Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi. - Mersin İstikbal Gazetesi

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'de Turist Sayısı Yüzde 29 Arttı

  2018’in ilk 6 ayında ülkemize giriş yapan turist sayısı yüzde 29 artarken, ziyaretçi sayısının 18,91 milyon kişiye ulaştığı tespit edildi.

 • Birinci Dönem Tamamlandı

  Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu ve İngilizce Yaz Okulu’nun birinci dönemi tamamlandı

 • 15 Temmuz Bir Demokrasi Dersidir

  MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Türk Milleti’nin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini, 15 Temmuz’daki şanlı duruşun, bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Kaan, açıklamasında şunları kaydetti:

 • Çimente Sektöründe Üretim Artıyor

  2018 yılı Ocak-Nisan döneminde çimento üretimi, geçen yıla göre yüzde 12,86 oranında arttı. Aynı dönemdeki üretimin yüzde 9,3’ü ihraç edildi.

 • Keleş'ten Bayram Mesajı

  Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. KELEŞ mesajında; birlik ve beraberliğin zirveye ulaştığı bir Mübarek Ayı geride bırakarak, Bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Son Güncelleme: 25 Mayıs 2017, Perşembe

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

 

Adana Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR'ın yanısıra, Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin GÜLLER, Çukurova İlçe Müftüsü Hüseyin GÜN, Yüreği İlçe Müftüsü Celal BÜYÜK, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Müftü Hasan ÇINAR, göreve geldiğinden beri yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler vererek, "Bu yılki Ramazan Ayı’nda Kuran-ı Kerim’in nüzulünün 1407. yılı olması münasebetiyle, 1407 hatim, 140 meal, 14 tefsirin Kadir Gecesi’nde duası yapılacaktır. Merkezi vaaz sistemini kaldırarak, yerine kürsüler konuşuyor uygulamasını getirdik, 15 ilçede mahalleleri gruplara ayırdık. Cami içindekileri, ne yapabiliriz diye cami dışına taşıyoruz. Adana’da yurt eksiğimiz olduğundan, 250 yataklı kız yurdu temeli atılmıştır. Camilere gelemeyen cemaat için, engelli kardeşlerimiz için, Kur’an öğretmek, namaz öğretmek, dinimizle ilgili bilgiler vermek, hadis öğretmek üzere ayaklarına kadar gidiyoruz. Ayrıca, Seyhan İlçesi Yüzer Camisi’nde işitme engelliler için Cuma Hutbesi okutulmaktadır. İl Müftülüğümüzü hizmet binasına çevirerek, bayan ve erkeklere ders vermeye başladık" ifadelerini kullandı.

Etiketler : adana  müftü  basın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri