Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi. - Mersin İstikbal Gazetesi

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Keleş'ten Bayram Mesajı

  Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. KELEŞ mesajında; birlik ve beraberliğin zirveye ulaştığı bir Mübarek Ayı geride bırakarak, Bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

 • Bakan Elvan, Mersin'i TRT'de Anlattı

  Kalkınma Bakanı ve Mersin milletvekili Lütfi Elvan TRT Haber ve yerel televizyon kanallarında eş zamanla yayınlanan Anadolu Soruyor programına konuk oldu. Bakan Elvan programda, yurt genelinde atılan kalkınma adımlarına ilişkin önemli detaylar verdi. Ancak asıl gündem; Mersin ve Mersin’e yapılan yatırımlardı.

 • İstanbul Nüfusuyla 129 Ülkeyi Geride Bıraktı

  Türkiye nüfusunun yüzde 18,6’sını barındıran İstanbul, 15 milyon 29 bin 231 kişi ile Türkiye’de nüfusu en yoğun il olarak zirveye otururken, dünyada 201 ülkeden 129’unu geri bıraktı.

 • Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 22 Milyon 218 Bin 945'e Ulaştı

  2017 Aralık sonu itibarıyla Türkiye’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 2016 yılına oranla 5,4 artarak 22 milyon 218 bin 945’e yükseldi.

 • Robotların tek hedefi felaketlerde canlıları kurtarmak!

  EngTechs’in koordinatörlüğünde düzenlenen ROTurk Çok Alanlı Robot Yarışması, genç yetenekleri aynı potada buluşturuyor.

Son Güncelleme: 25 Mayıs 2017, Perşembe

Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Adana İl Müftülüğü'ne atanarak bir süre önce görevine başlayan Hasan ÇINAR, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

 

Adana Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR'ın yanısıra, Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin GÜLLER, Çukurova İlçe Müftüsü Hüseyin GÜN, Yüreği İlçe Müftüsü Celal BÜYÜK, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Müftü Hasan ÇINAR, göreve geldiğinden beri yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler vererek, "Bu yılki Ramazan Ayı’nda Kuran-ı Kerim’in nüzulünün 1407. yılı olması münasebetiyle, 1407 hatim, 140 meal, 14 tefsirin Kadir Gecesi’nde duası yapılacaktır. Merkezi vaaz sistemini kaldırarak, yerine kürsüler konuşuyor uygulamasını getirdik, 15 ilçede mahalleleri gruplara ayırdık. Cami içindekileri, ne yapabiliriz diye cami dışına taşıyoruz. Adana’da yurt eksiğimiz olduğundan, 250 yataklı kız yurdu temeli atılmıştır. Camilere gelemeyen cemaat için, engelli kardeşlerimiz için, Kur’an öğretmek, namaz öğretmek, dinimizle ilgili bilgiler vermek, hadis öğretmek üzere ayaklarına kadar gidiyoruz. Ayrıca, Seyhan İlçesi Yüzer Camisi’nde işitme engelliler için Cuma Hutbesi okutulmaktadır. İl Müftülüğümüzü hizmet binasına çevirerek, bayan ve erkeklere ders vermeye başladık" ifadelerini kullandı.

Etiketler : adana  müftü  basın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri