Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 16:42 Bu haber 17921 kez okundu
 
Hidayet Kılınç Mazbatasını Aldı
Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi adayı olan ve Anamur Belediye Başkanlığını kazanan Hidayet Kılınç, Meclis üyeleri ile birlikte bugün Anamur İlçe Seçim Kurulundan mazbatayı aldı.
SİYASET Haberi
Hidayet Kılınç Mazbatasını Aldı

Hidayet Kılınç Mazbatasını Aldı

Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi adayı olan ve Anamur Belediye Başkanlığını kazanan Hidayet Kılınç, Meclis üyeleri ile birlikte bugün Anamur İlçe Seçim Kurulundan mazbatayı aldı.

Saat 09:00´da MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz ve İlçe Seçim Kuruluna gelen Başkan Kılınç ve meclis üyelerini Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Partililerle vatandaşlar alkışlarla karşıladı.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Portakal ve İlçe Seçim Kurulu Müdürü Necin Akbaş ile birlikte Adliye sarayının önünde çıkan Başkan Hidayet Kılınç´a mazbatasını emekliliğe hazırlanan seçim memuru Uğuray Cihangir verdi. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, burada yaptığı kısa konuşmada parti ayrımı yapmaksızın Anamur da herkesin belediye başkanı olacağını belirterek İlçe Seçim Kurulu Hakimine üyelerine ve mazbatayı elinden aldığı seçim memuru Uğuray Cihangir´e teşekkür etti.

Vatandaşlar ve meclis üyeleri ile Yeni Cumhuriyet Meydanına geçen Başkan Hidayet Kılınç, burada Atatürk Anıtı´na çelenk koydu. Belediye girişinde kesilen kurbanları kanları Başkan Kılınç ve her iki partinin ilçe başkanlarının alınlarına sürüldü. Belediye Başkanı Kılınç ve beraberindekiler, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasın ardından vatandaşları selamladı. Balkon konuşmasında ilk sözü MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük aldı. Gübbük, 3,5 ay süresince yağmur çamur demeden seçim çalışmalarına katılan her iki partili görevlilere ve destekleyen Anamur halkına teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul “Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç´ın, Anamur´u çağdaş medeniyetler seviyesine getirmek için yapacağı çalışmalarda 248 personelimizle hazırız.” dedi. Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz da konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın iki lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin Lideri Doktor Devlet Bahçeli başta olmak üzere Anamur´da Cumhur İttifakını destekleyen herkese teşekkür etti. 


Anamur´a yakışır bir seçim oldu. 
Anamur´un Yeni Belediye Başkanı Hidayet Kılınç öncelikle Anamur’da hiç kimsenin burnu kanamadan Başarılı bir seçim geçirdiklerinden dolayı tüm siyasi partilere ve Anamur halkına teşekkür etti. Başkan Kılınç; “15 Aralıktan bu yana yağmur demediniz, çamur demediniz, gece gündüz demediniz, işimiz var demediniz, bizimle beraber bu yolu hep beraber yürüyerek bugün inşallah buradayız. Başardık teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Anamur´umuza yakışan bir seçim oldu. Ben diğer iki siyasi partimize ve seçime giren partilerimize de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten hiçbir olay olmadı, hiçbir sıkıntı çıkmadı, kimsenin burnu kanamadı. Onlara da teşekkür ediyorum, sağ olsunlar diyorum. Ben yine bu ittifakın kurulmasının baş mimarları, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanım Doktor Devlet Bahçeli´ye burada teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Tabi seçim çalışmalarımızda vaatlerimiz oldu. Bu vaatlerimiz hiçbir zaman kağıt üstünde kalmayacak. Bu vaatlerimizi sonuna kadar takip edip, 5 sene sonunda o yaptığımız vaatlerimizin üzerine çarpı koyarak Allah´ın izni ile tamamlayacağız. Gece uyumayıp gündüz yatmadan çalışacağız.” dedi. Balkon konuşmasının ardından makamına geçen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Gazeteci Muharrem Garip´in; ‘İlk icraatınız ne olacak?´ sorusuna; “Anamur´a hizmet.” diyerek yanıt verdi. Başkan Kılınç daha sonra makamında tebrikleri kabul etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hidayet, Kılınç, Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı