Sever, tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılımıyla Mersin’de düzenlenen "Topraktan Geleceğe Ana Temalı Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi"ne katılım sağlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Cumhur İttifakı belediyelerinin Mersin’deki çiftçiye gereken her türlü desteği sağlayacağını belirtti. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Mersin’de 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında yaptığı çalışmalarına devam ediyor. 10 Şubat günü çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile birlikte devam eden Sever, Topraktan Geleceğe Temalı Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi’ne ve Mersin tarım sektörü temsilcileri ile gerçekleştirilen etkinliğe katılım sağladı. Bu programların ardından Sever, Karaduvar Balıkçı Barınağını ziyaret etti ve TÜGVA Erdemli Temsilciliği Genel Kuruluna katılım sağladı. 

“Cumhur İttifakı’nın desteği ile Mersin tarımı güçlenecek”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Mersin Milletvekilleri Ali Kıratlı ve Havva Sibel Söylemez, AK Parti Mersin İl Başkanı Âdem Aldemir, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ile AK Parti ve Milliyetçi Harekat Partisi İl ve İlçe Yöneticilerinin de katıldığı Topraktan Geleceğe Ana Temalı Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi adlı etkinliğe katılan Sever, Mersin’in benzeri olmayan bir tarım kenti olduğuna vurgu yaparak, “Cumhur İttifakı belediyelerinin çeşitli destekleri ile Mersin tarımı güçlenecek ve gelişecek” dedi.

Topraktan Geleceğe Temalı Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi’nin ardından, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Mersin Milletvekilleri Ali Kıratlı, Havva Sibel Söylemez, AK Parti Mersin İl Başkanı Âdem Aldemir, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ile AK Parti ve Milliyetçi Harekat Partisi İl ve İlçe Yöneticilerinin de katılımıyla Mersin Hilton Otel’de Mersin tarım sektörü temsilcileri ile buluşan Sever, Mersin tarımında var olan sorunları sektör temsilcilerinden dinledi ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu. 

Türkiye topraklarında aynı anda dört mevsimin yaşandığına ve bu durumun tarım sektörü açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Sever, “Anadolu, Avrupa ve Asya’ya göre tarımsal üretim açısından çok daha fazla avantajlı. Sadece dört saatlik uçak yolculuğu ile Türkiye’de üretilen tarımsal ürünler Avrupa ve Asya’da bulunan birçok ülkeye ulaştırılabilir. Yerel ve merkezi hükümetin desteğiyle Mersin bu projenin merkez kenti haline gelebilir” ifadelerini kullandı. 

“Balıkçılara gereken destek sağlanacak”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve beraberindekilerle birlikte Karaduvar’da balıkçı barınağına ziyaret gerçekleştiren Sever, balıkçılarla bir araya gelerek, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyerek, “Cumhur İttifakı belediyeleri Mersin’deki balıkçılara gereken tüm desteği sağlayacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve beraberindeki ekip ile birlikte Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret eden Mustafa Sever, Vali Pehlivan ile kentin sorunları hakkında istişarelerde bulundu ve çözüm önerileri hakkında konuştu. 

Günün son programında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erdemli Temsilciliği Genel Kurulu'na katılım sağlayan Sever, manevi ve milli değerler ile birlikte bilime, sanata, kültüre ve spora gerekli önemi veren çalışmalarından dolayı TÜGVA'yı kutlayarak teşekkür etti.

Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara ile AK Parti Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Abacı'nın da katıldığı etkinlikte, TÜGVA yetkilileri ile istişarelerde bulunuldu.