IĞDIR’IN BAHÇE YOLLARI SOĞUK ASFALT İLE KAPLANIYOR,

ÜRETİCİLERİN NAKLİYE SIKINTISI ORTADAN KALKIYOR

Akdeniz Belediyesi, tarımsal üretimin yoğun olduğu yerleşim yerlerinden biri olan Iğdır Mahallesi’nin bahçe yollarında, kilometrelerce uzunlukta sathi (soğuk) asfalt kaplama çalışması yaptı. Hizmet ile üreticilerin nakliye sırasında yaşadığı sıkıntılar ortadan kaldırılıyor, böylelikle çiftçilerin kazancı artıyor.

Soğuk asfalt ve sathi kaplama çalışmalarına hız veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, finişer, silindir ve kamyon gibi iş makineleri desteğiyle, ilçeye bağlı Iğdır Mahallesi’nin bahçe yollarının önce tesviye ve dolgusunu yaptı, ardından sathi asfaltla kaplayıp vatandaşların ulaşımını kolaylaştırdı.

Ağaçları hasta edip verimi düşüren toz derdi son buluyor

Bölgeye sunulan hizmet sayesinde, başta narenciye olmak üzere hem bölgede yetiştirilen ağaçlar ve ürünler toz ve toprağa maruz kalmaktan kurtuluyor, hem de tüccarların bölgeye ulaşımı kolaylaştığından çiftçiler daha çok kazanıyor. Hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren Iğdırlı üreticiler ve mahalle sakinleri, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve fen işleri ekiplerine teşekkür etti.

“Ürünlerimiz daha da değerlenecek”

Iğdır Mahallesi sakinlerinden Musa Şeker, “Bu yollarımız taşlı ve topraklı yollardı. Arabayla, traktörle giderken yavaş yavaş giderdik. Ağaçlarımız da hep toz olurdu. O da hastalık yapıyordu. Bu hizmeti mahallemize sağlayan Belediye Başkanımızdan ve çalışan ekiplerden Allah razı olsun. Artık bütün bahçe yollarımız asfalt oldu. Tüccarlar da daha önce ürünlerimizi daha ucuza alıyordu. Elbette bundan sonra ürünlerimiz daha değerlenecek. Çünkü yollarımız var artık. Eskiden tüccarlar, yol yok diye yanaşmıyorlardı bahçelerimize” diye konuştu.

“Ağaçlarımız artık hastalanmayacak”

Yine mahalle sakinlerinden Sait Ünal ise; daha önce taşlı topraklı olan yollarının asfaltlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yükselen tozlar ağaçlarımıza zarar veriyordu, ürünlerimiz zarar görüyor veya tam yetişmiyordu. Daha önceleri sadece greyder vuruluyordu ama böyle asfalt olmuyordu.

Şimdi ise Başkanımızın talimatıyla yollarımız asfaltlandı. Artık bahçelerimize giderken toz kalkmayacak, ağaçlarımız hastalanmayacak. Tüccarlar da geldiğinde ürünlerimizi seve seve alacak” ifadelerini kullandı.

Muhtar Güneş; “Başkanımız bize verdiği sözünü yerine getirdi”

Iğdır Mahalle Muhtarı Yunus Güneş de konuşmasında, “Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak, bize bir söz vermişti ve işte bugün sözünü yerine getiriyor. Yapılan çalışma ile mahallemizde 8 kilometre uzunluğundaki yolumuzda soğuk (sathi) asfalt kaplama çalışması yapılıyor. Hizmet sayesinde köyümüzün bağları, bahçeleri tozdan kurtuluyor. Bahçe yollarımızı böyle güzelleştirdiği için Sayın Başkanımıza ve personeline, mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gültak; “Akdeniz’e hizmet için yola çıktık”

Bölgede yapılan çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ise; Akdeniz’i değiştiren, vatandaşların hayatını kolaylaştıran hizmetlerin artarak süreceğinin altını çizdi.

“Akdeniz’e hizmet için yola çıktık” diyen Başkan Gültak; “Akdeniz’in yollarını baştan sona yeniliyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, ilçemiz genelinde asfalt kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Iğdır Mahallesi’nde gerçekleştirilen sathi asfalt kaplama hizmeti ile bu bölgemizde faaliyet gösteren üreticilerimizin bağ ve bahçe yollarında yaşadıkları ulaşım ve nakliye sıkıntılarını ortadan kaldırmış olduk” şeklinde açıklama yaptı.