VALİ PEHLİVAN, MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL’IN ANNESİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI VALİ PEHLİVAN, MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL’IN ANNESİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL: SEVGİ ENGEL TANIMAZ

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ UYSAL’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana kutlanan uluslararası farkındalık günü olarak biliniyor. Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal da Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayımladı. Azim ve inandıktan sonra aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını belirten Uysal “Ülkemizde özel birey olup da onlarca başarılara imza atan sporcularımız var. Yüreğimizi kabartıp bizi dünya önünde gururla temsil eden her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Sevgi engel tanımaz.” ifadelerine yer verdi.

Farklı engellerin aslında engel olmadığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak biliniyor ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Mersin Milletvekili Uysal da 3 Aralık ile ilgili mesaj paylaştı.

Uysal açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sümeyye Boyacı, Nazmiye Muslu Muratlı, Ampute Futbol Takımımız bu isimlerin hepsi özel birey statüsünde olan, ama ülkemize sayısız başarılar kazandıran kişilerden sadece birkaçı. Engel, insanın fikrinde, kalbinde, duygusunda olmasın. Sonrasında aşılamayacak hiçbir şey yok. Özel bireylerimizin toplumda var olabilecekleri imkan ve fırsatlar sunmak, herkes gibi ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel yaşama tam katılmalarını sağlamak hepimizin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir görevdir. Onların yaşadığı sorunlara kapsamlı çözümler üretmek hepimizin sorumluluğu. Şu unutulmamalıdır ki herkes bir engelli adayıdır. Doğuştan olduğu kadar yaşamın ilerleyen evrelerinde de oluşabilecek engelliliğin her şeyden önce sevgi, şevkat ve dayanışma ile üstesinden gelineceğinin bilincinde olmalıyız. Bunu hep zihnimizde tutarak hareket etmeli özel bireylerimizin hayatını kolaylaştırmalıyız. Özel bireylerimizin her şart ve koşulda yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Editör: Rüştü Aydın