Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:15 Bu haber 17230 kez okundu
 
Toroslar’da Hizmet Vatandaşın Ayağına Gidecek
Atsız Afşın Yılmaz, 31 Mart seçimleri kapsamında başlattığı gezilere aralıksız devam ediyor.
SİYASET Haberi
Toroslar’da Hizmet Vatandaşın Ayağına Gidecek

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, adaylar başkanlık yarışında mücadele etmeye devam ediyor. Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye başkan adayı Atsız Afşın Yılmaz, 31 Mart seçimleri kapsamında başlattığı gezilere aralıksız devam ediyor. Her gün mahalle toplantıları, esnaf gezileri, dernek ve kurum gezileri ile vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor.

Yoğun programına rağmen gezilerine ara vermeden devam eden Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar’da hayata geçirecekleri 73 projeyi anlatıyor. Vatandaştan gelen talepler doğrultusunda projelerini şekillendiren; kentin hem fiziksel hem de sosyal ihtiyaçlarına cevap veren projeleri ile yeniden bir Toroslar inşa edeceğinin altını çiziyor.

Toroslar’da Hizmet Vatandaşın Ayağına Gidecek

Sabah erken saatlerde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Adayı Yılmaz, hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek sağlık personelleri ile bir araya geldi. Gününün büyük bir kısmını sağlık çalışanlarına ayıran Başkan Adayı Yılmaz, Toroslar’ın eğitim ve sağlık yönünden çok gelişmiş bir ilçe haline geldiğini ifade ederek bu gelişmeyi sürdüreceklerinin altını çizdi. Kırsal bölgelere tahsis edecekleri Mobil Sağlık Aracı ile artık birçok hastalığın erken teşhisinde vatandaşa yardımcı olacaklarını bildirdi. Sağlık hizmetlerinin vatandaşın ayağına kadar gideceğini belirten Yılmaz, “ Sağlık herkesin en temel hakkıdır. Bu yüzden sağlık alanında elimizden geldiğince tüm olanakları eşitleyeceğiz. “ dedi. Gezilerine Yalınayak ve Güneykent Aile Sağlık Merkezleri ile devam eden Yılmaz, burada hastaların dertlerini dinledi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Toplumun birçok kesimi ile bir araya gelerek Toroslar’ın geleceği ile ilgili fikirlerini alan Yılmaz, sağlık çalışanları ile de geleceğin Toroslar’ını istişare etti. Bazı mahallelerin nüfuz yoğunluğu az olduğu için aile sağlık hekimlerinin bu mahallelerde çalışmayı tercih etmediğini dile getiren Başkan Adayı Yılmaz, vatandaşımızın rahat ulaşabilmesi için bu yerleri hekimlerimize biz tahsis edeceğiz.” Dedi.

Ardından Radyo Ülkü’de canlı yayın konuğu olan Başkan Adayı Yılmaz, dinleyicilere Toroslar’ın gelecek vizyonu ve hazırladığı 73 proje ile ilgili bilgiler verdi. İçerisinde İstihdamdan, tarıma, turizmden eğitime, sosyal yardımlardan, kültürel çalışmalara kadar Toroslar’ın tüm yönleri düşünülerek hazırlanmış projelerini dinleyiciyle paylaştı.

Nevruz Ateşi Toroslar’da Yandı

Canlı yayının ardından 19 Mayıs İlkokulu’nda Nevruz Bayramı Şenlikleri Programına katılan Başkan Adayı, miniklerle bir araya gelerek baharın gelişini kutladı. Çocuklar için Nevruz Ateşini yakan Yılmaz, geleceğimiz olan çocuklarımızın her türlü sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek; bilgi evleri, harikalar diyarı, çocuk vadisi, macera parkı, eğitim destek merkezleri gibi,  projeleri olduğunu; kendisi için asıl önemli olanın çocuklarımıza yapılan yatırımlar olduğunu ifade etti.

Güneykent Mahallesi sakinlerini de mahallelerinde ziyaret eden Yılmaz, 31 Mart’a kadar vatandaşlarla buluşmaya, el sıkmaya, gönüllere girmeye devam edeceklerini bildirdi. Vatandaşın tek tek taleplerini dinleyen Başkan Adayı Yılmaz, başkan olduğunda ilk işi bu talepleri yerine getirmek olacağını söyledi.

Gönüller Yapmaya Geliyor!

21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla Toroslar Belediyesi Tarafından düzenlenen kutlama etkinliklerine katılan başkan Adayı Yılmaz, buradan vatandaşlara seslenerek, Nevruz zaferdir, barıştır, kardeşliktir diyerek söze başladı. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu dile getiren Başkan Adayı Yılmaz, Mersin’e Türkiye’nin değişik yerlerinden gelmiş olabiliriz, farklı mezhepte, farklı meşrepte olabiliriz, dünyaya farklı gözlerle bakıyor olabiliriz. Ama önemli olan şu ki, farklılıklarımızın zenginliğimizdir, güzelliğimizdir. Allaha çok şükür, birlikte huzur içinde yaşıyoruz. Allah huzurumuzu bozmasın” ifadelerine er erdi. Huzurumuzun anahtarının farklılıklarımıza güzellik olarak bakmak olduğuna vurgu yapan Başkan Adayı Yılmaz, “Bizim işimiz bu farklılıkları güzellik olarak görüp; birbirimize hoşgörüyle, saygıyla ve sevgiyle bağlı kalmayı muhafaza etmektir” dedi. Belediyeciliğe de insanlığa da bu şekilde baktıklarını sözlerine ekleyen Yılmaz, medeniyetimizin ve kültürümüzün bize bahşettiği gelenek hoşgörüdür şeklinde konuştu. Konuşmasında Yunus Emre’den alıntı yapan Başkan adayı sözlerine şu dizeler ekledi, “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toroslar’da, Hizmet, Vatandaşın, Ayağına, Gidecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı