MERSİN POLİSİNDEN DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE OPERASYON

 

“JANDARMADAN ARANAN ŞAHISLARA OPERASYON” “JANDARMADAN ARANAN ŞAHISLARA OPERASYON”

     Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü olarak İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli şekilde DEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

     Yetkililerce yapılan açıklama da, “Haklarında geçmiş dönemde silahlı olarak faaliyet yürüttükleri, örgütün ideolojisi doğrultusunda hareket ederek çatışma bölgelerine eleman kazandırmaya yönelik çalışmalarda bulundukları ve örgüt mensubu şahısların illegal yollardan sınır geçişlerine aracılık ettikleri tespit edilen (S.F), (T.M), (H.T), (W.H.M.M.), (M.A), (M.A.), (A.M), (AH.) ve (M.K.D.) isimli şüpheli şahıslara yönelik Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği toplam 152 Polisin  katılımıyla operasyon yapıldı.

     

     Operasyon neticesinde şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 21500 Suriye lirası, 800 Euro, 23100 ABD Doları ve çok sayıda örgütsel materyal ele geçirildi. 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı 1 şüpheli şahsın 12.01.2024 günü deport edildiği anlaşılmış olup 1 şüpheli şahsın da yakalama çalışmaları devam ediyor.

                                                                                     

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecek” denildi.

Editör: Rüştü Aydın