Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:27 Bu haber 8995 kez okundu
 
Göçmen Çocuklardan Büyük İlgi
Kültür Merkezi Opera Sahnesinde düzenlenen ‘’Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı’’ çocuk müzikaline ilimizde yaşayan Bağlantı göçmen çocukları davet edildi.
KÜLTÜR Haberi
Göçmen Çocuklardan Büyük İlgi

Mersin Devlet Opera ve Balesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 10:30’ da Kültür Merkezi Opera Sahnesinde düzenlediği ‘’Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı’’ çocuk müzikaline ilimizde yaşayan göçmen çocuklarını davet etti.  Göçmen çocuklarının kültürel uyumunu sağlamak, kültür ve sanata erişimlerini kolaylaştırmak, toplumsal yaşamda yerlerini almalarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyon çocuklardan büyük ilgi gördü.  

Metin ve müzikleri Kenan Korbek tarafından yazılan ‘’Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı’’ çocuk müzikalinin rejisörlüğünü Süleyman Tekin, reji asistanlığını Soner Fahlioğulları yaptı. Dekor ve kostüm tasarımı Hatice Kaptı, ışık tasarımı Barış Arslan ve koreografi Tolga Ergen tarafından gerçekleştirildi.

Eserde başlıca rolleri; Mustafa Özer, Yusuf Ziya Büyükaslan, Başak Yıldız, Ercüment Şirin, Serin Saybaşılı, Ayşegül Devrim Dinçer ve Özlem Pamuk paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göçmen, Çocuklardan, Büyük, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı