Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, 31 Mart seçimlerindeki rakiplerine seslendi;

31 MART’TA BU HALK SİZE ‘ARTIK YETER’ DİYECEK!

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, geçmiş dönemdeki belediye yöneticilerini eleştirerek; “Bu halk 31 Mart’ta sandıkta size bir ders verecek ve ‘Artık Yeter’ diyecek. Çünkü sizler, kargaşa ve kaostan başka bir şey getirmediniz. Çünkü milletimiz, ideolojik laflar değil; kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar için hizmet ve proje istiyor. Hem projelerin devamı hem de barış, huzur ve kardeşliğin kalıcı olması için 5 yıla daha ihtiyacımız var. Vatandaşlarımızın desteğiyle bir 5 yıl daha hizmetleri katlayıp getirdiğimizde artık Akdeniz’in önünde hiç kimse duramaz” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, Siteler (Yeni Pazar) Mahallesi 163. Cadde üzerinde düzenlenen ve Hal, Güneş, Siteler, Şevket Sümer ve Gündoğdu mahallelerinden binlerce vatandaşın katıldığı kitlesel mitingde vatandaşlara hitap etti. Kadın erkek, genç yaşlı; her yaştan mahalle sakininin, bayrak ve meşalelerle coşku içinde karşıladığı Başkan Gültak, platforma Türkçe, Kürtçe ve Arapça okunan ilahilerle çıktı. AK Parti ve MHP il ve ilçe yöneticileri, meclis üyesi adayları ve muhtarların da katıldığı buluşmada; hayata kattıkları kültür, sanat, eğitim, spor ve mesleki alanlardaki hizmet ve projeleri sıralayan Başkan Gültak, görevdeki 5 yıl boyunca ayırım yapmadan, herkese ve her kesime hizmet verdiklerini vurguladı.

“Atalarımız, Çanakkale’de kucak kucağa yatıyor”

Başkan Gültak, gerçekleştirdikleri ve hayatın her alanına dokunan hizmet, proje ve yatırımlarla Hem Akdeniz’in hem de vatandaşların yaşam kalitesini yükselttiklerini belirterek; “Hiç kimseyi ayrıştırmayan, kargaşaya son vererek huzuru, barışı ve kardeşliği sağlayan, 20-25 yılı kaybedilen Akdeniz’e hizmeti getiren kişi Mustafa Gültak’tır!  İşte tam da bu sayede herkesin ve her kesimin belediye başkanı olmayı başardığımı düşünüyorum” dedi.

Vatandaşlara hitabında, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109’uncu yıldönümünü de hatırlatan Başkan Gültak; “Çanakkale’ye gidenler görmüştür; 1 metre çukur içinde Türk’ü, Kürt’ü, Zaza’sı, Alevi’si, Sünni’si kucak kucağa yatıyor. Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında da hepsi birlikte mücadele verdi, şehit düştü, gazi oldu. Hepimizin ataları vatan için, vatan toprağı için, cumhuriyet ve kardeşlik için şehit oldu” ifadelerini kullandı.

“Hepimiz kardeşiz dedim, kimseyi işten çıkarmadım”

Başkan Gültak, Akdeniz’de, 2018 öncesinde huzursuzluğun hâkim olduğunu, mahallelerde sokak aralarında kavga ve olayların yaşandığını hatırlatarak şöyle konuştu; “Bu durum, ‘Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Akdeniz’e yakışmıyor’ dedik. Seçildikten sonra, ‘herkes kardeştir’ dedik. Tabi bunu da ispatlamamız gerekiyordu, sadece sözle olmazdı. Bu nedenle ‘bir tane bile işçi çıkarmayacağım’ dedim. Güler yüzlü ve çalışkan olun, siyaset yapmayın, benim için yeterli. Hangi partiden, hangi mezhepten, hangi ırktan olursanız olun benim teminatım altındasınız dedim. Kimisi inanmadı ama aylar geçip de işten çıkarılan olmayınca doğruyu söylediğimizi anladılar.”

“Kadınlara, anneler özel bir önem veriyoruz”

Katolik ve Ortodoks Kilisesi’ne 1’er çalışan, Cem Evi’ne 2 çalışan, Muğdat ve Ulu Cami’ye de yine 1’er çalışan görevlendirdiğini de söyleyen Başkan Gültak, “Hayatım boyunca ayrımcılık yapmadım, bundan sonra da yapmayacağım. Biz kardeşiz! Hemen ertesinde de Akdeniz’in o makûs talihini değiştiren, kayıp yıllarını telafi eden hizmet, proje ve yatırım atağına başladık. Akdeniz’e 13 tane kültür ve sanat evi açtık.

Bu evlerde kadınlar dikiş nakış, okuma-yazma, kuaförlük ve daha birçok alanda kurs ve eğitim verdik. Bu evlerimizin her birinde kreş de var. Kadınlar burada meslek sahibi oldular, ürettiklerini satarak para kazandılar. Ayrıca şu ana kadar bin kadına 3 milyon lira mikro kredi ulaşmasını sağladık. Kadınlar meslek ve iş sahibi oldu. Geçen 5 yılda 15 bin kadını gezilere yolladık. Kapadokya’ya, Konya’ya, Mut Şelalesi’ne Hatay’a, Ankara Anıtkabir’e, Gaziantep’e gittiler. Çünkü biz annelere, kadınlara önem veriyoruz” diye konuştu.

“Meğer en zeki çocuklarımız Akdeniz’de yaşıyormuş”

Üniversiteye hazırlanan gençler için hizmete açtıkları Etüt Merkezi’nden çok başarılı öğrencilerin çıktığını ve diledikleri üniversite ve fakülteleri kazandığını vurgulayan Başkan Gültak, ayrıca spor tesisi ve yatırımları ile de gençleri sporun farklı dallarına kazandırdıklarını anlattı. Başkan Gültak sözlerini; “Göreve geldiğimizde Akdeniz’de BİLSEM’li çocuklarımızın sayısı sadece 2 idi. Oysa bu mümkün değildi. Bir anormallik var dedim. Mezitli’de, Yenişehir’de, Toroslar’da 20-22 olacak, bizde sadece 2 olacak. Kabul etmiyorum dedim. Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştüm. BİLSEM merkezi açtırdım. Sonuç! 54… Meğerki en zeki çocuklar Akdeniz’de imiş. Ama bugüne kadar bu çocuklarımızla, gençlerimizle kimse ilgilenmemiş. Yazık değil mi gençlere? Nasıl okuyacaklar?” şeklinde sürdürdü.

“Akdeniz’e kazandırdığımız hizmet, proje ve yatırımlar, say say bitmiyor”

Akdeniz’de kentsel dönüşüm projesini ilk kez hayata geçiren bir belediye başkanı olduğun da hatırlatan Başkan Gültak, Çay Mahallesi’nde 500 konutluk projenin bittiğini; yeni dönemde de Çay, Çilek, Turgut Reis, Barış ve Bahçe mahallelerinde projenin devam edeceğini, insanların layık oldukları modern, güvenli, doğal gazlı, yeşil alanlara sahip evlerde yaşayacağının altını çizdi.

Kanser tedavisi gören vatandaşlara sunulan onkobüs hizmeti, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşlara sağlanan evde bakım ve temizlik hizmeti, yeni doğan bebek ve annelere yönelik hoş geldin bebek projesi gibi her yaş ve kesimden vatandaşa dokunan sosyal projeleri sıralayan Başkan Gültak; “Akdeniz’de bu ve benzeri onlarca hizmeti hayata geçirdik. Kadınlar, gençler, hastalar… Kentsel dönüşüm projeleri, spor tesisi projelerimiz… Say say bitmiyor. Geçmişte vatandaşların girmeye çekindiği belediye, bugün herkesin evi gibi.

Biz, kardeşlik için geldik. Biz, barış için geldik. Biz size huzur getirmeye geldik. Tek derdimiz huzur olsun. O eski mahallelerden eser yok artık. Herkes kardeş… Kadınlar kültür evlerinde kardeş, gençlerimiz etüt merkezinde kardeş… O eski defterleri kapattık, o günler tarihin eski sayfalarında kaldı” ifadelerini kullandı.

“Yeni dönemde kentsel dönüşüm projeleri devam edecek”

Başkan Gültak, mahallelerin imar sorunlarını da çözeceklerini kaydettiği konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yeni dönemde de kentsel dönüşüme devam edeceğiz. İmar planları ile tapu ve hisse sorunlarını çözeceğiz. Kadınlara dağıttığımız 3 milyon TL krediyi 10 milyon TL’ye çıkaracağız. Akdenizli 15 bin kadını gezilere götürdük, bu sayıyı 50 bine çıkaracağız. Gençlerimizle ilgili etüt merkezi sayılarını, kadınlarla ilgili kültür evi sayılarını arttıracağız.

Benim dönemimde 7 taziye evi açtık, yeni dönemde 10 tane daha açacağız. Tırmıl’a çok güzel bir gençlik merkezi kazandırıyoruz. Bir tane bile havuzu olmayan Akdeniz’e, portatif yüzme havuzları kurarak 5 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Ayrıca tamamen yenilediğimiz Yılmaz Güney Gençlik Merkezi’nde de çocuklarımız için yarı olimpik havuz açtık.  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bunun gibi daha çok iş, daha çok hizmet ve proje yapacağız.”

“Kargaşa ve kaosa değil, barışa, huzura ve projelere destek verin”

Caddeyi dolduran vatandaşlardan 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde destek isteyen Başkan Gültak, “Akdeniz’de 3 aday yarışıyor. Bunlardan biri yaptıkları ve yapacaklarıyla şu an karşınızda duruyor. Sizden biri, 5 yıldır içinizde olan, iyi gününüzde de kötü gününüzde de yanınızda olan biri; projeler üretmiş, yeni projeleri var… Bir diğeri ise home ofis (evden) çalışıyor. Ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir başkası da diğer bir siyasi partinin adayları… Onlar, bu şehri 15 yıl yönettiler. Kadınlar için kültür sanat evleri açtılar mı? Gençler için etüt merkezi açtılar mı? Bu kadar spor tesisi yaptılar mı? Hayır!

Şimdi çıkmışlar, yeniden aday olmuşlar. Siyaseten başarılar diliyorum… Ama biz başarılı olacağız. Çünkü halkın yanında olan biziz! Çünkü ayrıştırmayan kişi Mustafa Gültak; çünkü hizmeti getiren Mustafa Gültak. Bu millet onlara 3 dönem verdi, kargaşa ve kaostan başka bir şey getirmediler bu mahallelere. Kimisi de İstiklal Marşı’nı okumazmış! Bu millet de sandıkta size bir ders verecek. Yeter diyecek size.

Millet, ideolojik laflar değil, kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar için hizmet ve proje istiyor. Hem projelerin devamı hem de barışın, huzurun ve kardeşliğin kalıcı olması için bir 5 yıla daha ihtiyacımız var. Geçmişi unutmayalım! Desteklerinizle bir 5 yıl daha bu hizmetleri katlayarak getirdiğimizde artık Akdeniz’in önünde kimse duramaz! Bizi Büyükşehir’de de Cumhur İttifakı olarak destekleyin ki elbirliğiyle daha güçlü işler yapalım.”