Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 19:07 Bu haber 17312 kez okundu
 
“Belediyeciliği Biliyoruz. Her Projeyi İçinde Yaşadık”
Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
SİYASET Haberi
“Belediyeciliği Biliyoruz. Her Projeyi İçinde Yaşadık”

BAŞKAN TUNA; “CUMHUR İTTİFAKI ADAYI OLMAMIZ MERSİN İÇİN ŞANS”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Cumhur İttifakı’nın adayıyız. Mersin’in şöyle bir avantajı olacak. Hem genel idarenin hizmetinden daha fazla yararlanmış olacağız hem de yerel idarenin projelerini genel idarenin projeleri ile birleştirmek suretiyle Mersin’in en hızlı bir şekilde gelişimine katkı sağlayacağız” dedi.

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

MERYAP’a gerçekleştirdiği ziyaretinde; kentin imar sorunlarını ve çözümlerini konuşan ve Mersin’e değer katacak projelerini anlatan Başkan Hamit Tuna; “Amacımız bu kente hizmet etmek” dedi.

            Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Nesim Ekinci de Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir adayı olan Başkan Hamit Tuna’yı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Tuna’nın seçildiği takdirde Mersin için büyük bir kazanım olacağını söyledi.

Başkan Hamit Tuna’nın; 15 yılda Toroslar’da hayata geçirdiği çalışmaları takdirle karşıladıklarını, belediyecilik ve bilgi birikimi ile Mersin’e değer katacağına inandıklarını kaydeden Ekinci; “Bu kent ne kadar ilerlerse, tarım, turizm, sanayi alanında ne kadar gelişirse bu sektördeki iş insanları olarak bizim de önümüz açılır. Yıllardır özlemini duyduğumuz iktidardan bir belediye başkanının gelmesiydi. Şehirde bir birlikteliğe ihtiyaç var. Siz de bu dönem Cumhur İttifakı’nın Mersin Büyükşehir adayısınız. Şehrimiz güzel olursa, kazanırsa biz de kazanırız” dedi.

 

“Belediyeciliği Biliyoruz. Her Projeyi İçinde Yaşadık”

“Mersin bizimle altın çağını yaşayacak” diyen Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise; “Siyasi görüşü ne olursa olsun milletimiz Toroslar’da bize artarak destek verdi ve üç dönem Belediye Başkanı yaptı. Biz de 2004 yılında otel kent olarak anılan, gündüz gidilen ve gece gelinen Toroslarımızı hayal ettiğimiz sonuca ulaştırdık. Bir tane bankası ve resmi kurumu olmayan ilçemizi sağlığın, eğitimin ve gençliğin merkezi yaptık. Toroslar’ın ufku açık ve geleceği inşallah çok daha güzel olacak. Kurumsal yapıda üreten bir mekanizma kurduk. İnşallah gelecek olan Belediye Başkanı arkadaşımızda bu mekanizmayı bozmadan devam ettirir. Toroslar artık kabuğunu yırttı. Bu dönemde de Büyükşehir adayıyız. İnşallah Mersinimizi hizmete doyuracağız. Cumhur İttifakı adayı olmamız Mersin için bir şans. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bize yetki ve sorumluluk yükledi ve 6 aydır sahalardayız. Gördüğümüz o dur ki millet bizden yana yönünü dönmüş vaziyette. Biz adaletli olduğumuz için herkesin oyunu olarak bugünlere geldik.” dedi.

Başkan Tuna; “Bu kent, inşallah seneye bitecek olan Uluslararası hava alanı, liman, demir yolu ve otoban kara yolu ile ulaşım ağının tamamını birleştiren bir şehir. Allah her güzelliği vermiş bu şehre. Artık büyük düşünmemiz lazım.Neden büyük düşüneceğiz, arkamızda hükümet var. Mersin böyle bir şansı yakaladı. Bakanımız Sayın Lütfi Elvan da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu başkanı oldu. Kendisi hizmete yakın ve yatkın. Konuşarak anlaşıp,  fizıbıl olan her projede yardımcı olmak isteyen bir duruşa sahip. Kente bir değer katmak istiyor. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olması hasebiyle de bu pozisyonu doğru değerlendirmemiz lazım. Hazırladığımız proje karşılığı kentimize bir değer yansıtacak. Biz de bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile Belediyeciliği biliyoruz. Her projeyi içinde yaşadık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Belediyeciliği, Biliyoruz., Her, Projeyi, İçinde, Yaşadık”,
Yorumlar
Haber Yazılımı