Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi. - Mersin İstikbal Gazetesi

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kadına Karşı Artarak İlerleyen Şiddet

  Uzmanlığını detaycı yapısı, müvekkillerinin mevcut hukuki sorunlarını gidermenin yanı sıra özellikle önleyici hukuk hizmeti sunmayı da amaçlayan Kara,“Kadına Karşı Artarak İlerleyen Şiddet” konusu hakkında bir yazı yayınladı.

 • Feyzioğlu'ndan Hakkari'ye Çocuk Hakları Merkezi Müjdesi

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Hakkâri’ye müjdeli bir haber verdi. Feyzioğlu, Hakkâri Barosu bünyesinde bir çocuk hakları merkezi kurulması için Türkiye Barolar Birliği olarak ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

 • Türkiye'de Erkekler Ortalama 60 Yaşında Emekli Oluyor

  Farklı ülkelerdeki erkeklerin emekli olma yaşlarına bakıldığında, Türkiye'deki erkeklerin emeklilik yaşı ortalama 60 olarak görülürken, Türkiye’nin aynı yaş ortalamasını birçok ülke ile paylaştığı kayıtlara geçti.

 • Aleyna Reklam Filminde Sınırları Zorladı

  “Aleyna Tilki’de bizim gibi farklı ve cesur adımları olan bir sanatçı. Kendisinin de katkılarıyla “cesur” bir reklam filmi ortaya çıktı”

 • Sabancı: "Kız Kardeşler İnanırsa, Geleceğin NASA'sını Türkiye'de Kurabilir"

  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 2011 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için bir mesaj yayınladı.

Son Güncelleme: 25 Mayıs 2017, Perşembe

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

 

Adana Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR'ın yanısıra, Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin GÜLLER, Çukurova İlçe Müftüsü Hüseyin GÜN, Yüreği İlçe Müftüsü Celal BÜYÜK, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Müftü Hasan ÇINAR, göreve geldiğinden beri yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler vererek, "Bu yılki Ramazan Ayı’nda Kuran-ı Kerim’in nüzulünün 1407. yılı olması münasebetiyle, 1407 hatim, 140 meal, 14 tefsirin Kadir Gecesi’nde duası yapılacaktır. Merkezi vaaz sistemini kaldırarak, yerine kürsüler konuşuyor uygulamasını getirdik, 15 ilçede mahalleleri gruplara ayırdık. Cami içindekileri, ne yapabiliriz diye cami dışına taşıyoruz. Adana’da yurt eksiğimiz olduğundan, 250 yataklı kız yurdu temeli atılmıştır. Camilere gelemeyen cemaat için, engelli kardeşlerimiz için, Kur’an öğretmek, namaz öğretmek, dinimizle ilgili bilgiler vermek, hadis öğretmek üzere ayaklarına kadar gidiyoruz. Ayrıca, Seyhan İlçesi Yüzer Camisi’nde işitme engelliler için Cuma Hutbesi okutulmaktadır. İl Müftülüğümüzü hizmet binasına çevirerek, bayan ve erkeklere ders vermeye başladık" ifadelerini kullandı.

Etiketler : adana  müftü  basın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri