Mersin’de İHA-1 Ticari Pilot Lisansı eğitimi verilmeye başlandı

Mersin’de, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü ve Akdeniz Belediyesi işbirliğinde yerel ve ulusal basın mensuplarına, İHA-1 Ticari Pilot Lisansı eğitim verilmeye başlandı.

Akdeniz Belediyesi ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü tarafından 5-6-7 Ocak 2024 tarihleri arasında basın mensuplarına yönelik İHA-1 Ticari Pilot Lisansı eğitimi verilmeye başlandı. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen, teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitimler sonunda başarılı kursiyerlere sertifikalarının verileceği bildirildi.

İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Eğitmeni Berkan Seferoğlu, insansız hava aracı ticari pilot eğitimleri üzerine hem söyleşi hem de sertifika alabilecekleri bir program gerçekleştirdiklerini kaydetti.

“Bilinçli drone kullanımı çok önemli”

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ise Akdeniz Belediyesi ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na teşekkür ederek, teknolojinin gelişmesiyle birlikte fotoğraf ve video kalitesinin çok önemli hale geldiğini söyledi.  İçeriklerin daha canlı ve izlenilebilir olması açısından farklı açılardan görüntü çekme ihtiyacı duyduklarını belirten Tepe, “Dolayısıyla drone kullanımı son dönemde arttı. Bunu bilinçli bir şekilde kullanmak çok önemli.  Bu eğitim de gazetecilerimiz açısından büyük önem arz ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bizim için çok faydalı bir eğitim oldu”

YAPAY ZEKÂ ATÖLYESİ TÖRENLE AÇILDI YAPAY ZEKÂ ATÖLYESİ TÖRENLE AÇILDI

Gazeteci Çağlar Çağdaş Dokuzoğlu da “Bizim sektörün en önemli özelliklerinden bir tanesi görüntüleme konusu. Havadan görüntüleme ile ilgili yaygınlaşan bu sistemden faydalanmayı bizde çok istiyorduk. Bu eğitim bu anlamda bizim için çok anlamlı oldu. Teorik eğitimde aldıklarımızla pratiği birleştirdiğimizde gerçekten bölgemizde ve ilimizde havadan çekim ve havadan görüntülenme ile ilgili büyük bilgi sahibi olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Rüştü Aydın