Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 13:42 Bu haber 17566 kez okundu
 
Soydan, Bu Kutsal Emanete Sahip Çıkacağız
Soydan, “Mustafa Kemal’in ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözü Mezitli’de can bulsun diye geliyoruz” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
Soydan, Bu Kutsal Emanete Sahip Çıkacağız

Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan öncülüğünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu yürüyüşte konuşan Soydan, “Mustafa Kemal’in ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözü Mezitli’de can bulsun diye geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mezitli’de Çanakkale Zaferinin 104. yılı dolayısıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Çanakkale’de şehit düşen kahraman askerlerimizi anmak için Cumhur İttifakı MHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’ın öncülüğünde yoğun katılımlı bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda bulunan Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’nden Viranşehir’e kadar yürüyen yoğun kalabalık ellerinde Atatürk ve Türk bayrakları ile “Vatan sana canım feda”, “Çanakkale ruhu dimdik ayakta”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı.

“BU KUTSAL EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Mezitli sokaklarının inlediği yürüyüşe katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Serdar Soydan, “Bu güzel atmosferi yaşamak muazzam bir duygu. Yürüyüşe katılan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Çanakkale Zaferi, kahraman askerlerimizin zamanın en donanımlı ordularına karşı, inanç ve vatan sevgisi ile vermiş olduğu birlik mücadelesinin en büyük örneğidir. Bu vatanın her karış toprağı aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere en büyük emanetidir. Böyle kutsal bir emanete sahip çıkmak için son nefesimize kadar çalışıp, ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşıyacağız” diye konuştu. Soydan, “Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü de aklımızdan çıkarmadığımızın bilinmesini isterim. Biz bu söz Mezitli’de can bulsun diye geliyoruz” dedi.

“BİZ MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLARIYIZ”

Yürüyüş sonrası Viranşehir’de toplanan kalabalığa seslenen ve sözlerine, “Bu cennet vatanı kanıyla canıyla bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman askerlerimizi rahmetle, özlemle, minnetle anıyoruz” diyerek başlayan Serdar Soydan, “Bugün bir kere Cumhuriyetimize, Atatürk’ümüze nasıl sahip çıkılacağını bir kez daha gösterdiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Bugün bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Mezitli’de her bir hemşerimi bağrıma basıyorum. Onların helal oylarıyla 1 Nisan günü şehrül emin kelimesinin bizde nasıl vücut bulduğunu göstereceğiz. Verdiğim sözlere Hz. Ebubekir’in sadakati gibi sadık kalacağım. Adaletimiz Hz. Ömer’in adaleti olacak. İçimizdeki vatan sevgisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten gelmektedir. Biz onların torunları, onların çocuklarıyız. Rabbim bizi al bayrağın gölgesinden, Cumhuriyetimizin ışığından ayırmasın. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soydan,, Bu, Kutsal, Emanete, Sahip, Çıkacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı