Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 15:47 Bu haber 20092 kez okundu
 
Hamit Başkan Görevi Afşın Yılmaz’a Devretti
İstikbal Haber-Mersin-Fatma Aydın/ Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkanı Atszı Afşın Yılmaz mazbatasını aldı. Ardından Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devir teslim töreni yaparak görevine başladı.
SİYASET Haberi
Hamit Başkan Görevi Afşın Yılmaz’a Devretti

Hamit Başkan Görevi Afşın Yılmaz’a Devretti

İstikbal Haber-Mersin-Fatma Aydın/ Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkanı Atszı Afşın Yılmaz mazbatasını aldı. Ardından Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devir teslim töreni yaparak görevine başladı.

Adliye önünde seçilen meclis üyeleri ile birlikte vatandaşların ve partililerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Afşın Yılmaz,  Mazbatasını alarak meclis üyeleri ve partililerle günün anısına fotoğraf çekildiler. Afşın yılmaz konuşmasında bu mazbata Toroslar halkı tarafından belediye başkanı olarak görevlendirildiğimizin vesikasıdır. Bizde herkesin belediye başkanı olarak başarılı olacağız ve Görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz” diyerek parti teşkilatlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AFŞIN YILMAZ: HAMİT TUNA BAŞKANIN YOLUNDAN GİDEREK DAHA MUTLU VEGÜZEL BİR TOROSLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Daha sonra Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlen törenle devir teslim töreni yapıldı. Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye eski Başkanı Hamit Tuna görevi yeni seçilen Atsız Afşın Yılmaz’a devretti. Burada konuşan Afşın Yılmaz Başkan,zor bir seçim süreci geçirdiklerini hatırlatarak “ Üç hilalli bayrağımızı, Toroslar burçlarından indirmedik. Allah’a hamdolsun” duasında bulunarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Hamit Tuna Başkan’a ve emeği geçen Cumhur ittifakını oluşturan MHP ve Ak Parti teşkilat üyelerine ve Toroslar halkına teşekkür etti. Başkan Afşın Yılmaz, gönlünün Hamit Tuna Başkanın seçilmesinden yana olduğunu ancak Hamit Tuna başkan’dan sebeplenmeyen nedenlerden dolayı sonucun istedikleri şekilde olmadığını belirterek, Mersin’in kaybettiğini dile getirdi. Hamit Tuna Başkan’dan çok iyi hizmet gören bir belediye devraldıklarını belirterek, Toroslar’ı daha da mutlu ve güzel bir şehir yapmak için Hamit Tuna Başkanın açtığı yoldan gideceklerini söyledi.

AĞLATTIN BE HAMİT TUNA BAŞKAN

Bozkurt Hamit sloganları eşliğinde kürsüye gelen Başkan Hamit Tuna, duygulandığı için konuşması sesine yansıdı ve o esnada salonu dolduran vatandaşlar alkışlar eşliğinde “Toroslar seninle gurur duyuyor” sloganlarını attı… Başkan Tuna, 15 yıl Toroslar’a değer kattığını anlattı. Seçimlerin nasip kısmet meselesi olduğunu belirten Başkan Tuna, Mersinliler böyle bir karar verdi saygı duyuyorum.” Dedi.

Bu günden sonra da “Hizmet etme yolunda beraberiz” diyen Başkan Tuna, kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanına başarılar diledi. Toroslar’da Atsız Afşın Yılmaz’ın kendisinden daha başarılı olacağına inandığını ve en iyi hizmetleri vermesi için de hep yanında olacağını dile getirdi.

Konuşması sık sık alkışlar ve sloganlar ile kesilen Başkan Tuna konuşmasını bitirmesinin ardından fotoğraf çektirmek isteyenlerin uzun kuyruk oluşturması sonucunda duygusal anlar yaşandı… Hamit Tuna sevgisi kaşsısında gözyaşlarını tutamayan vatandaşlar ve partililerle birlikte duygusal anlar yaşandı. Hamit Başkanla fotoğraf çektirmek isteyen herkesin gözleri buğulandı, mendili olan silerken olmayanlarda gözlerindeki yaşı ellerini yumak yaparak sildiler…

Konuşmaların ardından görev tesliimi yapıldı. Atsız Afşın Yılmaz Başkan, Hamit tuna Başkan’a günün anısına saat verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hamit, Başkan, Görevi, Afşın, Yılmaz’a, Devretti,
Yorumlar
Haber Yazılımı