Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 15:43 Bu haber 9757 kez okundu
 
Orköy kredilerBağlantıi vatandaşımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak Orman Köylülerimizi ekonomik olarak desteklemeye devam etmekteyiz. Son 5 yılda 1188 aileye toplam 20.326.000 TL. kredi desteği sağlandı.
EKONOMİ Haberi
Orköy kredilerBağlantıi vatandaşımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor

Orköy kredileri vatandaşımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor

      Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak Orman Köylülerimizi ekonomik olarak desteklemeye devam etmekteyiz. Son 5 yılda 1188 aileye toplam 20.326.000 TL. kredi desteği sağlandı. Desteklerimiz ağırlıklı olarak ekonomik krediler olup Süt Sığırcılığı, Süt koyunculuğu, Fenni arıcılık, Plastik Serada Muz üretimi konularına ağırlık verilmektedir.

2019 yılında 129 aileye toplam 3.500.000 TL ORKÖY desteği sağlanmış  olup, bu miktarın  700.000 Tl’si Hibedir.  Geriye kalan kısmı 3-6 yıl faizsiz olarak geri ödenecektir. Orman köylülerimiz alması ve ödemesi kolay olduğundan ORKÖY kredilerini tercih ettiklerini belirtmektedirler.

Tarım Orman Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüz hedef ve politikaları çerçevesinde Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik yönden kalkınması, yerinde kalkınmayı desteklemek, üretimi teşvik etmek ve istihdamı artırmak amacıyla bu kredi desteklemeleri önümüzdeki yıllarda artarak devam edecektir. Bu destekleme kredileriyle Orman teşkilatı ile Halk ilişkilerinin olumlu yönde devam etmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orköy, kredilerBağlantıi, vatandaşımızın, yüzünü, güldürmeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı