21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

 

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Mersin Orman İşletme Müdürlüğünce il genelinde okullara ziyaret, fidan dikimi, fidan dağıtımı ve orman haftası eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.

 Mersin Orman İşletme Müdürü Kenan Çetin, mart ayı sonuna kadar devam edecek etkinliklerde, Toroslar, Akdeniz, Mezitli ve Yenişehir İlçelerinde yapılacak okul ziyaretlerinde, ağaca, ormana ve doğaya olan sevginin ve duyarlılığın artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

21 Mart Dünya Ormancılık ve Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla Toroslar Özel Eğitim Uygulama Okuluna yapılan ziyarette, Mersin Ağaçlandırma Şefi Elife Çınkır tarafından öğrencilere orman ile ilgili bilgiler verilmesinin ardından okul bahçesinde dikim etkinliği gerçekleştirildi. Duygulu ve coşkulu anların yaşandığı etkinlikte öğrenciler Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkürlerini ifade ettiler.

Toroslar Vali Sabahattin Çakmakoğlu İlkokulu, Mezitli Muhittin Develioğlu İlkokulu ve 24 Kasım Ortaokulunda devam eden etkinlik ziyaretlerinde de öğrencilere orman ile ilgili eğitici bilgilendirmeler yapılarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi.