Oryantiringde Mersin Rüzgarı - Mersin İstikbal Gazetesi

Oryantiringde Mersin Rüzgarı

Spor Genel Müdürlüğü Spor Daire Başkanlığının 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan “Okul Sporları Oryantiring Küçükler ve Yıldızlar Grup birinciliği sona erdi.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 01 Mayıs 2018, Salı

 

 

                                 ORYANTİRİNGDE MERSİN RÜZGARI

 

 

Spor Genel Müdürlüğü Spor Daire Başkanlığının 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan “Okul Sporları Oryantiring Küçükler ve Yıldızlar Grup birinciliği sona erdi.

Türkiye geneli18 ilden 359 sporcunun katılımıyla Mersin Üniversitesinde gerçekleştirilen turnuvaya başarılı performanslarıyla Mersin bölgesi damgasını vurdu.

Turnuvada Mersin bölgesinden Erdemli Cumhuriyet Ortaokulu küçük kızlarda şampiyon olurken, küçük erkeklerde, Yıldız erkeklerde ve yıldız kızlarda da gruplarında ikinci olma başarısını göstererek, bir şampiyonluk üç ikincilik madalyası alarak turnuvada Mersin rüzgarı estirdiler.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerini Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Oryantiring İl Temsilcisi Nuri Dağdelen Okul Sporları İl Temsilcisi İrfan Çalışır takdim etti.

Turnuvada ferdi kategorisinde ilk beş, takım kategorisinde ilk dört, 27 Mayıs 2018 Yozgat’ta yapılacak Türkiye Oryantiring Şampiyonasında mücadele edecek.

Turnuvada elde ettikleri başarılardan dolayı Mersin ekibini kutlayan Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Yozgat’ta yapılacak olan Türkiye Oryantiring Şampiyonasında dört grupta mücadele edecek olan Mersin ekibine başarılar diledi.

Etiketler : mersin  gençlik  spor  Oryantiring 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri