Soydaş Öğrenciler BYEGM Hakkında Bilgi Aldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Soydaş Öğrenciler BYEGM Hakkında Bilgi Aldı

Türkiye’deki üniversitelerin iletişim fakültelerinde okuyan Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarına mensup soydaş öğrenciler BYEGM’yi ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'de Turist Sayısı Yüzde 29 Arttı

  2018’in ilk 6 ayında ülkemize giriş yapan turist sayısı yüzde 29 artarken, ziyaretçi sayısının 18,91 milyon kişiye ulaştığı tespit edildi.

 • Birinci Dönem Tamamlandı

  Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu ve İngilizce Yaz Okulu’nun birinci dönemi tamamlandı

 • 15 Temmuz Bir Demokrasi Dersidir

  MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Türk Milleti’nin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini, 15 Temmuz’daki şanlı duruşun, bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Kaan, açıklamasında şunları kaydetti:

 • Çimente Sektöründe Üretim Artıyor

  2018 yılı Ocak-Nisan döneminde çimento üretimi, geçen yıla göre yüzde 12,86 oranında arttı. Aynı dönemdeki üretimin yüzde 9,3’ü ihraç edildi.

 • Keleş'ten Bayram Mesajı

  Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. KELEŞ mesajında; birlik ve beraberliğin zirveye ulaştığı bir Mübarek Ayı geride bırakarak, Bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Son Güncelleme: 10 Ağustos 2016, Çarşamba

SOYDAŞ ÖĞRENCİLER BYEGM’NİN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Türkiye’deki üniversitelerin iletişim fakültelerinde okuyan Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarına mensup soydaş öğrenciler BYEGM’yi ziyaret etti.

RTÜK tarafından düzenlenen "Uluslararası Soydaş Öğrenci Yaz Uygulama Eğitimi" kapsamında BYEGM’yi ziyaret eden öğrenci grubu Genel Müdür Yardımcısı İ. Mansur Özdemir tarafından kabul edildi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinde eğitim gören soydaş öğrencilere Türkiye Bursları’na ilişkin bilgi veren Mansur Özdemir,  Türkiye Bursları’nın değerli bir düşüncenin mahsulü olarak doğduğunu ifade etti. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın kültürlerin, medeniyetlerin buluştuğu, bir araya geldiği kavşak noktası olduğunu belirten Mansur Özdemir, bu coğrafyanın hem hikmeti, bilgiyi, hem de yüksek akıl idrakini, kültürel hareket noktasını sunduğunu ve Türkiye’de tahsil görmenin bu nedenlerden dolayı çok farklı bir anlam ifade ettiğini vurguladı.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün basın yayın, enformasyon ve tanıtım alanında yürüttüğü faaliyetlere de değinen Mansur Özdemir, medyanın görevleri ve fonksiyonları itibariyle günümüzde öneminin giderek arttığını, Türkiye Bursları’nın en önemli açılım alanlarından birinin de medya olduğunu dile getirdi.

Basın Yayın ve Enformasyon alanında faaliyet gösteren BYEGM’nin devletin bu alana yönelik faaliyetleri konusunda model kurum olduğunu belirten Mansur Özdemir, bu açıdan soydaş öğrencilerin BYEGM ziyaretlerinin teorik bilgilerin pratiğin içinde edinilmesine imkan sağlayacağını söyledi.

BYEGM’nin de destek verdiği Gelecekle İletişim Çalıştayı’nın katılımcılarının yoğun talebi üzerine başlatılan eğitim programı kapsamında yayıncılık, basın yayın, yeni medya gibi alanlarda faaliyet gösteren ilgili kamu kurumlarını ziyaret eden soydaş öğrenciler BYEGM’nin çalışmalarını da yerinde görerek bilgi alacak.

Foto: Doğan Girgin

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri