Erdemli'den Sulakyurt'a Sanat Köprüsü - Mersin İstikbal Gazetesi

Erdemli'den Sulakyurt'a Sanat Köprüsü

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kırıkkale Sulakyurt Belediyesinin davetlisi olarak gittiği Kavun-Karpuz Festivalinde...

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'de Turist Sayısı Yüzde 29 Arttı

  2018’in ilk 6 ayında ülkemize giriş yapan turist sayısı yüzde 29 artarken, ziyaretçi sayısının 18,91 milyon kişiye ulaştığı tespit edildi.

 • Birinci Dönem Tamamlandı

  Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu ve İngilizce Yaz Okulu’nun birinci dönemi tamamlandı

 • 15 Temmuz Bir Demokrasi Dersidir

  MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Türk Milleti’nin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini, 15 Temmuz’daki şanlı duruşun, bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Kaan, açıklamasında şunları kaydetti:

 • Çimente Sektöründe Üretim Artıyor

  2018 yılı Ocak-Nisan döneminde çimento üretimi, geçen yıla göre yüzde 12,86 oranında arttı. Aynı dönemdeki üretimin yüzde 9,3’ü ihraç edildi.

 • Keleş'ten Bayram Mesajı

  Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. KELEŞ mesajında; birlik ve beraberliğin zirveye ulaştığı bir Mübarek Ayı geride bırakarak, Bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Son Güncelleme: 23 Eylül 2016, Cuma

ERDEMLİ'DEN SULAKYURT’A SANAT KÖPRÜSÜ KURULDU

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kırıkkale Sulakyurt Belediyesinin davetlisi olarak gittiği Kavun-Karpuz Festivalinde “Düğün Dernek” adlı tiyatro oyununu sergiledi. Sulakyurt’lu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra bir teşekkür konuşması yapan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, tiyatro yönetmeni Deniz Sandalcı ve Erdemli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan’a teşekkürlerini sundu.

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından Kırıkkale Sulakyurt Belediyesi Kavun Karpuz Festivalinde sergilenen “Düğün Dernek” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilen oyun için başta Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini sunan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Başkan Tollu’ya iletilmek üzere çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Tollu tarafından gönderilen Yörük çadırı tablosunu da kabul eden Başkan Bildik, “bizlere bu güzel oyunu izlettiren tiyatroculara ve Sayın Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Ağabeyime teşekkürlerimi sunuyor, ellerinden öpüyorum” dedi. Başkan Bildik’ten sonra söz alan Erdemli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan, Yörük diyarı Erdemli’den Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun selamını getirdiklerini söyledi. Arslan konuşmasında aynı toprakların çocukları olduklarını ve bundan dolayı nerede bir kardeşlik nerede bir sanat var orada olduklarını söylerken; Erdemli'de bir sanat ateşinin fitilini yaktıklarını dile getirdi. Sulakyurt’ta gördükleri ilgi ve alakadan memnun kaldıklarını belirten Arslan, Sulakyurt halkına hitaben, sanata çok değer veren ve çalışkanlığı ile başarı elde eden belediye başkanları İsmail Bildik'e sahip çıkmalarını istedi. Konuşmaların ardından Arslan, Başkan Tollu’nun göndermiş olduğu, üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünün olduğu Yörük tablosunu Başkan Bildik’e takdim etti.

 

 

Etiketler : erdemli  sulakyurt  sanat 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri