İlahiyat Fakültesi Akredite Olmak İçin Geri Sayıma Geçti

Çetinkaya Mersin Alışveriş Merkezi Yöneticileri Yeni Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti Çetinkaya Mersin Alışveriş Merkezi Yöneticileri Yeni Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti

Mersin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Akredite Olmak İçin Geri Sayıma Geçti başlıklı Toplantıya katılan İAA Yönetim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Rifat Türkel, Prof. Dr. Ahmet Türkan ve Dr. Öğr. Üyesi Ümit AKTI kurumun kuruluşu ve akreditasyon süreci hakkında bilgiler verdi ve fakültede ki öğretim elemanlarının sorularını cevapladı.

Mersin Üniversitesi yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklama da, “Fakültemizin akreditasyon sürecine hazırlık aşamasında ilk günden itibaren özveriyle katkıda bulunan Üniversitemiz Kalite Yönetim Sistemleri Koordinatörü Prof. Dr. Nüzhet İkbal Türker de toplantıya katılım sağladı.

İlahiyat Fakültemiz Uluslararası Akreditasyon sürecine müracaat ederek fakültenin gelecek vizyonu açısından çok önemli ve büyük bir adım atmış olmaktadır. Sürecin başarıyla tamamlanması hem fakültenin geleceği hem de öğretim elemanı ve öğrencilerin gelecek planlamaları açısından çok önemlidir. Üniversitemizin kalite sürecine de katkı sağlayacak olan akreditasyon sürecinin hayırlı olmasını dileriz” denildi.

Editör: Rüştü Aydın