SUOyuncuları "Düşler Bahçesi" ile bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersin’de - Mersin İstikbal Gazetesi

SUOyuncuları "Düşler Bahçesi" ile bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersin’de

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları, “Düşler Bahçesi” adlı çocuk oyununu bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersinli çocuklar için sahneliyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ülkemizin Her Köşesini İhya Ettik

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü olarak Ülkemizin bütün su kaynaklarının korunmasına ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına dair politikalar oluşturmak ve ulusal su yönetimini koordine etmek vazifelerini yerine getirmekteyiz.

 • TMO Ürünleri PTT İle Tüketiciye Ulaşacak

  Başta nohut ve yeşil mercimek olmak üzere TMO ürünleri, PTT’nin e-ticaret sitesi ePttAVM.com üzerinden satışa sunulacak.

 • 3218 Kişiyi Trafik Kazasında Kaybettik

  Yıllara göre yapılan kaza oranları ve kazada yaşamını yitirenlerin sayıları belli olurken, geçtiğimiz yıl Ocak-Kasım arası dönemde, trafik kazalarında 3 bin 218 kişinin yaşamını yitirdiği saptandı.

 • SUOyuncuları "Düşler Bahçesi" ile bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersin’de

  Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları, “Düşler Bahçesi” adlı çocuk oyununu bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersinli çocuklar için sahneliyor.

 • Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü.

  Sinemia, ABD açılımı ardından son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü. Geçtiğimiz yıl ABD ile birlikte Kanada ve Avustralya açılımını da başlatan ve şu an Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya pazarlarında faaliyet gösteren Sinemia,

Son Güncelleme: 10 Ocak 2019, Perşembe

 

SUOyuncuları "Düşler Bahçesi" ile bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersin’de

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları, “Düşler Bahçesi” adlı çocuk oyununu bu kez Nevşehir, Niğde ve Mersinli çocuklar için sahneliyor.  2011’den bu yana toplumsal duyarlılık bilincini tiyatro ile birleştiren Sabancı Üniversitesi öğrencileri bu yıl 14-17 Ocak 2019 tarihleri arasında Nevşehir, Niğde ve Mersin’de tiyatroya erişimi kısıtlı olan çocuklar için sahne alacak.

                                                      

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü "SUOyuncuları" 2011 yılından bu yana toplumsal duyarlılık projesi olarak çocukları tiyatro ile buluşturmak, tiyatroyu sevdirmek, ilkokul çağındaki çocukların sosyal ve kültürel farkındalıklarını sanat yolu ile arttırmak amacıyla farklı illerde çocuk oyunları sahneliyor. İlkokullarda ücretsiz gösterimlerle gerçekleşen proje bu yıl "Düşler Bahçesi" adlı oyun ile devam ediyor. Sabancı Üniversitesi öğrencileri 14 -17 Ocak 2019 tarihleri arasında Nevşehir, Niğde ve Mersin’de tiyatroya erişimi kısıtlı olan çocuklar için sahne alacak.

 

SUOyuncuları "Düşler Bahçesi" oyunu ile çocuklara her geçen gün insanlar tarafından kirletilmeye devam edilen dünyamızın ne denli zarar gördüğünü ve onu korumak için neler yapılabileceğini göstermeyi amaçlıyorlar. Aynı zamanda dostluk ve yardımlaşma temalarını da işliyorlar. SUOyuncularının başka bir amacı ise, üniversite öğrencilerinin Türkiye'nin farklı coğrafyalarına yönelik farkındalığını arttırmak ve öğrencilerin toplumsal sorumluluk bilincini kazanmasını sağlamak.

 

SUOyuncuları turne kapsamında, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle, daha önce tiyatroyla tanışma imkanı bulamamış 2000 çocuğa ulaşmayı amaçlıyorlar.

 

Oyun ücretsizdir

 

Oyun Takvimi

14 Ocak 2019 Pazartesi – Nevşehir

15 Ocak 2019 Salı - Niğde

16 Ocak 2019 Çarşamba - Mersin

17 Ocak 2019 Perşembe - Mersin

 

Oyunun Künyesi 

 

Oyunun adı: Düşler Bahçesi

Yazarı: Savaş Özdemir

 

Konusu: İki sevimli meymenetsiz böcük:Kırt Kırt ile Cırt Cırt da sebzeler yetişmediği için aç kalmışlardır ve çok mutsuzdurlar. Bir süre neden doğanın bu hale geldiğini tartışırlar ve sürekli birbirleriyle didişirler. O kadar sevimlidirler ki onlara kızamayız ve aslında o kadar doğru bilgiler aktarırlar ki onlara geveze diyemeyiz.Nihayet, tabiat ana Çiftçi kızın ve annesinin yakarışını duyar ve sebzeleri olgunlaştırır. Büyülü bir atmosferle sebzeler canlanırlar. Çiftçi kız ve annesi ile tanışırlar onlara yardım etmek için tabiat ana tarafından gönderildiklerini söylerler. Sebzelerin çiftlikte yeşerdiğini gören Kırt Kırt ve Cırt Cırt karınlarını doyurmak için harekete geçer. Buna karşılık Çiftçi Kız ve sebzelerimiz de Kırt Kırt ve Cırt Cırt ile mücadele etmek için bir plan yaparlar ve eğlenceli şekilde devam eden çekişme insanların, böceklerin ve sebzelerin hep birlikte şarkı söylemeleriyle sona erer.

 

Yönetmen: Gülnaz Erol, Duygusu Güneş

Yardımcı Yönetmen: Begüm Çelik

Oyuncular: Begüm Çelik, Samet Aktaş, Sinem Başar, Tuğrul Ağrikli, İrem Duman, Gülnaz Erol, Duygusu Güneş, Mısra Karallı

Işık-Ses: İdil Erdoğan, Emre Kaygısız

                                


Etiketler : su  oyun  sabancı  mersin  türkiye 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/e954bc24232e965e34ac474edb3f62c8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42