Haber Detayı
06 Eylül 2020 - Pazar 14:26 Bu haber 14265 kez okundu
 
Başkan Doğan güven tazeledi
İstikbal Haber-Mersin/ MHP Toroslar İlçe 5.Olağan kongresi gerçekleşti. Soğucak mahallesinde yapılan seçim için divan başkanlığına MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek seçildi. Seçim sonunda mevcut Başkan Hüsnü Doğan yeniden seçilerek güven tazeledi.
SİYASET Haberi
Başkan Doğan güven tazeledi

Başkan Doğan güven tazeledi

 

İstikbal Haber-Mersin/ MHP Toroslar İlçe 5.Olağan kongresi gerçekleşti. Soğucak mahallesinde yapılan seçim için divan başkanlığına MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek seçildi. Seçim sonunda mevcut Başkan Hüsnü Doğan yeniden seçilerek güven tazeledi.

Pandemi tedbirlerinin yoğun bir şekilde alındığı Kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, ardından kur-an-ı kerim tilaveti okunması ile devam etti. Divan Başkanının seçimin gündem maddelerine geçmesi ve Faaliyet raporu ile mali raporun okunmasından sonra siyasi konuşmalarda İlçe Başkanı Hüsnü Doğan konuştu. Başkan Doğan, 2017 yılında Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatları ile görevlendirilmiş olduğum Toroslar ilçe başkanlığında 3 sene boyunca gücümüzün yettiğince imkânımızın verdiğince mücadele ettik. Tabi ki eksiğimiz kusurumuz hatamız olmuştur. Eğer ki olmuşsa herkesten helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin. Şu da bilinmelidir ki isteyerek bilerek hiç kimseye kötülümüz dokunmamıştır.” Dedi.

Milletvekilliği ve belediye başkanlığı seçimlerinde mücadele ettiklerini anlatan Başkan Doğan, “Toroslarda 20 yıldır belediye hizmetlerimizi devam ettirdik ama Büyükşehir’de yarım kaldı inşallah seçimde onu da tamamlayacağız Büyükşehir’i MHP’ye kazandıracağız.”

Başkan Doğan konuşmasını yönetim kurulu listesinin isimlerini tek tek okuyarak sonlandırdı.

Siyasi konuşmalara Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın konuşması ile devam edildi. Başkan Yılmaz MHP’ye emeği geçen isimler yad ederek şehit edilen ülküdaşların isimlerini anarak konuşmasına başladı. Başkan Yılmaz Mersin Büyükşehir’e üç hilalli bayrağı dikeceklerini belirterek,” Canı gönülden inanıyorum ki, bizde bu birlik ve dayanışma oldukça her bir delegemiz her bir partilimiz MHP’nin Anadolu’nun her köşesine ulaşmış nefesi ve gür sesi olmaya devam edecektir” Dedi. İlçe seçimine başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Önceki dönem belediye başkanı ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna konuştu. Başkan Tuna, yaylada kongre yapılmasından dolayı ilçe başkanı ve yönetimi takdir eden Başkan Tuna, halayın düzgün çekilmesi ile başarının olacağını anlattı. Ülkenin dış siyasetinde gelişen olayları hatırlatarak güçlü olunmasının önemine değindi. Başkan Tuna, “İşimiz zor, ama çokta zor değil, hakikaten dinamik bir yapımız var, birlikte olunca güç birliği yapınca neleri başardığımız tarihimizde mevcut” diyerek Ağustos ayında ki zaferleri hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Seçim konuşmaların ardından oylama ile devam etti. Öğle arasında delegelere yemek ikram edildi. Oylama sonunda 370 delege oy kullandı ve tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Hüsnü Doğan güven tazeleyerek başkan seçildi.

 Başkan Hüsnü Doğan Teşekkür etti. Başkan Doğan,” 5.Olağan Kongremizi Allah'a Şükürler Olsun ki 370 Delegemizin oyunu alarak tamamladık.

Sıcak havaya ve koronavirüse rağmen bizleri yalnız bırakmayan çok yüksek katılım gösteren delegelerimize çok çok teşekkür ediyorum.

İl Başkanımız Sayın Zeynel Uğur Gölgeli beye, Milletvekillerimiz Sayın Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek 'e, Ülkü Ocakları İl ve ilçe başkanlarım Çağrı Ünel ve İbrahim Orgun 'a, Sayın Hamit Tuna başkanıma, kongremizin divan üyeliklerini yapan Nihat Kürklü, Ayhan Aslan, Salih Gürbüz ve Volkan Kurul 'a, Ak Parti ilçe başkanımız Bekir Topcu ve yönetimine, BBP ilçe başkanı Yaşar Gülece ve yönetimine, Türk Kamu-Sen Başkanımız Metin Ercan ve Kamu-Sen temsilcilerimize, TÜRKAV başkanımız Mustafa Yalçın ve yönetimine, Meclis Üyelerimize ve Muhtarlarımıza, her zaman desteğini esirgemeyen kıymetli aileme, hülasa kongremizi şereflendiren hepsi birbirinden kıymetli gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Kongre sürecimizin başından sonuna kadar desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz ve belediye çalışanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum”Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU ASİL ve YEDEK ÜYELER:

ASİL ÜYELER: Başkan Hüsnü Doğan, Adnan Ağırdal, Ahmet Gök, Ahmet Kuş, Aziz Mil, Bekir Kaşıkçı, Bestami Yıldırım, Bülent Sümer, Durdu Önat, Eray Nasif, Fazlı Sevgili, Halit Ay, Hamit Aksakal, İbrahim Kaya, Mahmut Akın, Mehmet Öner, Mehmet Özbilici, Nadir Şahin, Nazmi Kunt, Ogün Peker, Refik Erdoğan, Seyhan Teyyar, Zafer Özdoğan, YEDEK ÜYELER: Mehmet Ali Mor, Yaşar Yılmaz, Mehmet Suvari, Hulisi Özdemir, Yahya Sarı, Fatma Aydın, Rasim Karakuzu, Mehmet Keçeli, Nadir Ekici, Güner Savrum, Hüseyin Kurtay, Sencer Erdoğan, Aydın Genç, Bahri Kemik, Osman Mete Yıldız, Bayram Gölge, Erhan Kıdır, Neslihan Kaplan, Yunus Yılmaz, Kamil Girgin, Atilla Mutluay, Süleyman Şahin

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Doğan, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı