plaket töreni sırasında söz alan Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ise, “Etkinlikte emeği geçen, başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Kulüp Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerine ve okulumuza çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi. Konuşmalardan sonra başlayan plaket töreninde, Vali Yardımcısı Şahin, turnuvaya katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Pamuk’a plaket takdim etti. Törenin ardından Başkan Pamuk, Vali Yardımcısı Şahin, Kulüp Başkanı Ahmet Nas’ın birlikte yaptığı başlama vuruşunun ardından 1 ay sürecek futbol turnuvası başladı.

 

 

Öte yandan; geçen yıl kurulan Mersingücü Gençlik ve Spor Kulübü’nde, 23 antrenör tarafından 14 farklı branşta verilen spor eğitimlerine 150’yi aşkın sporcunun katılarak eğitim aldığı; İmam Hatip Okulları Futbol Turnuvasına da 10’u ortaokul, 6’sı da lise olmak üzere toplam 16 okuldan sporcuların katıldığı öğrenildi.

Etiketler : akdeniz  belediye  imamhatip  futbol  turnuva 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri