TOROSLAR BELEDİYESİNDEN 23 BRANŞTA YAZ SPOR OKULU

 

“TOROSLAR’DA ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BOL SPOR AKTİVİTELİ BİR YAZ BEKLİYOR” 

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, bu yıl da dolu dolu bir Yaz Spor Okulu programı hazırladı.

Çocukların ve gençlerin, yaz aylarını daha verimli geçirebilmesi ve sportif aktivitelerle buluşması amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda eğitimler, 23 farklı branşta verilecek.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Spor okuluyla amacımız, öncelikle çocuklarımıza sporu sevdirmek, sporcu kimliği kazandırmak ve seçtikleri spor dalında daha da ilerlemelerini sağlamaktır. Yaz spor okulumuzdan birçok sporcumuz, kulüp bünyesinde lisanslı sporcu oldu” dedi.

 

“HER GÜN BİR ADIM. ENERJİYİ HİSSET”

“Her gün bir adım. Enerjiyi hisset” sloganıyla hazırlanan Yaz Spor Okulu’nda; Futbol, Paten, Basketbol, Voleybol, Badminton, Modern Okçuluk, Geleneksel Türk Okçuluğu, Genel Jimnastik (Step-Aerobik), Bocce, Güreş, Tenis, Özel Sporcular, İzcilik, Halkoyunları, Yüzme, Çim Hokeyi, Dart, Curling, Doğa Sporları, Judo, Motor Sporları, Atletizm, Rugby eğitimleri verilecek.

Spor okulları, çocukların ve gençlerin yanı sıra belirli spor branşlarında da her yaştan vatandaşa hitap edecek.

Alanlarında uzman antrenörler tarafından eğitim alarak yaz dönemini sporla iç içe geçirmek isteyenler; Toroslar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvuru yapabilir ya da 0324 322 72 00-3100-3113 numaralı telefondan bilgi alabilirler. Belediyenin sosyal medya hesaplarından da antrenörlerin cep telefonlarına ulaşabilirler

 

“YAZ SPOR OKULU, İLÇENİN DÖRT BİR YANINDA OLACAK”

Belediye, ilçe merkezinin yanı sıra yaylalara taşıdığı yaz spor okulu ile çocukları ve gençleri etkinliklerle buluşturacak.

Ayvagediği ve Yeniköy Mahalleleri’nde futbol ve cimnastik, Gözne Mahallesi’nde futbol ve güreş, Soğucak Mahallesi’nde tenis ve güreş, Musalı, Bekiralanı ve Aladağ Mahalleleri’nde ise futbol branşlarında kurslar düzenlenecek.

BAŞKAN YILMAZ; “HER GEÇEN YIL SPORCU SAYIMIZI ARTIRARAK DEVAM EDİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, çocukların yaz tatillerini daha verimli ve kaliteli geçirmeleri amacıyla yaz spor okuluna önem verdiklerini belirterek; “Spor kurslarımız, çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve yeteneklerini yansıtabilecekleri alanlardır. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi spor kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Ben, sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözüne de atıfta bulunan Başkan Yılmaz; “Spor kurslarımızla çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişimlerine katkı sunmayı ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Onlardan, kendileri için sunduğumuz bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Ve her bir çocuğumuzun en az bir spor dalında kendini geliştirmesini de çok önemsiyoruz. Yaz Spor Okulumuza, her geçen yıl sporcu sayımızı artırarak devam ediyoruz. Tüm çocuklarımızı sporla buluşturmak için yaylalarımızda da spor kurslarımızı açtık. İnanıyorum ki bu yıl da spor kurslarımızın farklı branşlarından yeni şampiyonlar çıkacak” şeklinde konuştu.

Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okulları Yaş Aralığı ise şöyle;

Futbol 7-15, Basketbol 7-18, Bocce 08-17, Bocce 8-17, Tenis 6-9, Motor Sporları 17-23, Genel Jimnastik 12 yaş ve üzeri, Atletizm 10 yaş ve üzeri, Geleneksel Okçuluk 7-70, Halkoyunları 8-18, Özel Sporcular 6-25, Güreş 8-14, Rugby 7-17, İzcilik 7-70 yaş, Paten 7-14, Judo 7-14, Badminton 8-14, Voleybol 8-14, Doğa Sporları 7-70, Modern Okçuluk 9-14, Yüzme 7-18, Çim Hokeyi 10-16, Curling 10-16, Dart 10-16 yaş.