SAZAN SARMALI YÖNTEMİYLE DOLANDIRICILIK YAPAN ŞAHISLAR KISKIVRAK YAKALANDI

MERSİN POLİSİNDEN HAİN FETÖ'YE  BİR DARBE DAHA MERSİN POLİSİNDEN HAİN FETÖ'YE  BİR DARBE DAHA

Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan çalışmalar neticesinde; B.G. isimli şahsın Yenişehir İlçesi ikamet ettiği ve beraberinde bulunan şahıslarla Sazan Sarmalı olarak adlandırılan yöntemle dolandırıcılık suçunu işledikleri bilgisi üzerine 5 şüpheli şahıs yakalandı. 

Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, " Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan çalışmalar neticesinde; B.G. isimli şahsın Yenişehir İlçesi ikamet ettiği ve beraberinde bulunan şahıslarla Sazan Sarmalı olarak adlandırılan yöntemle dolandırıcılık suçunu işledikleri bilgisi alınmıştır. 
     Konuyla ilgili olarak bahse konu adreste yapılan aramada; V.G.A, C.Ö, B.G, R.H, ve T.E isimli şahıslar yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan B.G.'nin Bilişim Yoluyla Dolandırıcılık konulu bir çok suç kaydının olduğu ve şahsın arandığı anlaşılmıştır. Operasyonda ele geçirilen cep telefonlarının şifreleri çözülerek alınan inceleme kararına istinaden yapılan çalışmalar neticesinde, telefon üzerinden Sazan Sarmalı, Cinsel Şantaj Dolandırıcılığı (kendilerini uzlaşmacı avukat olarak tanıtma) ve Kapora Dolandırıcılığı yapıldığı tespit edilmiştir. 
    Telefonlarda yapılan inceleme neticesinde 12 müştekinin toplam 1.384.500 TL  dolandırılarak mağdur edildiği tespit edilmiş, bahse konuda müracaatı olmayan müştekilerle irtibat kurularak gerekli çalışmalar yapılmıştır. Yapılan detaylı arama neticesinde dolandırıcılık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen; 14.000 TL nakit para, banka kartları ve çok sayıda suçta kullanılan dijital materyaller ele  geçirilmiştir. Toplam 5 şüpheli şahıs işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilmiştir. 
        Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, aydınlık gelecek için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. " denildi. 

Editör: Rüştü Aydın